od od
23.10.17,13:25
Dobrý deň, minulý týždeň som kúpil s veľkého českého el. obchodu tovar vo výraznej zľave (90%), na e-mail prišla objednávka so zľavnenou cenou, tovar na druhý deň prišiel, zaplatil som kuriérovi požadovanú (zľavnenú) sumu a balík zaniesol domov. Dnes mi z el. obchodu volali, že zľava bola na ich stránkach uverejnená omylom a že chcú tovar späť resp. mi ho predajú ale v zľave približne 40%. Rád by som sa spýtal, ako mám postupovať, pokiaľ by som si chcel tovar nechať. Ďakujem pekne.
bodliak
23.10.17,11:30
Predali za cenu, akú si sami určili. Ty si ju akceptoval, oni prijali tovar expedovali a platbu prijali. Pokiaľ sám nechceš, nemusíš ich návrh akceptovať.
ivka70
23.10.17,11:32
Myslim, ze ceske zakony a chrania predajcov pri takomto omyle
misoft
23.10.17,15:00
Nijako - obchod môže požadovať, koľko chce. Pokiaľ si kupoval v dobe, v akej mali uvedenú sumu, tá suma je pre teba smerodajná a platí aj pre predávajúceho. Že omylom? Je to ICH chyba - pre kupujúceho je smerodajná a PLATNÁ suma v tej dobe uvedená.
Nič nevracať. Máš doklady o kúpe i s cenou, nimi potvrdené, máš e-mail od nich. Všetko si archivuj.
ivka70
23.10.17,18:24
misoft
23.10.17,18:34
"Provozovatel si vyhrazuje právo na opravu ceny zboží před odesláním zboží, zjistí-li, že bylo zboží nabízeno za chybnou cenu. V takovém případě musí zákazníka o správné ceně informovat a ten musí s úpravou ceny souhlasit. V opačném případě nedojde k uzavření kupní smlouvy a objednávka bude provozovatelem stornována."
Lenže v jeho prípade:
objednávka prijatá a potvrdená. Tovar zaslaný, prevzatý a ZAPLATENÝ. Chybu zistili až POTOM. V tomto prípade e-shop už nemôže vykonávať opravu, pretože tovar už má zákazník s NIMI potvrdenou (mylnou) cenou. E-shop už NEMÁ nárok na nejakú opravu. Nemá nárok na zrušenie zmluvy, pretože celá transakcia bola kompletne splnená.
ivka70
23.10.17,18:36
Ano, moze sa asi len sudit, ak sa nedohodnu.
misomiso
23.10.17,19:56
Eshop sa isto nebude sudit, nemal by ziadnu sancu uspiet.
dmc
24.10.17,06:14
V tomto pripade doslo k uzatvoreniu zmluvy objednanim - odoslanim a aj zaplatenim za tovar. Zmluva je platna. Nic nemusis vracat.
dmc
24.10.17,06:15
to vsetko plati pred odoslanim tovaru.