MySpace
23.10.17,16:24
Ahojte, bola som na svadbe kamarátke – úplne ma to odpálilo, aj to nesenie ťažkých tašiek tam, aj to bdenie do rána a cestovanie späť. Nie je to prvý krát, čo mi príliš veľká záťaž v nejakú dobu znížila pracovný výkon na niekoľko dní po. Ako sa z toho čo najskôr zotaviť? Čo pomáha?

Spala som aj v strede dňa, včera som skúsila ísť skôr – už o 22 spať, no aj tak som zdrvená, pred chvíľou som tiež spala a stále som rovnako k.o. – mám pocit unavených rúk, nôh, chrbta (svalovicu) a berie ma na spanie. Mám aj zníženú koncentráciu, čo sa aj prejavilo, napr. na nákupe po práci, keď mi vypadli jogurty a rozbili sa. Snáď len na bolesť oči trochu pomohlo mlieko. Nepomohlo by do budúcnosti nejako zlepšiť životný štýl? Ak áno, ako? Rozmýšľam, či by to nenapravilo non-stop pravidelné cvičenie, či za tým nie je kondícia... alebo slabá strava? ... ale to zas o svadbe sa nedá povedať, skôr možnože po nej má telo málo vitamínov, minerálov a neviem čoho... Inak, to si pamätám aj cez štúdium, že z akéhokoľvek bdenia som si pripadala ako Šípová Ruženka. Čo Vám pomáha pri zotavovaní sa?
Mila123
23.10.17,14:26
a čo tak lekár? nebola si....
buchač
23.10.17,14:32
Hm...
1. Nechodiť na svadby
2. Ak už, tak nechlastať a netancovať
3. Nenosiť ťažké tašky
4. Ak už, tak na otočku

Holt...už si postúpila z kategórie Šípková Ruženka do vyššieho levelu - mladá korytnačka.
Vydrž...zmena príde po čase, keď príde k stavu - stará korytnačka. To budeš rada, že vôbec vstaneš.
;) :D :D :D
MySpace
23.10.17,14:35
Dva týždne dozadu mi poslal stery a krv na komplexné vyšetrenie a povedal, že budú až o dva týždne... tak môžem už ísť zajtra a skúsim mu to spomenúť.
Terezia13
23.10.17,14:37
tu sa veľa toho robiť nedá, len to pretrpieť, piť viac vody nie kávu, nezaťažovať žalúdok, radšej niečo menej mastné napr. chlieb s maslom možno + syr, niekomu urobí dobre polievka a vodu, vodu, vodu, deficit spánku sa nedá dobehnúť, ak je možnosť pred aj po fyzickej záťaži si dopriať viac spánku v sobotu aj v nedeľu, nevečerať ťažké jedlá a viac zeleniny, nezaťažovať organizmus chemickými vitamínmi
jslancik
23.10.17,14:41
Veď to je normálne a tak to má byť. Po zvýšenom fyzickom a/či psychickom vypätí telo signalizuje: "je to priveľa, zvoľni".

Ako predchádzať resp. zmierňovať následky? Pripravovať telo na zvýšenú záťaž. Každopádne spánkový deficit bude signalizovaný stále + následky. To nenatrénuješ. Spať treba pravidelne, 7-8 hodín, nie menej, ani viac.
Ak si myslíš, že nedostatok spánku nahradíš energetickými nápojmi, to je veľký omyl. Budeš viac unavená/rozbitá ako bez nich. Plus si zničíš trávenie a nadobudneš problémy s inzulínovou rezistenciou ako bonus.

Pripravovať sa tak ako vravíš - zlepšiť kondičku (divné, že ťa fyzicky "odpálilo" pár igelitiek"...Asi v spojení so spánkom, jedlom...). Vyvážená strava a jej dostatok je tiež nutnosťou. Opakujem to stále... Pravidelné jedlo, 3 hlavné jedlá + 4 menšie jedlá. Rýchle cukry obmedziť - sladkosti, pečivo, čipsy, sladené nápoje, džúsy... Dostatok bielkovín. Skús si naštudovať, čo tvoje telo potrebuje. Alebo si nahadzuj všetko čo zješ do kalorických tabuliek na internete. Tam zistíš, čo ti vyskakuje - priveľa či primálo. A samozrejme pitný režim.
Zdravý životný štýl sa treba učiť dlho, nedá sa popísať v pár riadkoch.
MySpace
23.10.17,14:42
Tak to ja sa pitiu úspešne vyhýbam, to asi by bola ešte väčšia katastrofa, len veľmi výnimočne alebo keby že ide o kvalitné víno – ľadové a slamové, resp. vaječný likér, tak by som nepohrdla, ale inak nepijem už alko. Iba nealko a hlavne čistú vodu, nech nemám super hustú krv, tak sa snažím nalievať, ale to potom môžem chodiť každú chvíľu na wc, viac než všetci okolo mňa. K 3., tak nemal mi kto pomôcť a zobrať si kufor mi prišlo až neskoro na um.

Haha, sranda, veď. to. Musím rýchlo makať, skôr než sa dostanem do tej tretej kategórie. Lebo takto mám pocit, že to všetko prespím...
MySpace
23.10.17,14:44
Ďakujem za rady, už aby bolo po...
MySpace
23.10.17,14:53
Inak, tiež mi chodil po rozume energetický nápoj, ale ako som prišla domov a zložila ma už úplne únava, tak aj na neho som zabudla. Som prekvapená, že dokáže urobiť takúto šarapatu, tak ho asi nechám bokom...

Možno ako mám prácu za počítačom, ale zas snažím sa chodiť do práce aj bez auta, športu mi trochu odbudlo, odkedy nechodím pravidelne do fitness centra... Predtým ma takto položila Viedeň, ale to sme tri dni za sebou všade chodili pešo, potom Biela noc, kde po zrátaní som prešla s priateľom 12 km pešo. Tu to, ale nechápem, lebo bolo toho menej, aj keď tie tašky som cítila, že boli až moc ťažké, neviem. Zároveň auto skončilo v servise. Pritom si už pamätám, že oproti minulosti nie je táto kondícia, čo mám, najhoršia. Horšie bolo, keď som úplne všade chodila autom. Škoda, že sa nedá nejako kondícia zmerať, možno by som zistila, že ešte mám čo robiť.

Ďakujem pekne za rady.
Anika61
23.10.17,16:22
Každý organizmus reaguje individuálne na záťaž...sú jedinci ktorí zvládnu 4 nočné napr.a sú v pohode....niektorí ako ja :-) si po prebdenej noci museli volať rýchlu zdr.pomoc pre opakovaný kolaps/ alkohol tiež nepijem /...tak také akcie jednoducho musím odmietnuť. Tak aj ty sa musíš rozhodnúť či pretrpíš fyzickú nepohodu po "akcii",alebo sa jej radšej zriekneš.
vicktor
24.10.17,06:06
To si celu svadobnu noc prebdela a pretancovala az do bieleho rana?
Samozrejme ze to narusi biorytmus, ale po dalsich 24 hodinach by sa mal zrovnat.
Rada: druhykrat neponocuj az do rana, ale po zacepceni chod spat. Ale s inym kamaratom, nie s tym co ti tasky neodniesol.
korela
24.10.17,07:59
Raz tu bola dobrá téma práve o používaní energetických nápojov, neviem ju nájsť, veľmi poučná, myslím, že mladá žena písala v mene priateľa, s ktorým to nedopadlo dobre, srdce, tlak, pulz, nemocnica ..., a to išlo o mladíka.
S niekým dokáže toto narobiť, ak namiesto alkoholu pije po celú noc kolu, spolužiak, nevedel zaspať, úplne ho to rozhádzalo.
Neviem, či by nebolo toto bezpečnejšie http://www.oxystar.sk/e-shop/c-23-kyslikova-voda-oxy, iba to trvá dlhšie o pol hodiny, kým sa dostane do krvi a tak celého tela, "bombičky" majú okamžitú účinnosť.
Záleží aj od tvojho organizmu, nervovej sústavy, stavu krv. obrazu.
Ja som sa takmer zásadne učila po nociach, vyhovovalo mi ticho, lepšia koncentrácia a dokázala som ťahať niekoľko dní za sebou bez problémov a s väčším efektom.
Treba spoznať svoj organizmus a jeho limity, to je asi najlepšia rada, a jednoducho sa mu prispôsobiť a neporovnávať sa inými ľuďmi.
Ing. Ľubomír Janoška
24.10.17,08:23
U mňa osobne je najlepší energetický nápoj minerálka. A keď sa jej predávkujem a prestane zaberať, tak citrón (bez cukru), pre zmenu s minerálkou.
Katy a R
24.10.17,08:46
a čo nepoznáš základný liek? SLEPAČIA POLIEVKA :);)
na pitie tiež pomôže minerálka ... a spomínaš aj svalovicu - mne pomáha polka paralénu
samozrejme, ešte si mladá, dobrý oddych tiež nezaškodí ... ale jedna svadba ťa predsa nezmorí :)
vicktor
24.10.17,09:04
Ocuj, aky darcek si napokon kupila ked si mala taku tazku batozinu?
Oliwa
27.10.17,07:22
To je strašné, tí mladí dnes nič nevydržia - ani pracovať, ani tancovať, ani tašky nosiť, ani pešo chodiť :D... K tej kondičke - nedávno som začula v rozhlase časť rozhovoru s hosťom /asi učiteľ TV/, že kedysi bol kotúľ vpred a vzad samozrejmosťou, lebo decká sa vo voľnom čase kotúľali kade-tade... dnes je vraj kotúľ vzad skôr raritou...
korela
27.10.17,09:58
Predpokladám, že máš ešte pred tridsiatkou. Také fyzické prejavy únavy by sa nemali u teba ešte vyskytovať. Nechaj sa riadne vyšetriť, či máš dobré vstrebávanie živín do organizmu cez črevný trakt, anémia, neurasténia ..., prečítaj si o tom niečo. A hlavne tú únavu nepodceň, ak už niečo je, tak je, buď liečiť ak sa dá, alebo sa prispôsobiť.
Oliwa
27.10.17,14:58
Najlepší energetický "náboj" /aj výboj/ je sex. :D
Oliwa
27.10.17,15:09
... čerstvý absolvent VŠ... tak snáď nemá 30...
vicktor
30.10.17,07:08
Otazne je kedy to napisla. Ak pri registracii, tak aj ano. :)
P.S. gratulujem k vyrociu!