miax
14.10.17,13:36
Zdravim! Prosim o radu v situacii: na jednej parcele mam postaveny dom (ja+manzel), na vedlajsej parcele (kde som 1/5 vlastnik) chcem so suhlasom ostatnych majitelov postavit letnu kuchynu 24m2. Vedla nej (nie spojene) este naradovnu 15m2.
Otazka je, ci mozem poziadat o drobnu stavbu na tu letnu kuchynu a o dva tyzdne si podat ziadost na naradovnu. Alebo nebodaj naraz v dvoch ziadostiach, aj ked spolu to presahuje 25m2.
Dalsia otazka je, ze ci vobec mam pravo stavat drobnu stavbu ako doplnkovu stavbu k rodinnemu domu, ked predmetny pozemok ma ine zlozenie majitelov ako ten s domom - hlavnou stavbou.
Na nas SU chodievaju ludia z vytlacenymi pasazami zakona, aby nedostali zamietave stanovisko. Tam sa nechcem ist pytat na taketo specificke veci, lebo ked nevedia, tak pre istotu zamietnu.
arizona
14.10.17,12:19
Drobnych stavieb mozes mat na pozemku aj viacej,takze poziadat mozes. Ale nesmu byt spojene a myslim, ze sa vyzaduju nejake rozostupy /skus vygooglit/.

Ak na tom pozemku nie je hlavna stavba,tak aj na drobnu stavbu potrebujes SP.

Ak ma pozemok viacerych spolumajitelov, treba dolozit aj ich podpisy a suhlasy
buchač
14.10.17,13:21
arizona
Ak ma pozemok viacerych spolumajitelov, treba dolozit aj ich podpisy a suhlasy
Doplnil by som asi v tom význame, že :
Bolo by dobré pouvažovať nad rozdelením príslušnej parcely podľa zákona a to geometrickým zameraním.
Dôvod je jasný...dnes je situácia dobrá, ostatní majitelia podpíšu.
No stav sa môže vždy zmeniť k horšiemu.
miax
14.10.17,13:43
urcite musi byt stavba na rovnakom pozemku? ved stavba ma uz vlastne parcelne cislo. myslela som, ze staci, ze su to susedne parcely ak mam k nim vlastnicke prava. v skutocnosti je to jedna dlha zahrada, len sa predelila ked sa staval dom.
ostatni majitelia su rodicia, tam nie je ziadny problem, ani riziko do buducnosti.
stavebnym povolenim to nebudem riesit, lebo vzhladom na rozmery pozemku je dan skoro 1400eur rocne a uz sme si zakusili, ze povolenie sa dostava koncom decembra a kolaudacia v januari, aj ked sa ziadost podava v marci :(
arizona
14.10.17,15:37
Predpokladam, ze kazdy pozemok sa posudzuje samostatne. Ak sa mylim, prosim Poradaci,opravte ma
mari2x
14.10.17,17:08
" ved stavba ma uz vlastne parcelne cislo " POCHYBUJEM !