stanley811
12.10.17,17:01
ahojte, kupil som tento rok auto a po 5 mesiacoch som zistil ze ma stocene kilomtre.
na co mam pravo? musi odkupit povodny majitej auto naspet alebo ma nejako odskodnit nejakou zlavou?
buchač
12.10.17,15:04
Nemáš právo, nemáš nárok, žiadna zľava, žiaden odkup naspäť.

Ak podumeš, prídeš na to aj sám.
stanley811
12.10.17,15:07
diky za odpoved, lebo na viacerych strankach som cital ze tam je nejaky narok na zlavu, podla toho kolko ma to auto km realne a kolko ma stocene
buchač
12.10.17,15:40
Pozri sa na to inak...lebo je to už neskoro.

Ako dokážeš (PO piatich mesiacoch), že boli stočené kiláky ?
Predajca môže kľudne tvrdiť, že si to nabehal Ty.
Samozrejme by bolo zaujímavé vedieť, o aké numero kilákov sa jedná.

Lenže dôkazné bremeno je na Tebe, lebo TY niečo tvrdíš...a hlavne to musíš dokázať.
Máš dôkazy, dokážeš na súde ?

Kiláky sú kiláky...to nie je nejaká súčiastka, na ktorú sa znalec pozrie a hneď povie, že bola dávno za zenitom.
stanley811
12.10.17,15:52
napriklad ked mi v servise povedia ze medzi dvomi stk po sebe bolo na jednem menej km ako na predchadzajucej..co sa neda, lebo km stale bribudaju ..
stanley811
12.10.17,16:07
tak ze ked som bol na stk, na jednej bolo xy km a na nasledujucej co malobyt logicky viacej km ich bolo menej...
dmc
12.10.17,16:14
Na Slovensku ma udajne stocene kilometre cca 40 percent aut (podla mojich skusenosti mozno aj viac) - najviac dovezene. Pokial ti to predal "autickar" tak ten to vozidlo nemal napisane nikdy na seba - idealne je pre nich ako ho priamo z dovozu napisu na noveho majitela. Tym padom nedokazes ze udaje upravil konkretny predajca. Pripadne sa vozidlo prepise cez 2- 3 osoby a patovne nebudes vediet preukazat kto stocil KM. Dokazne bremeno je v pripade sudneho sporu na tebe - ty musis dokazat ze Km stocila konkretna osoba - ten kto ti ho predal. Udaje z STK nestacia - su casto chybne. Zakon to nijako presnejsie neupravuje.

nejake info: https://www.topspeed.sk/od-1-3-plati-zakaz-predaja-stocenych-aut-doplatia-na-to-nevinni/10019

Preto ak kupujes auto z druhej ruky - kupuj vzdy od 1. majitela - ktore bolo kupene ako uplne nove v SR. Jedine v tom pripade mas istotu ze mozes podakovat iba jemu - jedinemu.

A potom je tu este moznost kupovat nove vozidlo - so zarukou :)
vicktor
12.10.17,16:24
Preco si to nekontroloval pred kupou?
A dodatocne si to ako zistil?
buchač
12.10.17,16:24
stanley811 (Dnes 18:07) tak ze ked som bol na stk, na jednej bolo xy km a na nasledujucej co malobyt logicky viacej km ich bolo menej...
================
Keď to čítam ?
Počkajj.........Zamyslím sa.........Koniec zamyslenia.

Kurňa...šak to si si Ty sám stočil kiláky....;)
vicktor
12.10.17,16:27
Nedokaze ze to stocil predavajuci, ale dokaze ze predavajuci mu predal stocene vozidlo. Tak bud vrati naspat alebo dostane zlavu. Ci?
stanley811
12.10.17,16:28
zle si sa zamyslel :D na minulych stk to bolo , predtym ako som mal to auto
dmc
12.10.17,16:29
ak je predavajuci fyzicka osoba tak nespacha nic.....ak mu nedokazes ze o tom vedel........je to aj v clanku......problem maju firmy......ale nie f osoby
stanley811
12.10.17,16:30
aha, no vidim ze dost je tych aut a maju to asi aj premyslene, to sa asi ani neoplati ist do toho sudneho sporu?
popripade ak mal niekto auto este predtym, myslim viacej ludi, nedokazem to asi nikomu....
buchač
12.10.17,16:33
Ja len čítam to, čo píšeš.
Ale je jasné, že ako to myslíš.
==================
Ja som kúpil minulý rok jazdenku.
Kilákov teda dosť...ale primerane veku. Ale ani vo sne by mi nenapadlo, že by boli stočený tachák.
...hehehe...skôr naopak. ;)...ale mašina v pohode, ide jak šarkan.
dmc
12.10.17,16:35
tocia sa v tom velke peniaze (hlavne v minulosti) - kupis v nemecku Audinu ktora ma 450,000 KM za 4,500 €...stocis na 135 000 KM - prezenies ze 3 osoby a za mesiac predavas za 9,500 €

Vsimni si v inzercii ze vecsina vozidiel ma 110,000 KM do cca 190,000 KM - nevravim ze vsetky...ale hlavne dovoz

Pozri si napriklad tento inzerat: doplnenie (inzerat som radsej zmazal aby sa tu niekto nenansiel :) )

- E-ckovy mercedes si nekupuje socka - je v kozi a v plnej vybave - je to rocnik 2003 cize ma 14 rokov a ma nabehane 170,000 KM....... myslis ze si niekto kupil E-ckovy medak vo fullke aby na nom nabehal rocne cca 12,000 KM ????? A pozri...nieje prihlasene----prihlasi ho az na noveho majitela.........a takych inzeratov je XYZ....len treba vediet citat a premyslat.
(tym netvrdim ze to stocil on......mozno je to po dochodcovi..ako sa casto-krat udava) - sa maju - dochodcovia
vicktor
12.10.17,16:48
Aleco ... kupil ho vitalny panko, az teraz po 14 rokoch je dochodca.
Nesuhlasim ze take auto treba prehnat cez 3 osoby.
Staci dovoz-predaj.
dmc
12.10.17,17:05
stacit staci...cim neprehladnejsie -tym lepsie.....odkedy zaviedli zvysene poplatky za prevod - tak to lezie do penazi
stanley811
12.10.17,21:11
mas pravdu, vela aut napr 10 rocnych ma kilometre okolo 200 000, len ked to zistis ze to nieje pravda, a preslo to cez par luddi si s tym uz asi nijako nepomozem?
stanley811
12.10.17,21:13
a na takom 14 rocnom mercedese 12 000 rocne je fakt malo...
stanley811
12.10.17,21:35
ale co odporucate?
nechali by ste to tak, asi nema vyznam hladat konkretneho vinnika ak to auto malo viacej majitelov?
Chobot
13.10.17,08:53
Keď sa nad tým zamyslí, niekto nezainteresovaný, tak prvé, čomu napadne je: ten pôvodný majiteľ mal dobré km, ty máš nižšie. Kto to asi stočil? No asi ty.

Ako mu dokážeš, že pri predaji boli stočené tie km?

Len samotný údaj z STK nie je dôkaz, ale len indícia. Mne tiež ukazovalo na stkonline.sk, že na jednej kontrole bol nižší stav km, pritom len technik chybne nahodil údaje. Opraviť sa to už nedá, zisťoval so vtedy. Nasledujúca STK už ukazovala znovu správny stav km. Keď si človek pozrel históriu, tak jeden ten stĺpik bol nižší, nestúpal v rade.

Takže buď rád, že ti auto funguje už taký čas a nerieš nejaké km. Alebo ho predaj a kúp si nové, ak sa bojíš budúcich nákladov.
stanley811
13.10.17,09:01
ja nehovorim ze mal auto jeden majitej, ale napr dvaja alebo traja, to uz nijako nikomu nedokazem ze to urobil?
Zatial auto ide ako ma a naklady len minimalne, a to som bol s nim aj v chorvatsku a vsetko bolo ok