thomas_b
12.10.17,11:03
Dobry den,

je potrebebne ohlasovanie / stavebne povolenie ak sa pri vymene elektroinstalacie v panelovom byte budu robit aj drazky?

Dakujem
vicktor
12.10.17,10:37
zle
spravne ma byt nepotrebebujes nic (okrem drotov, zasuviek, vypinacov, frezky, odhodlania, nervov, ...)
bodliak
12.10.17,11:16
Na zaciatku nic, na konci by bolo dobre mat reviznu spravu.
buchač
12.10.17,16:14
Výmena elektrických rozvodov v byte

Ide o udržiavacie práce, ale budete potrebovať vykonanie odbornej skúšky a vydanie revíznej správy.

https://houme.sk/ohlasenie-drobnej-stavby/
Martuk
12.10.17,16:36
826: pre koho? no minimálne pre seba a pre vlastný kľud, že je všetko od, ističe a rozvádzač zvládnu nápor a napätie a takisto, keby dotyčného človeka niekto bonzol a pindal, že prerábal na čierno, prerábku robil bohviekto a podobne. V neposlednej rade takisto pre prípad, keby došlo k nejakému požiaru alebo tak podobne, jednak pre hasičov, políciu a takisto aj pre poisťovňu.
buchač
12.10.17,16:42
Martuk (Dnes 19:36) V neposlednej rade takisto pre prípad,..
========
" Istota je istota "...povedala mníška a natiahla ešte jeden coton na sviečku.
Chobot
12.10.17,17:35
Pôvodná otázka od iného člena, ktorá bola zmazaná:"som zvedavy kto ma doma reviznu spravu ?"

Ja mam, ale ja idem kolaudovat rodinny dom. Keď som rekonštruoval byt vratane novej kabeláže do kuchyne, tak sa revizna sprava nerobila. Reviznu spravu od teba nikto vyžadovať nebude. Ak by aj ano, dáš ju potom vyhotoviť.
vicktor
13.10.17,05:24
Zmena distributora?
Zmenil som plyn od SPP za ZSE a inde elektrinu od ZSE na SPP a ziadnu spravu nebolo treba.
Chobot
13.10.17,07:45
Na odpoveď od vicktora reagoval iný člen, ktorý napísal:


"SPP a ZSE nie je distributor. Zmena od distribucnej znamena napr. ze si chces dat zmenit 1 faz. siet za 3 fazovu.To prevadza Zapadoslovenska distribucna, nie ZSE"

Myslím, že je to relevantná odpoveď, preto som ju sem dal z vymazaných odpovedí.
vicktor
13.10.17,08:12
akosi sa to tu scvrklo...
Chobot
13.10.17,08:32
Bol vylúčený člen 826 za porušenie etikety a tým sa vymazali aj jeho príspevky. Niektoré, ktoré boli k veci som zadal znovu pod svojim menom.
vicktor
13.10.17,08:49
Asi nebolo nic k veci pretoze pod tvojim menom nic nevidim okrem tohto tu.