pavlinka
18.10.17,09:01
Má nieko skúsenosti s el. eneriou od SPP? Stále mi volajú z SPP že to bude lacnejšie.
Chobot
18.10.17,08:14
Pred sťahovkou do nového domu som tiež riešil dodávateľov energie. Dal som si tú námahu a porovnal som si aspoň 2 dodávateľov - ZSE a SPP.

Cena za distribúciu je rovnaká, lebo každý dodávateľ distribuuje cez toho istého distribútora - ZSE Distribúcia. Rozdiel je len v predajnej cene, v zľavách za balíky (napr. naraz zoberieš elektrinu a plyn) alebo v zľavách v akcii.

V konečnom dôsledku ťa cena vyjde na zhruba rovnako, rozdiel by bol pár EUR, max. pár desiatok EUR. Dôležité je nastaviť si optimálnu tarifu podľa ročnej spotreby.

V mojom prípade som prepočítal pri spotrebe 5000 kWh, či by bolo výhodnejšie od ZSE alebo od SPP. Pri danej spotrebe za rok mi vyšla cena v ZSE pri tarife DD2 667 €. V SPP to bolo 665 €. Ak by som využil zľavu za to, že odoberám aj plyn aj elektrinu, tak cena za rok by bola 646 €. Takže rozdiel 20 €.

Ja som vybral SPP pre obe energie, ale nie pre cenu, ale aby som mal jedného dodávateľa a nemusel prípojky vybavovať u rôznych inštitúcií. Takto som to vybavil na jednom mieste. Keby som ale mal meniť dodávateľa teraz, tak sú to zbytočné starosti a námaha. Človek aj tak skoro nič neušetrí.
pavlinka
18.10.17,09:14
Ďakujem.