tomanpcm
13.10.17,10:33
Kupil som vozidlo, cez vikend, podpisala sa kupna zmluva, zaplatil som, odisiel som z vozidlom, s dokladmi a s vypisanim splnomocnenim na odhlasenie.
V pondelok som splnomocnenie dal overit u notara, a s dokladmi poslal predavajucemu aby mohol na DI uskutocnit odhlasenie a poslat mi spet odhlasene doklady.
Ten ich prijal, ale vozidlo stale neodhlasil. Stale sa vyhovara ze nema cas, ze je chory....

Ako mam dalej stupovat???

Da sa niekde overit ci je vozidlo v Exekucii???


-----------------------------------

Takze uz je to prepisane, nakoniec to nepol ziaden podvod, len obicajna LENIVOST predavajuceho.....
ivka70
13.10.17,08:35
ako ste sa dohodli v zmluve?
tomanpcm
13.10.17,08:40
- v zmluve odhlasenie nieje riesene.....
j- e to jednoducha zmluva na 1x A4, je tam uvedene ze nalezitosti pri kupe a predaji platia v zmysle Obcianskeho zamonnika
dmc
13.10.17,08:46
Tak si zober 4 kamaratov a chod ku predajcovi na kavicku.....mozno "vyzdravie".

Vsetko si to mal mat osetrene v kupnej zmluve. Idealne je v ten isty den ako kupis auto ist priamo na Dopravny inspektorat spravit odhlasenie - avsak viem ze sa to nie vzdy da uskutocnit. Prave preto si to mal mat osetrene v zmluve. Kedze to nemas - tazko radit. ....co tak odstupenie od zmluvy z dovodu nemoznosti vykonat zmenu v evidencii - tym padom nemoznosti riadne pouzivat kupenu vec.

Inak ak dopravný inpšektorát nevykonal odhlásenie auta na kupujúceho, tak z hľadiska prevádzkovania auta je zodpovedný doterajší držiteľ auta, vrátane inštitútu objektívnej zodpovednosti za dopravné priestupky, ako aj absolvovania TK, EK a uzatvorenia PZP

-pohroz mu ze spravis zopar priestupkov a vsetky pokuty mu pojdu na vrub z dovodu objekt. zodpovednosti.
Katy a R
13.10.17,08:47
lehota je 15 -dňová kuk https://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla
ak by mu to dlhšie trvalo - tak ho upozorni, že pri nejakom tvojom priestupku budú vymáhať pokutu najskôr od neho (dokazovanie).... možno si ochotnejšie čas nájde ;)
najlepšie je riešiť to hneď osobne - spolu
tomanpcm
13.10.17,09:00
jo... dalo by sa vybehnut do rakuska a zopar krat sa prehnat pred automatickym radarom.....
ivka70
13.10.17,09:05
tak budes cakat, kym sa predajca rozhodne ....ked ste si to nedohodli
tomanpcm
13.10.17,09:07
- len jazdit nanom velmi nemozem.. lebo doklady som mu poslal spet, mam len fotokopie... a ostalo mi vozidlo zo znackami
- majitel posobil relativne majetne.... tak som mu doveroval, kupoval som 11r stare a navyse jemne buchnute vozidlo.
ivka70
13.10.17,11:59
K doplneniu (len trochu neskoro zistovat, ci je na aute exekucia, ked si uz zaplatil):
Poskytnutie informácií o exekútorských blokáciách
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/vozidla/informacie_o_vozidle/info-opis-blok1-vozidlo/