Marcela Hudecová1
19.10.17,07:50
pozná niekto niečo, aby človeku tak nechutilo jesť? okrem pevnej vôle
ivka70
19.10.17,05:52
preco by cloveku nemalo chutit jest? co tym chces dosiahnut?
arizona
19.10.17,06:19
Kazdemu vyhovuje nieco ine. Niekomu pit viacej vody,niekomu vyhovuje jest viac zeleniny a ovocia,niekto uziva rozne tabletky,ktore potlacaju chut do jedla.

Na nete najdes stovky "odskusanych rad"...http://www.zdravoschudnut.sk/18-prirodnych-potravin-potlacajucich-chut-do-jedla/

viac https://www.google.sk/search?q=obmedzuje+chut+do+jedla&oq=obmedzuje+chut+do+jedla&aqs=chrome..69i57.8053j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

DOPLNENIE :
Pises, ze sa ti ziada hlavne "nieco slane". Telo ti tym moze signalizovat, ze ti chybaju nejake vitaminy a mineraly. Hlavne vapnik,horcik a zelezo.
Dopln stravu o potraviny,ktore obsahuju tieto latky,prip. si dokup v lekarni v tabletkovej forme.
taiko
19.10.17,06:35
.
1. mas chut na hocijake jedlo, ci len na nejaku skupinu resp zlozku jedla ?
2. mas chut na jedlo stale, ci len pri nejakej nalade, alebo v niektoru cast dna ?
lujza.j
19.10.17,07:08
Skor zamestnat- oklamat hlavu....a nastavit si stravovanie ....ak ...tak chrumat mrkvu,kalerab....
jslancik
19.10.17,07:58
ťažko takto radiť. lebo väčšina žien nespokojných so svojou postavou je podvyživená a potrebovali by jesť skôr viac, ako ešte menej. mnohí ľudia sa boja jesť.

hlad je normálny prejav tela, ktorým sa nám snaží niečo povedať. Prekvapivo to, že je hladné :D A často to býva aj normálny hlad.

Ak... Ak máš dostatočný príjem normálnych živín - teda jedávaš 3 hlavné jedlá (raňajky, obed, večera) cca 400 kcal, a medzitým 3-4 menšie jedlá po cca 200-300 kcal. To platí pre ľudí so sedavým zamestnaním, bez športovej aktivity. Mimochodom, horalky a nižšie popísané potraviny sa do "normálnych živín" nepočítajú. Skús si pár dni zapisovať, čo a koľko si toho vypila a zjedla, a sama uvidíš, ako na tom si.

Ak teda máš dostatočný príjem živín... Obmedziť rýchle cukry. Tie sú smrť dnešnej doby. Po nich telo túži, keď sa tvári, že je hladné. Ale oni iba rozkolíšu hladinu cukru a je to potom začarovaný kruh. Pocit nasýtenia napr. z jednej horalky je cca 10 minút, potom cukor opäť rapídne klesne a príde hlad. Pritom kalórie jednej horalky sú ako kalórie menšieho jedla, ktoré by ťa malo zasýtiť na 3 hodiny.
To znamená žiadne sladkosti, tyčinky, pufované guličky či macíkovia, žiadne biele pečivo, čipsy. A nezabúdať na žiadne sladké nápoje - džúsy, jupíkovia, koly, fanty, toniky, kofoly, sprity atď. Zabudnúť na sladenie čaju či kávy. Lebo sa zo zdravého nápoja stane kalorická bomba, ktorá iba rozhádže cukor.

A možno si telo pýta bielkoviny. Strava ľudí pozostáva z prílišného množstva cukrov (sacharidov) a minima bielkovín. Vieme toho o tvojom jedálníčku príliš málo.

Dalo by sa veľa rozprávať o zdravej strave. Ale stručná odpoveď na tvoju otázku je: proti hladu pomáha normálne jesť. Podčiarkujem slovko "normálne".
vicktor
19.10.17,08:57
Zaujimava myslienka - uzivat volaky "obmedzovac" aby som vsetko jedol s nechutou. :D
Oliwa
19.10.17,10:03
Žeby toto? :rolleyes:
lujza.j
19.10.17,10:13
Je fajn..ked clovek...vie dat brzdu ked nie je hladny "len"pazravy....a potom nemat doma jednoduche cukry...max.70% kokolatka....vcera bola doma kriza-chlap...sežral psovi piskoty:D
Benko
19.10.17,10:30
To asi pre mňa, večer začnem mrkvou, potom aj kaleráb je dobrý a zakončím to klobáskou tak či tak. Aspoň dva koliečka.
Oliwa
19.10.17,10:41
Ale veď ako predjedlo super! Bez neho by to boli možno dve nožičky :D...Tie dve koliečka je fajn si dať okolo obydlia... Toto tuto síce chuť do jedla neobmedzí, ale podstatne sťaží - triafať sa cez tie mriežky vidličkou, štrngať a nevypichnúť si pritom oko :D...
Oliwa
19.10.17,10:46
Lui :D:D:D
My síce nemáme psa, ale prichytila som muža, ako si sypal do úst granko... :D
Oliwa
19.10.17,10:46
A čo na to pes? Ešte to nezistil? :D
evuš
19.10.17,10:54
Mne chodí do špajze na "tajnáša" vyžierať med muž...akoby som o tom nevedela :D :D
Oliwa
19.10.17,10:59
Evuš, určite muž? A nie medveď? :D Ja som sa tiež čudovala, prečo máme zvýšenú spotrebu granka, odkedy som prestala kupovať sladkosti, až som ho prichytila... Skoro sa chudák zadusil, čo sa mu tak zaprášilo v ústach... :D
evuš
19.10.17,11:09
Skúsiť piť zázvorový čaj, citrónovú šťavu a najmä nehladovať a pri maškrtení mať pevnú vôľu...
taiko
19.10.17,11:15
:D:D:D:D chlap zozral psovi piskoty :D:D:D
lujza.j
19.10.17,11:17
Zabudla som,ze na piskoty si mastil jagodovy dzemik:Dhovado besne pazrave:--- oliw...pes na neho...sak on je pre psa BOH....aj poslednu granulku by mu dal...
taiko
19.10.17,11:17
neviete chlapom kremesika, alebo puncoveho kolacika napiect a potom musia chudaci na tajnasa granko vyjedat :D:D:D
U nas takto mizne natierkova cokolada. Tiez nejakeho spajzoveho skriatka mame :D
korela
19.10.17,11:20
To by nemohlo byť adekvátnou odpoveďou na otázku?
Ústa a sexuální centrum jsou opačnými póly téže energie. Takže kdykoli hladoví sexuální pól, energie se přesune do úst. Okamžitě máte chuť něco sníst nebo aspoň něco žvýkat. A nemáte-li co jíst ani co žvýkat, cítíte silnou potřebu mluvit, protože při mluvení alespoň pohybujete ústy. Proto lidé celý den ustavičně mluví. Někteří lidé mluví dokonce i ve spánku. Když sexuální energie volně proudí, celé tělo funguje harmonicky. Jste vyrovnaní a máte dobrou náladu. Jakmile se sexuální energie někde zablokuje, pocítíte to v celém těle.
Oliwa
19.10.17,11:41
Tai, ja len plním príkaz: nekupovať nič sladké... Tak ňúral, ňúral, až vyňúral granko... Asi zruším aj to... Čisté kakao tak na odbyt určite nepôjde - nie je sladké a práši sa z neho... :D Piškóty nenašiel - som našla jedny pri vypratávaní špajze - už sú určite po záruke a na med si nespomenul - vidieť, že má ešte rezervy... :D:D:D
lujza.j
19.10.17,12:03
Mojmu ked...tam kokolatka daj...si.mozes sama taku hnusobu:D
lujza.j
19.10.17,12:05
Tai..nejeduj ma...s punciakom a kremeškom.....v avione je cukroska....uz sme tam davno....veternik a obyc.kremes maju fajny....stara klasika...
Oliwa
19.10.17,12:23
Je také príslovie, síce trošku expresívne, ale pravdivé: "Riť a čelo - jedno telo" - koniec citátu :D
taiko
19.10.17,12:26
ja nejedujem, ja len lubim punciak a kremesku :)
Oliwa
19.10.17,13:09
A čo robíš, keď Ťa prepadne punčiakovo-krémešový syndróm? :D
Tweety
19.10.17,14:41
Sadne si do kúta a počká kým to prejde. :---
arizona
19.10.17,14:53
toto si mala napisat pod zadavatelkynu otazku, nie pod moju odpoved.lebo teraz to vyzera, ze odpovedas mne .-)
Oliwa
19.10.17,15:45
Alebo si kúpi letenku na SK... :D
Dáša_
19.10.17,16:15
Stretla som sa s mojou susedou. Celá rodina tak by som povedala "priestorovo výrazná". Syn sa oženil, má dieťa a zjavne zmenil stravovanie. Sťažovala sami - predstav si, on si k segedínu dal 1 knedlík. To čo má znamenať?
A keď som sa mu sťažovala na priberanie, tak vyhlásil: "Mama, prečo varíš, čo ti chutí? Jasne, že ješ veľa a priberáš. Navar, čo ti nechutí a je to"

Treba uznať, že tá rada má niečo do seba :D
Oliwa
19.10.17,16:21
Záver: nevesta varí, ale synovi nechutí... :D potom je aj 1 knedlík u mamy nebíčko v papuľke...
Terezia13
19.10.17,17:01
mám obavu, že pre mňa taký košík ešte nevyrobili :D:D:D
Terezia13
19.10.17,17:06
bez pevnej vôle to nefunguje, zmeniť úplne stravovacie návyky a pri TV "nepapať" zemiakové lupienky a všetky "televízne cnosti", na večeru veľa zeleniny a čím menej pečiva, obmedziť sladkosti, vylúčiť sladené nápoje aj pivko tie kadejaké ochucované, s váhou tu bojujeme mnohí a je na to veľa spôsobov, niečo povie aj ujko google
Oliwa
19.10.17,17:32
Teória zvládnutá na výbornú... :D
Terezia13
19.10.17,18:17
nooooooooo ale toto ja robím..................ale na výsledok si musím počkať.............roky "naťapkaného" tuku, nemôžu nyť strávené za pár týždňov
Oliwa
19.10.17,18:19
veď ja nehovorím, že niéééééé...
ZahradnikAmater
19.10.17,20:55
Marcela, ak tým myslíš prílišný príjem energie v potrave, tak ide zrejme o silný nepomer bielkovín, tukov a cukrov a áých je asi priveľa. Odporučím ti paleo stravovanie. Teda žiadne pridávané cukry, teda žiadne potraviny, na ktorých výrobu sa použil cukor, fruktóza,sirupy, aspartam na oklamanie a podobne. Jedz mäso bez knedlí, zemiakov, cestovín, ryže a iných sacharidových príloh, ale daj si rovnaké množstvo čerstvej zeleniny (bez octa) s olivovým olejom. Lebo v tukoch sa rozpúšťajú vitamíny. Navyše škrobové/sacharidové jedlá nemajú stopku, zato pri konzumácii tukových a bielkovinových jedál ti telo vždy povie, kedy má dosť. A pri obmedzení sacharidov sa ti výrazne znížia výkyvy glykémie a pri rovnakej porcii mäsa ale bez prílohy, zato so zeleninou už nebudeš hladná po troch hodinách, ale po siedmych. Potom zistíš, že nepotrebuješ päť jedál za deň, že ti tri stačia. Rovnaký objem, iné zloženie výživových látok a po mesiaci nastúpi chudnutie, odstrániš žravé chvíle a tak. Chce to len naozaj pozorne sledovať to, čo ješ a nenaletieť rôznym lifestylovým magazínom na to, čo je práve tento týždeň zdravé. Odkazy na weby keď tak súkromnou správou, pretože tu by to mnohí nerozdýchali. Oni vedia svoje a iným to nedovolia :D
buchač
19.10.17,21:54
Veru viem svoje...prešiel som si už dávnejšie tie weby, linky, a či "múdrosti".
Tvoje reklamy sú natoľko preklamované, že by ich jeden nestrávil.

Pasuješ sa za odborníka, lež v podstate si taký istý šarlatán, ako aj tie lifestyle...možno ešte horší.

Drístaš...drístaš a drístaš.
afrikánka
19.10.17,22:05
Prečo?
Veď je pravda, čo píše...náhodou teraz áno
Marcela Hudecová1
20.10.17,05:32
mam chuť na hocičo, hlavne slané, sladké nie, no a večer je kríza po 19,30hod. Hrôza
arizona
20.10.17,05:58
doplnenie odpovede
afrikánka
20.10.17,06:15
Prepáč,ale si tak uzavretá, ťažko poskytuješ nejaké info o svojom "probléme", preto ti je ťažko radiť. Každý je individuálny a čo platí v oblasti dietológie na jedného, nemusí vyhovovať viacerým. Tento novodobý trend diét je mladý, niečo okolo pár desaťročí a zaručené rady preto neplatia všeobecne.
Máš chuť na jedlo vo večerných hodinách? To nič, aj takí sú medzi nami a podarilo sa schudnúť. Info ti dám v SS, pretože je pre teba bezvýznamné, aby sa sem "nahrnuli oponenti".
vicktor
20.10.17,07:15
Presne tak, treba varit nechutnosti! :)
Oliwa
20.10.17,08:01
MH, ak kríza príde večer po 19,30 keď si doma, skús vtedy -nebyť doma :D. Choď na prechádzku, do fitnes, do plavárne, alebo behaj po schodoch - podľa toho čo máš k dispozícii a čo z toho Ti je najmilšie...
afrikánka
20.10.17,08:05
Oliwa...ak sa vráti, doma ju počká hlad, ten jej neutečie
Oliwa
20.10.17,08:09
Možno sa mu nebude chcieť toľko čakať a raz to vzdá...:D Samozrejme, že treba si niečo predtým dať na večeru, ale nie pečený bôčik a 4 knedle...
afrikánka
20.10.17,08:13
To určite niééé! Už som jej poslala ss, čo má robiť, ako bojovať...ale pani je tajomná. Nechce sa "vyspovedať" Nie je jediná s večerným hladom, aj nato je však rada. Treba sa riadiť severským štýlom stravovania.
korela
20.10.17,13:15
Viete čo je na našich životoch zaujímavé? Že pevná vôľa odoláva človeku iba do momentu nástupu nejakej dg. a možno ešte nejakej zmysluplnej osobnej motivácie. Tam sranda končí a nastupuje prísna regulácia potravín. Prečo to dovtedy nejde? Teda okrem vedomých ľudí. :-)
afrikánka
20.10.17,13:21
Moja zmysluplná motivácia bola typicky ženská...boli mi malé plavky a vlastne aj všetko ostatné. Bolo rozhodnuté a podarilo sa takmer bezbolestne. Dole 10kg a 12cm z každého krajčírskeho rozmeru.
vicktor
20.10.17,13:28
Sukne si mohla skratit aj o viac.
afrikánka
20.10.17,13:50
Mohla, ale to už by boli potom iba širšie opasky
Oliwa
20.10.17,13:51
Jesť vždy na severnej strane domu, na prestieraní los a na tanieri losos? :D
Oliwa
20.10.17,13:57
Fuj, že sa nehanbíš, taká prízemná motivácia... že malé plavky... :D Ale dala si to parádne. Gratulujem!
kopretinka
31.10.17,23:27
po chemoterapii stratíš chuť do jedla určite....... :(
buchač
01.11.17,06:48
Môžem potvrdiť.
sito
01.11.17,06:51
Nemôžem potvrdiť, Ani by som nechcel. Ale ...
sito
01.11.17,07:02
A vieš ty Marcelka, že vždy treba spraviť prvý krok. A ty prvý korok nechceš spraviť, preskočila si ho, a kráčaš si svojím životom ďalej. Otázka, dokedy?

Ale, ak máš 80 - 90 - 100 rokov, netráp sa tým, väčšinou ti nepomôže ani špičkový tím. Proste je to v ... :D
buchač
01.11.17,07:11
výkyvy glykémie a pri rovnakej porcii mäsa ale bez prílohy, zato so zeleninou už nebudeš hladná po troch hodinách, ale po siedmych.
Potom zistíš, že nepotrebuješ päť jedál za deň, že ti tri stačia. Rovnaký objem, iné zloženie výživových látok a po mesiaci nastúpi chudnutie, odstrániš žravé chvíle a tak.
===============
Uhm..."jak oči"...
Doporučujem vyskúšať a potom niečo tvrdiť.

Taká hypoglykémia tiež nemá chybu...
afrikánka
01.11.17,09:20
kopretinka
tvoja odpoveď je na prvé čítanie poriadne "drsná"
Pri troche zamyslenia sa dá vysvetliť rôzne...ale určite si kdekoho pobúrila. Isté je jedno, že pri akomkoľvek ťažkom probléme fyzickom, či psychickom kilogramy idú dole.
Prejedanie z nervozity? Ešte som nevidela napr. vdovu, vdovca, alebo rodiča, ktorý prišiel o dieťa, aby priberal
sito
01.11.17,09:30
Ty pí čo, čo? Tak ak chcem schudnúť, nepriberať? Je to o manželke? :D:mee::D:mee:: D
afrikánka
01.11.17,09:39
Ak si obézny a nemáš pevnú vôľu, zostáva ti iba táto možnosť... ako posledná.
Ale podľa štatistiky priemeru dožitia, skôr zrejme zoštíhlie tvoja manželka.
Smajlov nemám, nedám....dolož si sám