Mrs. SHAY
16.10.17,15:05
Dobrý deň. :)
Chcem sa len opýtať, či niekto mal podobnú skúsenosť so zamestnávateľom ako ja.
Jeden piatok, 3min po pracovnej dobe si ma šéf posadil v kancelárii a oznámil mi že by radi ukončili so mnou pracovný pomer k stredajšiemu dňu v nasledujúci týždeň. Vraj to nechce riešiť výpovednou dobou a bla bla... V pondelok som mu oznámila že som na PN. Moja doktorka bola na dovolenke, tak som zašla k zastupujúcej DR no tam bolo veľa chorých a v horúčkach mi to neprišlo vhodné. Zašla som k pôvodnej doktorke a tam mi sestrička dala PN (na druhý deň sa stornovala, keďže sme došli na to že nemala vydávať takéto), a išla som teda predsa k tej zastupujúcej Dr. Tam mi dala nález, novú PN a bolo. Žiaľ v pondelok som odoslala starú Pn zamestnávateľovi a ten mi od tej doby sa začal vyhrážať. Vraj sa bude tváriť že PN neobdržal a nech prídem podpísať výpoveď, že potom nepodá starú PN na socku. (Mám ten telefonát nahratý, istota je istota:). Vo štvrtok som sa cítila lepšie tak som odbehla odniesť novú PN a tam mi padli do tváre reči typu: "Nezachovali ste sa korektne, tak nečakajte že sa bude firma chovať korektne." Dnes som zistila že rieši niečo právnikom ohľadne tejto PN. Keďže stará PN bola od Dr ktorá bola na dovolenke (zistil si to, bol navštíviť ordináciu). Zaujíma ma, môže mi niečo z právnej strany? Prípadne mojej Dr? Stará PN sa následne sestričkou stornovala a nahlásila sa na soc.poisťovňu. Môže byť zamestnávateľ takýto? Mám chuť mu tam poslať všetky možné kontroly, nech sa "raduje" aj on. :(
JankaO
16.10.17,13:12
Podpíšte dohodu o skončení pracovného pomeru, nemusíte si robiť vzájomne "napriek".

.....
Mrs. SHAY (Dnes 16:57) Podla zákonníka práce ako zamestnanec mám právo na PN. Najmä keď si to zdravie vyžaduje (skončila som s tabletkami predpísanými do konca života). Tiež nemusí niečo riešiť tak ako rieši. Sama sa týmto tiež oberám o možnosť lepšej prac.ponuky ktorá mi bola poskytnutá, taktiež o ďalšie pracovné pohovory.
....
Celé to nemá logiku. Načo zotrvávať v neperspektívnej práci a oberať sa tým o možnosť lepšej pracovnej ponuky. Taktiež, ak si PN, nemôžeš sa zúčastňovať žiadnych pracovných pohovorov. V dohode o skončení pracovného pomeru je možnosť dohodnúť si aj odstupné, za predpokladu seriózneho prístupu, čo už asi nie je možné. Asi si si spravila napriek sama sebe.
Mrs. SHAY
16.10.17,13:19
Samozrejme to plánujem, lenže on už tie "napriek" začal.
Dav
16.10.17,13:44
A tá pondelková PN nie je tiež napriek?
jslancik
16.10.17,13:52
oprav si názov otázky - mal znieť "robím zamestnávateľovi napriek, čo s tým?"
jslancik
16.10.17,13:53
nieeeee, kdežeby.
kopretinka
16.10.17,13:56
a z ničoho nič povedať zamestnancovi,že má podpísať dohodu o skončení PP je čo?
Mrs. SHAY
16.10.17,13:57
Podla zákonníka práce ako zamestnanec mám právo na PN. Najmä keď si to zdravie vyžaduje (skončila som s tabletkami predpísanými do konca života). Tiež nemusí niečo riešiť tak ako rieši. Sama sa týmto tiež oberám o možnosť lepšej prac.ponuky ktorá mi bola poskytnutá, taktiež o ďalšie pracovné pohovory.
jslancik
16.10.17,13:58
možno nám mrs. zabudla napísať rôzne veci, čo tomu predchádzali :) pri spôsobj jej pozerania sa na veci by som sa tomu vôbec nečudoval.
Mrs. SHAY
16.10.17,14:02
Čo asi by tomu predchádzalo? Jedine rodinkárstvo zamestnanca čo chce hypotéku na dom a frajerku má nezamestnanú, teda si ju tam chcel pretlačiť ale jeho bratranec (šéf) to dovolil až teraz? Chcela som to riešiť výpovednou dobou keďže som tam bola viac ako rok a pol.
veronikasad
16.10.17,15:48
Na výpoveď zrejme nemá dôvod, preto ti navrhol dohodu o skončení pracovného pomeru. Ak by išlo o nadbytočnosti, nemohol by hneď za teba prijať nového zamestnanca.
Píšeš, že chceš poslať na zamestnávateľa všetky kontroly. Len aby si si nenarobila ešte viac problémov sama sebe. Sestrička nie je oprávnená vyšetrovať zdravotný stav pacienta a vystavovať PN... Nezhody so zamestnávateľom sa neriešia PN.
veronikasad
16.10.17,17:34
Zadania na Porade sa nemazu
branislavp
17.10.17,15:05
MrsSHAY ak je skutočne v zamestnaní dusno, najlepšie urobíš keď sa počas PN preliečiš a budeš si hľadať nové zamestnanie. So zamestnávateľom ak si narobíš problémy, tak bude ešte horšie. Ty zamestnávateľovi nemôžeš diktovať, on je Tvoj chlebodarca, musíš ho poslúchať, či sa Ti to páči, či nie. Hodnotiť konanie zamestnávateľa Tebe neprislúcha, popáliš si prsty, ak si si ich už aj nepopálila. So zamestnávateľom , Ty nenarobíš po zlotky (po zlom) nič, daj si povedať. Lebo vždy bude platiť a všade to aj platí - keď niekoho chcú ubiť, palicu si nájdu. Skoré uzdravenie, nech sa Ti darí.
arizona
18.10.17,04:13
Daj riadnu vypoved.Bude ti bezat vypovedna doba,takze budes mat cas na najdenie si novej prace.
Nevieme,co za problemy medzi sebou mate,ale nema vyznam zostavat v takejto praci,kde si so sefom "na noze"

Sef tiez musi dodrziavat zakonnik prace,nemoze ta bez priciny zo dna na den prepustit bez priciny.Takze,ak nechce on pristupit na nejaku dohodu /aby si ty nebola skodna/,tak to skus tou vypovedou. Ak ta sef bezdovodne prepusti,mozes sa obratit na sud.
Estetic
18.10.17,05:49
Môj pohľad-nie som právnik-evidentne si fingovala PN.Sestrička nemala právomoc ju vystaviť,čiže môže mať problém aj ona.
januli
18.10.17,06:22
Vyzerá to tak, že si sa chcela udržať v práci pomocou PN, aj keď si vedela ze máš dostať výpoveď. Unahlila si sa. Zbytočne komplikujes...ukonči PN, podpiste dohodu, odstupné už asi ťažko a chod inou cestou. Co by som ja dala za dohodu o rozviazani pracovneho pomeru
kopretinka
18.10.17,06:42
veď môžeš dať výpoveď............
januli
18.10.17,06:52
píšem, že ja by som u zamestnávateľa kde sú nezhody uvítala dohodu ak ju zamestnávateľ navrhol... Co je úplne normálne.... Ja som tu možnosť nemala, musela som sama podat výpoveď