Gapo
23.10.17,15:11
Naskenované dokumenty ukladám v JPG formáte a tie si potom podľa potreby vytlačím. Keďže skener mám na inom PC kvôli tomu že nie je kompatibilný s W8, Tlačiareň mám na PC s W8, neviem čo sa stalo keďže som s tým nemal problémy.Teraz mi vytlačí word aj PDF ale JPG iba načíta do portu tlačiarne, ale nevytlačí.Tuší niekto čo s tým môže byť?
misoft
23.10.17,14:30
Je to zaujímavé, pretože JPG je obrazový formát, PDF je prakticky tiež obrazový formát. Ďalšia možnosť je, že pri skenovaní dávaš to ukladať ako príloha pre e-mail (nevieme, aký skener) - v tom prípade tlačiareň to len presunie do tlačovej fronty, ale nevytlačí.
Gapo
23.10.17,14:46
Skener je Canon 4200F. Ukladám to ako JPG súbor, nie ako prílohu mailu. Zaujímavé je, že na starom PC s W XP to tlačí normálne a ak to prenesiem do druhého PC tam to nejde, ale predtým to išlo tiež.Takže som z toho jeleň.
misoft
23.10.17,14:49
Skús to "prehnať" cez nejaký editor obrázkov - napr. Xnview, alebo Irfanview a ulož s mierne pozmeneným názvom a formát jpg. Či aj vtedy to bude robiť. Pokiaľ to ani editore obrázkov nenačíta - bude celý jpg poškodený (hlavička)