jaruss931
20.10.17,12:13
Prosim o radu, potrebujem preniest uver na inu osobu, kvoli ktorej som ho brala. Bohuzial ho moc nesplaca, preto ho chcem preniest na nu, lenze ma exekutora, da sa to aj v takomto pripade? Co je ku tomu potrebne? Dakujem velmi pekne
Tweety
20.10.17,10:26
vicktor
20.10.17,11:27
Ty chces. A ta osoba chce tiez?
Ty si brala uver a ta osoba nesplaca... nieco sa da domysliet ale ked teraz nesplaca myslis ze bude ochotna prevziat uver na seba a splacat?
Ako sa asi k tomu postavi banka ze da novy uver na splatenie stareho osobe s exekuciou?
Nevidim to realne.
duves
20.10.17,13:03
Určite s tym nebude suhlasiť veritel, ak zistí, že novy dlžník ma exekuciu.
jelalim
20.10.17,16:29
Neverim, ze s tymto bude banka suhlasit :)
jslancik
20.10.17,17:10
ak by si to aj chcela presunúť a banka by umožňovala takú možnosť, tak tú osobu by posudzovali, ako keby mala dostať nový úver ona, lebo z pohľadu banky to tak bude. A s exekúciou úver ťažko dostane za normálnych podmienok.
Druhá, nemenej podstatná vec je, čo na to tá osoba. či skutočne má záujem o úver...

Cesta ako sa dostať k svojim peniazom, ktoré si poskytla tej osobe, je cez vymáhanie dlhu.

A hlavne poučenie pre teba a iné osoby - nerobte vo vlastnom takéto blbosti... Je dôvod, pre čo tá osoba nemôže dostať úver. A väčšinou to nedopadne dobre - pre osobu, čo sa nechá ukecať/ovplyvniť.