gabo430
13.10.17,06:42
sociálna starostlivost nám pridelila opatrovatelku, chodi ku nám opatrovat rodičov (mamka ..stupen odkázanosti 5 , otec stupen odkázanosti 4../ odrobi si svojich 8 hodin a tym pádom u nej to zhaslo , v piatky vymyšla, len aby nemusela chodit a soboty nedele vobec nerobi , neviem presne nikde nájst pracovny čas , a kto vlastne by mal kontrolovat prácu a dochádzku opatrovatelky........ak má niekto s tym skusenosti prosim poradte...
ivka70
13.10.17,04:44
podla teba by snad mala pracovat 24 hodin 7 dni v tyzdni? je to opatrovatelka, ktoru zamestnava miestny urad?
gabo430
13.10.17,04:49
nie nechce nikto aby pracovala 24 hodin a ani 7 dni , však sme doma aj my rodina , hladám len riešenie
ivka70
13.10.17,04:57
ziadna opatrovatelka nebude robit viac ako 40 hodin tyzdenne, preto je podstatne, kto tu opatrovatelku zamestnava. Ak maju rodicia pridelenu opatrovatelku kazdy na 4 hodiny, ani viac nemoze. Ale mozno by sa dali vybavit opatrovatelky 2, kazda na 8 hodin, ale ta by zasa mala len jedneho rodica, nie 2 sucasne ....
kopretinka
13.10.17,05:25
"sociálna starostlivost nám pridelila opatrovatelku"-
veď si si odpovedala v prvej vete.
"odrobi si svojich 8 hodin a tym pádom u nej to zhaslo"
A?????? Ani ty nerobiš zadarmo.
vicktor
13.10.17,05:48
Vsak sa opytaj toho kto ju pridelil a plati co su jej povinnosti.
Bud rada ze chodi na 8 hodin, kolki sa k opatrovatelke vobec nedostanu.
Katy a R
13.10.17,06:36
Neviem, ako to myslíš, že "sociálna služba pridelila" - ja predpokladám, že ide o opatrovateľku, ktorú zamestnáva obec - a museli ste o to žiadať! v zmluve (dohode) ktorú rodičia uzavreli je určite rozpísané, aký rozsah denne opatrovateľka má a aj aké má vykonávať činnosti - aj koľko za to treba platiť. Rodičia a aj ich rodina si to predsa skontrolujú - a ak by to nebolo OK - tak sa môžu sťažovať u zamestnávateľa.
A samozrejme - nôžte si to riešiť sami, bez opatrovateľky .... dokonca sa dá na rodinného príslušníka vybaviť príspevok na opatrovanie - na UPSVaR (- ak priznajú podľa z 447/2008)
martuli
13.10.17,09:21
Dosť nerozumiem tomu, prečo by mala pracovať aj v sobotu a nedeľu. Je predsa aj povinnosťou detí postarať sa o rodičov. A pokiaľ viem, žiadne opatrovateľky nepracujú v sobotu a nedeľu.
arizona
13.10.17,10:20
"sociálna starostlivost nám pridelila opatrovatelku, chodi ku nám opatrovat rodičov (mamka ..stupen odkázanosti 5 , otec stupen odkázanosti 4../ odrobi si svojich 8 hodin a tym pádom u nej to zhaslo , v piatky vymyšla, len aby nemusela chodit a soboty nedele vobec nerobi , neviem presne nikde nájst pracovny čas , a kto vlastne by mal kontrolovat prácu a dochádzku opatrovatelky........ak má niekto s tym skusenosti prosim poradte..."
Uplne ma zamrazilo pri precitani tvojich slov,tak bezcitny prispevok som tu uz dlho necitala...



Treba si uvedomit, ze opatrovatelka je tam na najnutnejsiu vypomoc tvojim rodicom. Ma sa postarat o hygienu,pomoc pri krmeni,navsteva lekara,priniest lieky z lekarne,dozriet na uzivanie liekov,robit spolocnost a pod. Vsetko zalezi od vasich poziadaviek a schvalenia obce,co vsetko zahrna rozsah prac. Zvacsa sa opatrovatelky poskytuju na par hodin denne,v oddovodnenych pripadoch na 37,5 hod. tydenne.

Podla tvojho prispevku by si si tam predstavovala otroka,co by u vas "makal" 24 hodin denne,cez vikendy aj sviatky, bez naroku na oddych.A najlepsie asi zadarmenko :-(

Treba si precitat zmluvu, kde je vsetko vypisane a taktiez,kolko hodin tyzdenne ma OP stravit vo vasej rodine,co vseetko ma v naplni prace.

Viac informacii ti poda aj poskytovatel sluzby,napr.obec,alebo institucia s ktorou mate dohodnute sluzby.

V prvom rade sa maju deti povinnost postarat o rodicov.Opatrovatelska sluzba je iba VYPOMOC ! Necakaj, ze ti tam niekto bude pracovat po vyprsani prac.casu,v case osobneho volna a bez naroku na plat.