zubrienka181
23.10.17,16:41
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať ako to je v bankách s RPMN. Berieme hypotéku na prerábku už kúpenej nehnuteľnosti, ktorá bola kupovaná tiež cez hypotekárny úver v danej banke.
Dávali sme si robiť odhad na dom, ktorý ideme prerábať, ďalej naň máme poistku (nebola riešená cez banku), zápis na kataster budeme platiť tiež my. Dostali sme poklady k úveru, že RPMN zahŕňa úrokovú sadzbu, jednorazové splatné náklady a náklady splatné v pravidelných splátkach. Medzi jednorazovými nákladmi je aj znalec, ďalej kataster a medzi pravidelnými poistenie nehnuteľnosti. Keďže je toto už robené priamo na naše mená, nemalo by to byť z RPMN vyňaté a tým pádom RPMN ponížená?

Ďakujem za odpovede.
vicktor
24.10.17,05:54
Nie je mi to celkom jasne, ale asi ide iba o ilustracny priklad, ktory banky davaju kazdemu klientovi.
Vsak ak ste znalca a poistenie platili osve, tak druhykrat uz nebudete.
Kedysi sa hovorilo ze "papier znesie". :)
zubrienka181
24.10.17,09:46
Bolo nám povedané, že to je takto pre všetkých, ale keďže v hlavičke boli naše mená, výška úveru a všetko bolo napasované na nás, tak by do RPMN mali byť zahrnuté iba náklady, ktoré im budeme platiť a nie všetko. V skutočnosti neviem aké tie dodatočné náklady teda sú, lebo tie mi zvyšujú tú RPMN.
vicktor
24.10.17,10:57
Klidek, pohoda, leharo.
No co ak je napisane vyssie RPMN? Daj adresu, poslem ti nizsie cislo. Dokonca si mozes povedat ake si zelas.
Uroky budes platit podla sadzby, nie podla RPMN.

Kreditnu kartu splacam vzdy v bezurocnom obdobi a v zmluve mam tiez priklad na RPMN vyse 22%. To by si skolabovala...