robertkop
22.10.17,16:54
Dobry deň, prosim Vas viete mi poradit ako sa mam domôct k svojim peniazom.

Dna 18.10. 2017 som navšivil kaviareň v našom meste, kde prevádzkuju aj vyherne automaty. Vložil som tam 10 eur, ktore som odohral, dalši vklad bol 50eur avšak automat mi do kreditu zapisal len 20 eur. Tak som stlacil dve otocenia ci mi to neprirata. no peniaze nezapisalo tak som šiel za obsluhou, a mi povedala ze vie o tom, ze neskôr pride. tak som tych 20 eur odohral. vložil dalšich 50, tiež odohral a pri dalom vklade 50 eur mi zapisalo zasa len 20 v tom prišla obsluha a vravela mi že pri novych eurobankovkach to automat chybne spracuje a zapise len 20eur a že zbzto je tam navyse, a že žial MI MOJE PENIAZE PREPADLI? A NEMA MI ICH KTO VRATIT. Odvolavala sa na to že na druhom pristroji je nalepka s oznamom že nove 50 eurove bankovky nezapisuje a volajte obsluhu. Pytal som si teda čislo na firmu ktorej automaty patria a na majitela podniku, no nechcela mi dať kontakt ani na jedneho. Svoje peniaze som nedostal ako mam postupovať 60 eur nie je mala položka. mam aj foto že na pristroji nie je žiadne upozornenie. Dakujem za odpoved a prajem pekny deň

Neusla Vam pointa trošku?
27.10.2017, 12:59
robertkop
Ak by som chcel riesit svoju zavilost neobratim sa na tuto stranku, a dokopy som prehral okolo 500 ecok ale mi ide o princip ze tych nezapisanych 60 eur ostane tym darmožračom. Ako poznam ich osobne a dokonca ide o zenu teda tam nasilim nezmozem riesit nic ale ide ma roztrhnut ked si vybavim jej tvar ako sa tesi ze ma zarobene.Teda ak sa tu najde niekto inteligentny co by ma usmernil budem mu vdacny ;-)
misoft
22.10.17,15:17
Takže: 10+50+50=110€ - tie peniaze si mohol oveľa rozumnejšie využiť. Keďže si zjavne gambler - tak tu by si sa nemal rady dočkať. Navštív radšej odborného lekára, alebo Centrum pre liečbu závislostí, aby si sa ODNAUČIL strkať peniaze do "jednorukých banditov" (automatov).
110€ pre niektoré rodiny znamená živobytie na 7-10 dní!!!! A ty ich za pár minút nastrkáš do stroja, prehráš a necháš "zarobiť" niekoho, kto ani prstom nepohol.

A podľa toho, ako píšeš - na 100% to ani tvoje peniaze nie sú, ale si ich dostal od rodičov....
buchač
22.10.17,15:25
misoft (Dnes 18:17) Takže: 10+50+50=110€ - tie peniaze si mohol oveľa rozumnejšie využiť.
================
Jojo....
Teraz tu bude vyplakávať.

Doplním ?
Udalosť sa stala pred 4 dňami, včul sa interesuje. Tým netvrdím, že sa neinteresoval...možno volal, zháňal info...až teraz naďabil na Poradu.

Gamler ? To je iná debata, nevyjadrujem sa.
No určite bol chytený. Na to dám krk.
Triezvy jedinec by takú chybu neurobil
jslancik
22.10.17,15:36
čo 60€ ale 110€ je veľká položka. A ty si ju bez problémov s prepáčením pre*s*r*a*l za pár minút... To ťa netrápi? Nemal si ich tam pchať.
dmc
22.10.17,17:21
si ochotny nastrkat peniaze do automatu......tak si jednoducho predstav ze ich tam nastrkal tiez a prehral si....nic ine by sa aj tak nestalo....vo vysledku je to jedno. Su fuc ako by boli aj tak.
marleau
22.10.17,17:24
Odborníci, ale ste mu poradili..
Obsluha je povinná volať servismana a ten rozdiel určite objaví, peniaze dostaneš naspäť.
misoft
22.10.17,19:35
V jednom máš pravdu - obsluha.... V druhom rade - neraď gamblerovi.... zvykne si na to a potom tu bude vyplakávať, keď prehrá i vlastné gate....
Tvoja rada neužitočná...
buchač
22.10.17,19:46
misoft (Dnes 22:35) V jednom máš pravdu - obsluha....
==============
Ani by som nepovedal...

Gambler vie, ako má hrať.
Nováčik nepríde len tak ku stroju a začne šmarať rovno 50ky...či ?
Gambler vie, ako má osloviť obsluhu.
Nováčik by sa to mal naučiť.

Čo sa týka tej rady samotnej ?
Servisman nemá čo robiť, okamžite štartuje auto a hajde opraviť stroj...na počkanie, aby hráč mohol šturať lowe do mašiny. ;)
Obsluha je len obsluha, tá má informovať šéfa a ten má zariadiť čo je potrebné.
Oliwa
23.10.17,07:09
Určite to nie sú prvé peniaze, o ktoré si prišiel. Kiežby to boli posledné...
Zrejme si k nim ľahko prišiel, keď si ich s takou ľahkosťou strčil do automatu.
Rada: vyhýbaj sa výherným automatom, neprídeš o peniaze. Ten vklad ber ako poučenie a investíciu do svojej budúcnosti, že už nikdy viac...
Ešteže Ti ten stroj nevtiahol ruky. Ak ich máš, môžeš si teda zarábať na život - prácou a nebyť závislý na "poruchovosti" stroja či prevádzkovateľovi kaviarne, ktorý sa len teší takým "štamgastom", ako si Ty.
Nie je podstatné, či automat zle rozoznáva peniaze, ale že Ty nerozoznávaš, čo je v živote podstatné. Koľko máš - 20, 30 rokov a kde sa chceš vidieť o 10 rokov - v liečebni pre závislých na Prednej Hore?
vicktor
23.10.17,07:58
Cize za 50 vlozenych eur ti pripisal na hracie konto iba 20 a ty si tam potom do pokazenej masiny strcil este dalsiu 50tku???
No co, mas nulu a dostal si sa k nej zrychlenou cestou.
Naco chces peniaze naspat? Zrejme ich tam chces napchat a prist o ne pomalsim sposobom. Ale vysledok bude rovnaky.
kopretinka
23.10.17,17:34
majiteľ prevádzky musí by uvedený na dverách,musí tam by jeho adresa,príp.telef.kontakt,spolu s otváracími hodinami.
Automaty by ani nemali by v prevádzke,kedže vlastne nefungujú.
Podaj podnet na obch.inšpekciu,je to vedomé okrádanie zákazníkov.

odkaz pre mínuskovačov:prećítajte si etiketu... (Odpovedám tak aby bola moja odpoveď užitočná bez zbytočných a najmä kritizujúcich komentárov.)
kopretinka
23.10.17,17:34
Odpovedám tak aby bola moja odpoveď užitočná bez zbytočných a najmä kritizujúcich komentárov.
buchač
23.10.17,17:55
kopretinka (Dnes 20:34) Odpovedám tak aby bola moja odpoveď užitočná bez zbytočných a najmä kritizujúcich komentárov.
==================
Si mala pripojiť ku "odpovedi" od Oliwy...
Slušne povedané ? Po 3,14či tam zbytočne kritizuje...
Martuk
23.10.17,18:47
no neviem, neviem, ale nech počítam, ako počítam, stále mi vychádza celkový vklad 160€ a nie 110 (najprv 10, potom 50 braných za 20, tie odohral, vložil ďalších 50 znova braných za 20 a potom vložil ďalších 50 a až potom prišla obsluha a povedala, sorry, prepadli ti prachy.
misomiso
23.10.17,19:32
Vieš čo by som zrobil ja? Šturil by som tam ešte raz tu 50-ku, či ju náhodou nezaráta ako stovku, keď už to tam majú take rohasené. Ak, nie, tak ešte jednu by som tam --**bol, či náhodou motyka nevystrelí. Ak nie, aspoň by som mal dobrý pocit, že som prispel niekomu na kávu. Veď šicke dávame občas nekemu na charitu.
buchač
23.10.17,19:38
Hm...
Auto ide a zrazu bum...a už nejde.
Práčka sa počas žmýkania (zohrievania, prania, .....) pokazí.
Televízor krachne v akurátnej záplatke.
...........atď...

Pochopila ?

P.S.:
Gamlerov ako takých neriešim...ich peniaze.
Dotyčný mohol šmariť do mašiny kľudne aj 500ku...to by potom ako íčoval ?

P.S.:
...a kto vie, ako to bolo, je.
Dotyčný pindá, lebo predžubal love.
Ako som spomenul vyššie...nejak neverím, že bol triezvy.
vicktor
24.10.17,06:29
Tiez som nad tym spekuloval, ale treti vyskyt "dalsi" vklad asi bol ten isty druhy vklad, ked sam pise ze prisiel o 60e.
Sice prisiel o 500e, ale problem je so sesdesiatimi, 440 herna zarobila cestnym sposobom. :D
Mirati
03.11.17,09:16
Ako už bolo povedané, najprv bolo potrebné kontaktovať obsluhu a cez servisáka by si tie peniaze mal dostať späť. Ak bola obsluha neochotná, bolo nutné kontaktovať majiteľa / prevádzkovateľa. Ak by bol aj majiteľ neochotný - poslala by som mu doporučený list / resp. odoslaný s doručenkou, v ktorom by som opísala celú situácia a požiadala ho o vrátenie bezdôvodného obohatenia (predžalobná výzva). Ak by ani tak nebol ochotný, tak žaloba na súd (návrh na vydanie PR)
buchač
03.11.17,09:21
...a keby nebol ochotný aj naďalej, tak žaloba na Najvyšší súd, potom na Ústavný súd....a v konečnom dôsledku aj na EU súd.
:D :D :D


P.S.:
...a dôkazy by dotyčný vytiahol z teplej diery ?
Mirati
03.11.17,09:26
Fotografie žalobcu, ktoré urobil, kamerové záznamy, predpokladám, že aj automaty majú nejaký system kontroly vkladov, výpovede svedkov...

Nevidím na tom nič nereálne.
buchač
03.11.17,10:05
Už len ten systém kontroly vkladov je vysoko nereálny, ktorý hraničí s mojou 100% istotou.

Výpovede svedkov ?
To myslíš tých patologických hráčov, alkoholikov a narkomanov...?
Mirati
03.11.17,10:15
Isteže. Aj keď, samozrejme, závisí od šikovnosti advokáta. Dobrý advokát by s týmto nemal mať väčší problém.
buchač
03.11.17,10:20
Ten dobrý advokát si akože TY ???
Mirati
03.11.17,10:24
Ale kdeže, ja nie som advokátka. Ale zažila som už kopec plaťákov, ktoré trpeli oveľa väčšou dôkaznou núdzou a v pohode prešli.

Aj tak nerozumiem, na čom sa tu vadíme. Veď je to na autorovi témy, kam až chce zájsť a či mu to za to stojí.
buchač
03.11.17,11:42
Hm...

Šak ani ja nie som advokát.
Šak sa nevadíme...teda aspoň ja nie.
Šak diskutujeme.

Autor zašiel do herne a položil zasa nejaké "drobné" do mašiny...;)
Čo mu má stáť ? :D
vicktor
03.11.17,13:09
Tak toto sa mi zda dost naivne, ze na sud.
Majitel otvori automat, vyberie peniaze a kdesi zapise ze OK. Co dalej?
Druha moznost ako v obchodoch kde nevratia peniaze, ale daju kupon na dalsi nakup - tu si sadni a hraj "zadarmo" bez noveho vkladu, mas kredit 60. Po pol hodine z toho ostane nula. Suma sumarum vysledok rovnaky.
Tretia moznost: pridu k nemu taki velki chlapi, spytaju sa ci ho nieco trapi.
Oliwa
04.11.17,07:08
Ale Lúčničiari to iste nebudú... :D