diablo2728
17.10.17,09:52
Ahojte,
Mam asi pol roka nove auto a vbehla mi srnka do cesty cim mi sposobila skodu na aute(auto plne funkcne len plasty sa trochu rozbili).
Je to moja prva nehoda tak som trochu spanikaril a nevolal som policiu lebo som si myslel ze tu treba len ked je skoda nad 4000eur co toto urcite nie je. Az potom doma som zacal zistovat ze co treba spravit a nasiel som ze zakon hovori ze kazdy stret so zverou musim nahlasit policii co som nespravil.
No a teraz neviem ci mi to preplatia cez havarijnu ked nemam doklad od policie.
Havarijnu poistku mam u Generali - VPP HAV 14 su podmienky.
Spoluucast je 5% min. 165eur
Ma s tymto niekto skusenosti? Pripadne co by ste mi poradili urobit aby to preplatila poistovna.

Dakujem za kazde info
Mila123
17.10.17,07:55
spoluúčasť je aká? koľko bude stáť oprava auta?
diablo2728
17.10.17,07:57
Pridal som to do popisu. 5% min 165eur. Oprava auta okolo 900 eur
Mila123
17.10.17,07:58
ďakujem
dmc
17.10.17,08:08
Ked mas Havarijnu tak by to az taky problem nemal byt. Zver zije a odcupkala do lesika alebo zahynula na mieste? Ak zahynula na mieste bolo potrebne vyrozumiet polovnikov.

Aka doba uplynula od stretu ? Co vsetko na aute mas poskodene ? Ostali stopy po strete so zverou na ceste (rozbite sklo, smerovky, spetak, ulomky na vozovke, srst nestastnej srnky na karoserii) ???

Zavolaj na poistovnu - a spytaj sa aky je postup. Budes to mat s prvej ruky. Potom sa zariad podla odpovede.
diablo2728
17.10.17,08:32
Srnku som nehladal. Bola noc a kamiony sa rutili za mnou tak som zastavil asi 500m odtial kde sa dalo aby som pozrel skodu. Kedze som to skoro ubrzdil tak nic dolezite nie je rozbite len naraznik je zatlaceny a kusok z neho chyba 5x5cm no bude ho treba cely vymenit a asi aj blatnik lebo je ohnuty.

Kvoli premavke na ceste a tme som sa uz na to miesto nevracal takze co bolo so srnkou neviem a ulomky ako pisem vyssie minimalne.

Hned vtedy som volal na infolinku do poistovne a nevedeli mi ani poradit ze ake doklady budem k tomu potreba a ani tu policiu mi nepovedali ze mam zavolat co ma najviac dostalo ked som to zistil. Povedali mi len ze si to mam nafotit a nahlasit skodovu udalost a este sa pytali ci je auto pojazdne a tak.
dmc
17.10.17,08:40
Vozidlo si riadne nafot - zo vsetkych stran - aj pri otvorenom kufry a dverach - radsej viac ako menej a nahlas skodovu udalost. Po nahlaseni skodovej udalosti sa ti ozve pracovnik Poistovne ktory vykona obhliadku vozidiel - ten vozidlo obhliadne a nafoti - udalost vsak neriesi. na riesenie ta bude kontaktovat "likvidator" - tomu predlozis vsetko co bude potrebne a dohodnes sa akou formou sa bude poistna udalost likvidovat ale pri takom novom aute to bude urcite oprava v autorizovanom servise kde platba za opravu pojde priamo servisu + doplatis spoluucast. Neboj sa poistovnu otravovat - hned ako sa ti nieco nebude zdat alebo bude trvat nieco dlho...... otravovat a otravovat.
Mne jasna a bezproblemova likvidacia poistnej udalosti trvala 1 mesiac - hoci podla mna sa dala vyriesit za 1 tyzden......ale to vies....poistovne sa neponahlaju.
dmc
17.10.17,08:41
..ten telefonat co si volal na infolinku poistovne hned po nehode si odloz (nevymaz si historiu v telefone)