MIŠO T
27.07.06,12:07
Vie mi niekto poradiť, čo všetko si môžem ošetriť vo vnútornej smernici v rámci zákona ?
SZČO - JU- bez zamestnancov
Zoltán Kovács
27.07.06,11:26
Vie mi niekto poradiť, čo všetko si môžem ošetriť vo vnútornej smernici v rámci zákona ?
SZČO - JU- bez zamestnancov

V podstate všetko sa môže osetriť v rámci vnúropodnikovej smernice. Smernice sa hlavne tvoria na neštandardné prípady, aby boli podložené.
korduľa
04.08.06,12:35
chcela by som vediet ake smernice - zo zakona musi byt vo firme,ide o administrat.firmu
ochrana osobnych udajov /projekt, smernica, podpisane vyhlasenia od zamest./
sprava registratury /smernica - registraturny priadok a plan/
bozp /co konkretne musi byt? vstupne skolenia stacia?/
musia byt aj ine?
Danila
04.08.06,15:25
Doporučovala by som Ti aj vnútroorganizačnú smernicu na vedenie účtovnej evidencie, a smernicu na vedenie pokladnice/ súčasťou tejto by mohli byť aj pravidlá pre poskytovanie cestovných náhrad/.
korduľa
07.08.06,09:54
dakujem, ta smernica na vedenie úctovnej evidencie je potrebna aj ked ide o malu firmu /8 zamestnancov/ a uctovnictvo vedie externa firma?
Zoltán Kovács
07.08.06,09:57
dakujem, ta smernica na vedenie úctovnej evidencie je potrebna aj ked ide o malu firmu /8 zamestnancov/ a uctovnictvo vedie externa firma?

Smernicu na vedenie účtovnej evidencie by mala mať každá firma.To neovplyvňuje jej veľkosť.
Danila
07.08.06,10:16
dakujem, ta smernica na vedenie úctovnej evidencie je potrebna aj ked ide o malu firmu /8 zamestnancov/ a uctovnictvo vedie externa firma?Práve aj o tom je tá smernica. Lebo ak nemáš v zmluve s externou firmou uvedené, že nesprávnym účtovaním zodpovedá za vzniknutú škodu, za správnosť účtovania zodpovedá účtovná jednotka - štatutár. Už aj to je jeden z bodov tejto smernice - kto vykonáva účtovníctvo. Ďalším bodom - v akej sústave účtuje účtovná jednotka, spôsoby oceňovania, kto je zodpovedný za overovanie účtovných dokladov, kto,čo je oprávnený podpísať a schváliť, akú budeš používať operatívnu evidenciu pri majetku / minimálne OOPP / a pod. atď.......
Terezap
07.08.06,10:25
Môže niekto poslať vzor internej smernice pre jednoduché účtovníctvo, alebo link? Ďakujem!