qwert1
18.10.17,20:45
Zdravim, viete niekto ako je to s odobratim skupiny na VP koli tomu ze danu skupinu C som si spravil este ako student,ale nikdy som ju nevyuzival, po kradezi dokladov mi uradnicka povedala,ze bud absolvujem psychotesty ak chcem tuto skupinu C vyuzivat,alebo mi v novom doklade vyda preukaz bez tejto skupiny. Doteraz som na VP mal vsetky skupiny ktore som absolvoval, vedel som vsak ze keby chcem jazdit aj nakladne vozidla musim si spravit dane psychotesty. Moja otazka co mi tvrdila dana uradnicka, ze o danu skupinu v skutocnosti nepridem, a keby si to chcem napr. o 10 rokov spravit dane psychotesty a vyuzivat soferovanie aj nakladakov,tak mi to tam dopisu. Je to pekne,ale ci je to pravda,ze mi aj o 10 rokov dovolia dopisat to na vodicak tomu neviem ci naozaj mozem verit, navyse mi nieje jasne preco to policajti pri kontrole nekontroluju ci ma vodic aj spravene psychotesty ,ale takto cloveka postupne mozno pripravia o danu skupinu, ked ju nevyuziva pri zmene dokladov. To by potom mali kazdeho kto si neobnovi tie psychotesty vyzvat na vratenie vodicaku a vymazanie danej skupiny... Cize obavam sa ze ak niekedy budem potrebovat aj skupinu C,budem nuteny si spravit opat znova autoskolu ?
buchač
19.10.17,04:59
Veď si urob psychotesty a neprídeš o skupinu C, bude zapísaná vo VP.
Ale ak niekedy budeš potrebovať, povedzme o 6-7 rokov, budeš tie psychotesty musieť absolvovať znova, nakoľko platnosť posudku je 5 rokov
http://www.profivodic.sk/node/72
Si porovnaj cenu VP a cifru u psychoša a je jasné, že čo je výhodnejšie.

Policajti kontrolujú, o to sa neboj. Ak nemáš pri sebe počas jazdy, tak smola.
Kto nemá, tak vyzývať...ale veď neblázni, to nemyslíš vážne.
lubko6394
19.10.17,05:38
Dvakrát som si ten link prečítal ale mne vychádza že ak mám C-čko a nie som vodič z povolania tak by som sa na náklaďáku odviezť mohol a mohol by som prejsť aj cez kontrolu na ceste. Alebo si čosi blbo vysvetľujem ?
buchač
19.10.17,05:50
Aj ja som toho názoru, že súkromná osoba by mohla ísť na cestu s nákľaďákom.
Ale tie psychotesty je povinné absolvovať aspoň raz...podľa bodu A v linku.

...či ???
lubko6394
19.10.17,06:12
A-čko je žiadateľ o VP. Ja mám C-čko 40 rokov a u psychoša som bol až pri ZP a prešiel som...
vicktor
19.10.17,07:48
Chod na testy a udrzis si Cecko. Je otazne ci o 10 rokov ti budu stacit testy, vselico sa moze zmenit - vid napr. skratenie platnosti vsetkych existujucich vodicakov.
Na druhej strane potrebujes to Cecko?
buchač
19.10.17,10:28
Prosím Ťa...prečo spamuješ ???
NESPAMUJ !!! ;)
draik
19.10.17,10:34
Skupina Vám zostane, ale s vyznačeným dátumom jej uplynutia v novom VP.
Pre Vás je smerodajný hlavne § 97 zákona č. 8/2009.
draik
19.10.17,10:35
Skrátenie platnosti VP (ako dokladu) neznamená skrátenie platnosti vodičského oprávnenia.