Insomn
21.10.17,15:29
Ahojte. Mozem sa opytat co by bolo dobre na nespavosť? S mamou to ide dole kopcom posledne 4 mesiace. Uz berie aj lieky na depresie a uzkosti neviem presne ake a aj lieky na spanok (Zolpinox). Pred skusala aj ine ale doslova bolo omamena a nebola vobec pri rozume neda sa uz na to pozerat ako sa uziera ze nemoze vobec spavat. zolpinox (liek na spanie) ucinkuje uz len 2.3hodky a pak sa len prehadzuje v posteli a je este viac nervozna a vynervacena doslova psychicky unavena uz je. Ked si zoberie 1 celu tabletku dokaze spat aj 5hod ale to neni zdravy spanok a mama to dobre vie. Skusali sme aj prirodne produkty melatonin rozne homeopatika vsade len drankovali peniaze a nic nepomohlo. Psychiatricka jej navrhuje hospitalizaciu ale sme zasadne proti cela rodina lebo si myslime ze neni na tom tak aby tam lezala a mama nam dala za pravdu. Zatial cakame ale sa to len zhorsuje


Doplnujuce info: Mamina ma 56 rokov pracujuca. Pred 4 mesiacmi jej objavili arytmiu srdca 3x hospitalizovana koli liekom na srdce (nesadli jej ) sustavne budenie v noci zo strany sestriciek od vtedy nemoze zaspat. Mysleli sme ze sa to spravi ked pride domov ale sa tak nestalo. Nespavost sa prehlbovala a tak mama navstivila psychiatricku. Ta jej predpisala lieky na depky uzkosti a lieky na spanie. To bolo prve sedenie. Po prvom lieku na spanie mala vyrazne zhorsene spravanie videnie zahmlena mysel atd. Volali sme psych. ze jej nesadli predpisala Zolpinox a snim spava ako tak. Po navrhnutej hospitalizacii s ktorou mama vyrazne nesuhlasila chcela vedet aj iny nazor od druhej psychiatricky a ta jej povedala ze na hospitalizaciu to nevidi. Preto sa to ,,odklada" na neurcito zatial. V piatok ma dalsie sedenie uvidíme co jej povie. Budem podporovat kazde jej rozhodnutie.
Momentalne mamu zamestnavame hory, bike, prechádzky so psom ( tak ako aj pred)
Vysetrenia uz boli ale skor zamerane na pluca srdce atd. Momentalne sa monituruje srdce. Magneticka rezonancia plus CT hrudny kos.
Momentalne sa snazime o magneticku rezonanciu hlavy ale musime cakat.
btw: stranku mi poradil kamoš ale ako vidim ze ked som novy" tak ma tu obvinujete z nicoho. Prisiel som sem len pre pomoc ci radu. Dakujem
Mila123
21.10.17,14:00
Prepáč, ale to, že ti chorá mama dá za pravdu, že nepatrí na psychiatriu je v poriadku? nezdá sa mi....
tým, že nesúhlasí s hospitalizáciu, má mama právo , vy ju môžete ovplyvniť, ale uvedomte si, že jej škodíte. Ak sa Vaša mamka uzatvára do seba, je psychicky unavená, zvážte možnosť hospitalizácie....je to jediná možnosť ako jej odborne pomôcť, pretože ak aj ti niekto poradí, stále to budú skoro všetky iba "babské rady".....(ospravedlňujem sa lekárom už vopred - napr. BMX).....

inak sa lieky na spanie delia aj na lieky, ktoré ti pomôžu zaspať, ale i na lieky, ktoré udržia spánok.......
Jarka 1
21.10.17,14:26
Tvoja mama nie je jediná žena, ktorá si prechádza, alebo prešla týmto stavom. Preto jednoznačne tvrdím, že bohužiaľ, ale psychiatrička má pravdu. Zatiaľ čakáte, ale môžem ťa ubezpečiť, že to pôjde rýchlo dolu vodou a vzhľadom na dátum v kalendári to vidím tak, že mama skončí na psychiatrii možno už na Vianoce. Preto si dobre premyslite, aký postoj rodina zaujme.

Pri hospitalizácii mamu nastavia na lieky tak, aby jej sadli, aby od nich spala a nebola omámená a aby jej od nich nebolo zle a dobre ich znášala na žalúdok. Mama je svojprávna a bude vedieť lekárom povedať, čo jej robí dobre a čo jej telu nesedí. Na Vianoce by po hospitalizácii už mohla byť v pohode.

Viem, že ľudia majú predsudky, ale je to len na škodu vašej maminy.
Žabinka
21.10.17,14:28
prečo sa bránite hospitalizácii.. tam ju odsledujú, nastavia správnu kombináciu liekov.. môže jej to len a len pomôcť.. nemyslite, že psychiatria = blázinec.. skúšať svojpomocne rôzne lieky, ani prírodné, by som neodporúčala, stav sa môže ešte zhoršiť..;)
Jurry
21.10.17,14:46
celá rodina by mala byť zásadne aj proti tým drogám, a hlavne vymeniť psyhiatra za psychológa, a hľadať ten problém v hlave, a skúsiť ho vyriešiť natrvalo. Nie človeka mega nadopovať niekde v nemocnici, aby ked to prejde sa ajtak po nejakom čase vrátilo.
Jarka 1
21.10.17,14:57
S tým zásadne sa nedá súhlasiť. Sú stavy, kedy sú psychické problémy spôsobené na fyzickej úrovni tela. Napr. sa tvorí nadmerne nejaká látka v mozgu a to sa nedá upraviť inak, ako liekmi. To nie je v moci psychológa, aby tomu zabránil. A je to dosť bežné práve u starších žien.

Sú stavy, kedy sa nedá ísť hlavou proti múru.
buchač
21.10.17,15:06
Šak len čakajte....sa načakáte.
Výsledok bude možno ten, že mama bude zásadne proti všetkému a všetkým.

Čo si vy - celá rodina myslíte je nejak vedľajšie.
Ja si myslím, že by možno mali nechať zavrieť celú (nenormálnu) famíliu na psychiatriu...a možno by sa mame aj polepšilo.

P.S.:
Tvrdý názor ? Ani nie...dalo by sa ešte viac.
P.S.:
Mám dojem, že zadávateľ si (viacmenej) prdel robí.
Mila123
21.10.17,15:17
žeby si prdel robil? nezdá sa mi, už len meno, že insom = insomnia je nespavosť
korela
21.10.17,15:18
Mamu máme každý, alebo sme mali. Aspoň koľko má rokov ste mohli napísať a ešte čo ju možno kvári tak veľmi, že stráca spánok. Ono to môže byť úplne inak. Skúste ju dať do spánkového štúdia, nie hneď na psychiatriu. Na prechádzky chodieva? Málo info. Aj čaje vedia pomôcť a láska a dôvera v rodine. Ak sa cíti izolovaná, niet divu, že vznikajú problémy.
afrikánka
21.10.17,15:20
Keď lekár navrhuje hospitalizáciu, zrejme je dobre aj súhlasiť. Aby sme si porozumeli...pri hospitalizácii na psychiatrii sa vylúči, alebo potvrdí psychický problém. Ak sa tento vylúči, tak potom nastupuje problém iný a to možnosť mozgového nádoru, keďže uvádzate, že s mamou "to ide dole kopcom, za posledné 4 mesiace"...aby ste potom nemali výčitky, že ste ju odhovárali.
buchač
21.10.17,15:23
Mila123 (Dnes 17:17) žeby si prdel robil? nezdá sa mi, už len meno, že insom = insomnia je nespavosť
=================
1. Viem, čo je to insomnia
2. Práve preto mám ten dojem
3. Mne je jedno, či si prdel robí alebo nie
4.Tak isto mi je jedno, či mama z tej nespavosti spácha suicidium alebo nie.
Anika61
21.10.17,15:29
...nečakajte.....lebo stav sa bude zhoršovať a oveľa ťažšie liečiť,môže prerásť do chronického štádia. Čím dlhšie čakáte,tým viacej sa psychický stav zhoršuje,tým viac sa cíti unavená,vyčerpaná a nervózna. A lieky proti depresii a úzkosti je nevhodné kombinovať s inými voľnopredajnými liekmi či bylinnymi čajmi. V nemocnici za odbornej pomoci môžu zistiť príčinu nespavosti a nie ju len tlmiť liekmi.Matku okrem toho treba primerane zamestnať,podporovať v záľubách,prihlásiť ju do klubu kde môže tráviť čas s rovesníkmi...pravidelne chodiť von....dodržiavať životosprávu....atď. Prínosom môže byť aj celková zmena životného štýlu .
Po prečítaní dopl.údajov....možno má maminka prirodzený strach o život po zistení tej arytmie....mám podobné skúsenosti keď mi zistili arytmiu v noci som nemohla zaspať-stále som "počúvala srdce ako mi bije a kedy mi vynecháva...zaspavala som nad ránom a arytmia sa ešte zhoršovala...celý deň som potom rozmýšľala,že v noci zas nebudem spať.... mama tiež mohla získať nedôveru voči lekárom,keď jej "nesadli" lieky a tak má možno pocit,že jej nik nepomôže a preto tá úzkosť.....ona sama si musí uvedomiť,že arytmiou trpí veľa ľudí a to ešte neznamená,že na ňu zomrú.....arytmia môže byť tiež zo stresu a psychickej nepohody a úzkosti.
afrikánka
21.10.17,15:31
Ja sa ani nečudujem určitej nedôvere k zadávateľovi. Zo skúseností na Porade, už každý nový nick je v podozrení, že pochádza od našich bláznov, ktorí Poradu devastujú už nejaký ten čas. Asi by bolo dobré, konečne im zakázať vstup.
korela
21.10.17,16:07
Prečo sa najprv nevylúči možnosť nádoru? Ak by bol, zbytočne by sa stratil čas.
Mila123
21.10.17,16:09
vždy a všade sa hľadá nádor? a čo tak symptómy?
inak sa čudujem, koľko je tu lekárov..........
korela
21.10.17,16:14
Anika, nikdy by som mamu nedala dobrovoľne do žiadneho zariadenia a hlavne medzi rovesníkov. Samé staré tváre pripomínajúce odchod z tohto sveta. Doma si vyberie spoločnosť, akú chce. O kvalite stravy nehovoriac. Tam začne chradnúť.
Nik nenahradí rodinu a priateľov, podľa toho, v akom je veku. Rozdiel 65 a 90.
Pacient nemá moc ovplyvniť výber a kvalitu liekov. A vieme, čo sa dokáže pacientom podávať. Najviac neurológovia.
alaya1
21.10.17,16:17
Kolko ma rokov?
Mama mala mat urobene kompletne vysetrenia, mala si ich ziadat u vseobecneho lekara. Nepises o nich, asi ich neabsolvovala. Predsa nespavost nemusi byt hned psychiatricka diagnoza. http://akozaspat.sk/poruchy-spanku/priciny-nespavosti/
alaya1
21.10.17,16:18
Mila123 suhlasim.
korela
21.10.17,16:28
Mila123, keby som nepoznala lekárske omyly, tak sa neozvem.
Anika61
21.10.17,16:29
Korela asi sme sa nepochopili.....existujú kluby pre seniorov kde ideš dobrovoľne a straviš tam 3,4 hodinky pri maľovaní,výrobe keramiky, či hraní šachu....nie zavretá v byte čakajúc na deti" kým prídu po 12tke napr.z prace
Mila123
21.10.17,16:30
denné stacionáre, klub dôchodcov a iní.....
korela
21.10.17,16:31
Túto odpoveď pokladám za užitočnú.
Anika61
21.10.17,16:40
A mimochodom tá mama môže mať pokojne 40,50,60, .100...rokov.....tak ťažko radiť....nespavosť môže mať rôzne príčiny telesné,či duševné.....a to treba vyšetriť-dôvod prečo tá nespavosť vznikla
korela
21.10.17,16:55
Pochopila, nepoznám ženu, ktorá by nemala nejakého koníčka. Ja osobne sa veľmi zatiaľ s pacientmi v čakárňach nestretávam, lebo také zariadenie ..., ale ak u odborných, ktoré sa v budove nenachádzajú a začne sa mi niekto prihovárať cez svoje dg-y, po chvíli sa taktne vzdialim. Nebudem to počúvať.
Pozrite sa na naše seniorky tu, ktorá z nich chodí po kluboch? Podľa mňa, nevedia doma čo skôr, a nie hľadať organizovanú zábavu. Kým je človek sám sebou, dovtedy žije. Je iné sa zapísať na nejaký kurz. Ale nie kvôli spoločnosti.
Nikdy nezabudnem na starenku v centre mesta, ktorá si odnášala z knižnice v nákupnom vozíčku na kolieskach 5 titulov, a tie neboli určite pre vnúčatá ani deti.
.
Pred 30 r. sme chodievali v susedstve k známym pre čerstvú zeleninu, poznali sa 50 r. V 80-ke sa ma pýtali, čo majú robiť, uvažovali nad DD. Ja na vašom mieste by som nechala záhradu už tak, ak nevládzete, a zostala vo svojom, plno stromov, energií, deti žijúce tu v meste. Išli, do roka obaja pošli. Vcelku skutočne živí, dosť vitálni ľudia. Ešte sa nemotkali, dobrú chôdzu mali. Neverím, že by sa im to doma stalo, i keď verím na osud. Upratovanie im mohli deti nakoniec zaplatiť. Aj kuchárku, ak by na to došlo. Boli na tom finančne dobre.
afrikánka
21.10.17,17:02
Ja ju nepokladám za užitočnú, je to iba "výcuc" predošlých odpovedí, nič nové a užitočné v tejto odpovedi nevidím.
korela to by si potom mala dať viacerým odpovediam bod
afrikánka
21.10.17,17:11
Zadávateľ neposkytol viac informácií, ibaže "4 mesiace to s mamou ide dole kopom" Vobec neuvádza, odkedy sa matka lieči, ako dlho berie antidepresíva, tbl. na spanie...Ak by sa vychádzalo z tých 4 mesiacov, bola by tu možnosť mozgového nádoru, lebo ten býva často príčinou náhlych zmien v správaní, nespavosti a pod. Preto som aj dala komentár, taký, aký som dala.
A okrem toho Insomn, sa už o odpovede nezaujíma, otázka sa zadala a viac nič, niet ho
Kabaka123
21.10.17,17:18
Nespavosť je najčastejšou príčinou psychického pôvodu, ak to nie je fyzická príčina (spomenutý nádor) , ale za každým fyzickým problémom je psychická príčina.
alaya1
21.10.17,17:21
afrikánka
21.10.17,17:33
Dobrá kamufláž, vraj 3 spamy...ale ja nie som autorkou ani jedného, však alaya1?
Ja sa na Porade nehrám, tak zase nech sa tu nefantazíruje a neodvádza pozornosť niekde na "Korfu"
alaya1
21.10.17,17:35
Mama mala mat urobene kompletne vysetrenia, mala si ich ziadat u vseobecneho lekara. Nepises o nich, asi ich neabsolvovala. Predsa nespavost nemusi byt hned psychiatricka diagnoza.
Anika61
21.10.17,17:40
No keďže je v sledovaní" psychiatra a ten jej odporúča hospitalizáciu tak asi má na toto dôvod....okrem toho po prijatí jej urobia všetky potrebné vyšetrenia...od odberov krvi až po neurologické....či iné...
lujza.j
21.10.17,18:01
Buchi...tiez mam taky pocit....ze prdel si...
afrikánka
21.10.17,18:08
Bolo by dobre spomenúť, kam smeruje psychiatria...ako lekársky odbor takpovediac k zániku. Spojí sa s NEUROLÓGIOU, lebo dnes je už jasne preukázateľné, že všetky poruchy psyché majú pôvod tzv. materiálny a prenos ide nervami. Mnohé psychiatrické diagnózy boli už jasne objavené, že sídlia v mozgu.
buchač
21.10.17,18:11
Ono na spanie solídne funguje kombinácia liekov a chlastu.
Pár tabletiek XYZ, zapiť 1-X poldecákmi a 1-X pivkami...

Síce na depku to nejak nepomôže, ale aspoň sa jeden vyspí.
;) :D :D :D
Mila123
21.10.17,18:14
psychiatria je o mozgu, i keď sú to duševné ochorenia, duša sa predsa nedá liečiť.....
všetko je v hlave....
afrikánka si lekár, vedec?
afrikánka
21.10.17,18:18
Si vedľa...seniorka, čo sedí a nudí sa
rada by som dala smajlov, ale nedá sa
Ale doložím...dušu predsa lieči psychológ, či nie?
Mila123
21.10.17,18:26
a ateistovi akú dušu liečia? a kto?????
Insomn
21.10.17,18:34
upresnil som problem nech sa paci
afrikánka
21.10.17,18:42
nuž, zvyčajne sa lieči alkoholom, tak potom Predná Hora
Insomn
21.10.17,18:46
doplnil som info
Insomn
21.10.17,18:47
doplnil som info. vid. hore
Insomn
21.10.17,18:49
vid hore. doplnené info
Kabaka123
21.10.17,18:54
Prisiel som sem len pre pomoc ci radu.
------------------------------------------------------
Tieto info mali prísť na začiatku.
afrikánka
21.10.17,19:05
No, čo už, stalo sa.
Aspoň vidieť dopad hekera-spamera, aká je na Porade atmosféra a nedôvera ku každému novoregistrovanému.
buchač
21.10.17,19:25
Aj by som vedel odpoveď...a myslím si, že zodpovedne a aj jednoznačne.

No pýtam sa ... má to význam ???
Jedna veta v tom doplnení ma nejak utvrdzuje, že sa sa tu nejak mieša 5te cez 9te.
Terezia13
21.10.17,19:27
začať treba asi zistením, prečo trpí depresiou a úzkosťami - z roboty?, rodinné pomery?, strach z niečoho?, mama potrebuje asi hlavne vašu pozornosť, 56 rokov nie je taký vek, aby sa jej stav zhoršoval, príčin môže byť veľa, určite treba vyhľadať aj lekára, ale ak začne brať lieky na spanie, už to bude potrebovať stále, zoberte ju v nedeľu na spoločnú prechádzku prírodou, mne pomohlo, že som si aspoň trošku pospala v nedeľu poobede, pred spaním radšej nepozerať TV, žiadne správy, nech zoberie do rúk knižku, ktorá ju baví, pred spaním je dobré si dať med 2-3 lyžičky, piť čaj, ktorý ju upokojuje, viac sa venovať koníčkom, snažte sa jej robiť aspoň drobné radosti, najlepšie viete, čo ju baví, napätie, búšenie srdca a ostatné príznaky môže vyvolávať aj porucha štítnej žľazy, dá sa to zistiť z krvi
Insomn
21.10.17,20:05
mozte mi do spravy napisat viac co sa tyka spank. studia?
korela
21.10.17,23:03
afrikánka, veľké plus. A či sa na mňa niekto nahnevá alebo nie, jednoducho tu poniektorí ľudia trpia chorobou z povolania. Už by s tým mohli prestať, aspoň čo sa úvodu týka, a nie takto vítať nových hostí.
afrikánka
21.10.17,23:15
Ja som sa aj ospravedlnila v ss správe zadavateľovi, hneď, ako doplnil otázku, ale bola by som rada, ak by sa do komentárov neplietli laici, hoci som i ja laik, ale nakoniec sa ukázalo, že predsa som tak trochu trafila do čierneho...je plánovaná rezonancia hlavy. A tie predchádzajúce? Iba potvrdzujú podozrenie lekárov na tumor a možné metastázy. Bohužiaľ, je to mladá žena a dúfam, že to bude iba obyčajná nespavosť.
A že sa zadavateľ obrátil na Poradu, s tak vážnou otázkou? Veľký strach o matku.
korela
21.10.17,23:24
Anika61 (Včera 19:40) No keďže je v sledovaní" psychiatra a ten jej odporúča hospitalizáciu tak asi má na toto dôvod....okrem toho po prijatí jej urobia všetky potrebné vyšetrenia...od odberov krvi až po neurologické....či iné...
.................................................. ..........................................
Ja by som jednu návštevu a predpísanie liekov ešte nepokladala za sledovanie u psychiatra, tobôž, keď už nasledovala kontrolná návšteva u druhého. Urobili dobre.
Keď sa vcítim do pacientky, nepríde mi čudné, že nemôže spávať, stačí si predstaviť, čo zažívala pri "nesadnutí" liekov. Iba ona vie, čo pritom zažívala. Aký
rozsah mali záchvaty.
afrikánka
21.10.17,23:32
korela, ale pri nasadení antidepresív treba, aby pacient bol trpezlivý a spolupracoval s doktorom, treba rátať s tým, že antidepresíva naplno zaberú po 6 týždňoch a to ešte musia byť tie správne, pretože chýbajúce látky v mozgu sú dve a je vyložene šťastie, že sa na prvý krát lekár "trafí" do tej správnej, pretože zatiaľ nie je možné vyšetrením rozoznať, o ktorú chýbajúcu ide. Preto často vznikajú problémy pri začiatkoch liečby
korela
21.10.17,23:53
Mila123, ateistovi dušu lieči psychiater, od neho sa nechá pchať liekmi. U neho sa síce liečia aj teisti, ale oni sú schopní vyhľadávať aj iné cesty liečby, vyhľadávajú alternatívcov, psychológov zameraných na teológiu, bylinkárky a pod. Pri poškodenej aure sa dá napraviť, poodstraňovať vzniknuté bloky, ale toto žiadny vedec ani lekár nedokáže pochopiť, žiadajú dôkazy aj keď sme v 21. st. Stačí počúvať v rozhlase tie agresívne neprofesionálne vstupy pracovníkov zo SAV. Snáď si nemyslia, že sú všemocní. Ako veda pokročila za 200 až 300 rokov, je predpoklad, že o taký istý čas sa posunie aj s dôkazmi rovnako ak nie rapídne ďalej. Trpezlivosť a trochu pokory v prístupe k vede. Prečo nepripustia spoluprácu na projektoch a výskume s alternatívcami? Spomenúť dnes čakry pred bigotným katolíkom, tak sa pred človekom hneď prežehná. O pár tisíc km ďalej ide o normálnu uznávanú vec.
Stačí spomenúť MUDr. T. Rosinského a jeho liečbu a vedecká obec je vedľa. Ak už aspoň jeho výsledky práce nikoho z lekárov neoslovia, škoda sa baviť o tejto oblasti.
afrikánka
22.10.17,11:49
Stáročia sa veda prie o existencii vyššej inteligencie. Takto je to i dnes. Výsledok vedeckého sveta je 50:50. Vždy, keď ateisti prídu s novým objavom, tak na pomyselnom kopci súperenia ich s úsmevom čakajú vedci, ktorí uznávajú zásah vyššej moci. A to na pôde fyziky, biológie a ostatných vedných oborov.
Vieme dnes na vedeckej úrovni s určitosťou povedať, ako to vlastne je???
Toho neprebádaného, neznámeho je tak veľa...
Insomn
22.10.17,14:42
ahoj. v piatok sa uvidi ideme na sedenie
buchač
22.10.17,16:13
...áááá kuwa ...IdemE ??? :eek:

Sama nezvládne ?
Čistá nechápačka....to ju za ruky bude celá rodina počas sedenia držať, mojkať, hladkať, povzbudzovať...?
Keď už budete u psychiatra, pýtajte si nejaké lentilky aj pre seba.

Svet sa zbláznil !!!
Insomn
22.10.17,16:30
lezes mi na nervy aj tie tvoje negativne komentare ty ,,buchac". Ano ideme a to neznamená ze aj dovnutra, tam ja nevkrocim. Tod sio
buchač
22.10.17,16:49
Insomn (Dnes 18:30) lezes mi na nervy aj tie tvoje negativne komentare ty ,,buchac". Ano ideme a to neznamená ze aj dovnutra, tam ja nevkrocim. Tod sio
================
Hm...a to chceš aj odpoveď ???
Myslím si, že nie...nezvládol by si tú odpoveď.

Ale neodpustím si poznámku.
Zavádzaš tu s tými informáciámi teda statočne...ak by som sa mal vyjadriť, tak doslova píšeš stupidity a iné oviny.

Ja len čítam a spájam si dokopy skladačku.
Mama môže chodiť,chodí do zamestnania ?
Chodí na bike, chodí so psom....?...atď.

Tak prečo nejde sama na sedenie ?
Ja viem, hneď mi budeš oponovať, že ju vezieš, doprevádzaš...
Tak buď píš spisovne, alebo nemudruj...
------------------------------
Negativizmus v mojich komentároch nehľadaj. Ja som optimista až do het. No platí jedno...a to si zapamätaj, zapíš do análov, kľudne aj do análu.

Nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.
Vždy je lepšie byť negatívny a pripravený. To dobré môže jedinca len príjemne prekvapiť.
Ten opačný prípad je oveľa horší.


...koniec psychologického a filozofického okienka.
buchač
22.10.17,17:21
838 (Dnes 19:01) BUCHAC - cim ta otec spravil, tym si aj zostal uboziacik. Este aj zdravie zneuzivas na primitivne urazky a utoky
===================

buchač (Včera 17:23) Mila123 (Dnes 17:17) žeby si prdel robil? nezdá sa mi, už len meno, že insom = insomnia je nespavosť
=================
1. Viem, čo je to insomnia
2. Práve preto mám ten dojem
3. Mne je jedno, či si prdel robí alebo nie
4.Tak isto mi je jedno, či mama z tej nespavosti spácha suicidium alebo nie.
--------------------------
lujza.j (Včera 20:01) Buchi...tiez mam taky pocit....ze prdel si...

===================

...a je to jasné !
Moje komentáre sa neminuli účinkom...boli vyslovene koncipované tak, aby provokovali...výsledok sa dostavil.

Nie, nie ja urážam a zneužívam zdravie na urážky...a útoky už vôbec nie. To by som si nejak nedovolil.

Úbožiak si Ty, lebo TY zneužívaš nové a nové témy na svoj (ani Boh nevie na aký) účel.

K téme ako takej sa nevyjadrujem.
Ak by som sa aj, tak by bolo teda dosť kontrolných otázok...taká anamnéza celkových skutočností. Lebo ten popis je úplne o ničom, k nemu by nevedel zaujať postoj ani lekár v ordinácii a nie laik na nete.
korela
22.10.17,17:37
Veď o tom písala aj Alaya1, že mať dobrú preventívku za sebou. Vôbec nemusí ísť o psychiku a psychiatri to dobre vedia, tí slušnejší po zistení stavu pacientov zasielajú späť k praktickým, iní si ich ponechávajú kvôli biznisu. Pretože každý pacient, dobrý pacient.
Takže hneď neveriť a konzultovať stav aj s tromi lekármi nezávisle. Vždy sa dajú cesty nájsť.