miso.pastva
24.10.17,10:50
Ahojte diskutery, mame 7 rocnu novostavbu, ktoru sme kupili rozostavanu cca vo faze holodomu. Odpady zvedene do COVky, s ktorou su neustale problemy, raz zapacha viac potom menej, hlavny problem je v tom ze cez druhe WC, ktore je samostatne sa nam do domu siri velmi neprijemny SMRAD, v druhom WC ktore sa nachadza v kupelni je tento zapach citit niekedy tiez, ale ked zalejem vysusenu gulicku zapch zmizne a prestanem pocut aj bublanie COVky. Zda sa mi ze ked prsi je toho zapachu viac, urcite nejde do vnutra cez okno pretoze ked okno na WC zavriem, zapacha to este viac, jedna sa o zaveseny Geberit a dnes som zistil alebo zacuchal ze zapach sa siri z priestorov splachovacieho tlacitka, kde by teda mohol byt problem? Odvetravacie potrubie mam vytiahnute az nad strechu, ze by bola netesnost niekde na spoji ? Zial neviem ako sa k tomu dostat a ako to skontrolovat. Vopred dakujem za rady
misoft
24.10.17,15:47
Zápach z priestoru tlačítka? To splachujete nejakou odpadovou vodou. Pretože zápach z odpadu sa môže - aspoň si myslím - šíriť jedine odtiaľ, kam ten odpad odteká - teda z misy. A keď nie z misy, tak potom si dajte preveriť celú odpadovú stupačku!
LubosP
25.10.17,07:10
S najvacsou pravdepodobnostou to suvisi s nespravne fungujucou COV. Nastavit COV nie je az taky problem, napis prosim aky typ mas a poradim ti.
miso.pastva
25.10.17,14:19
Misoft- nie ako spravny slovaci splachujeme pitnou vodou, stupacky nemame bavime sa o dome a nie o cinzaku

LubosP- dik za ochotu, urcite ze keby cisticka funguje spravne tak by nebol smrad ani v nej ani v zachode...pre upresnenie modelu som pridal fotky do Galerie k clanku ...
LubosP
26.10.17,19:22
Ahoj, takze najdolezitejsia vec pre spravnu funkciu je dostatocny privod kyslika. Na to sluzia tie hadice ktore mas na foto c. 3.
Vzduch musi ist do cisticky neustale. Skontroluj si kompresor a vycisti ho, ma filter ktory treba raz za cas vyprasit.
Ta prva hadica sprava, ktora je otvorena naplno je v poriadku, ta zenie vzduch do najvacsej komory.
Pohrat sa treba s tym tromi zvysnymi. Neviem ktora kam vedie ale to zistis ked trochu viac otvoris kde ti zacne viac bublat.
Napisem ti zakladne principy:
Jedna hadica vedie do prvej komory, ktora je hned pri vystupe potrubia z domu. Tam treba nastavit vzduch tak aby si videl velke bubliny vychadzajuce az na povrch. Cielom je zabranit vytvaraniu velkych zhlukov papiera a odpadu, vzduch ma za ulohu tieto zhluky rozbijat.
Druha hadica vedie do strednej komory, kde je odtok uz cistej vody. Tam staci ked to bude jemne bublinkovat, jej ulohou je len cistit neustale odtok.
Najdolezitejsia je tretia, ktora pohana precerpavanie aktivneho kalu zo strednej komory do tej malej strednej komory pri kraji a ciastocne aj do najvacsej komory.
To precerpavanie musi neustale bezat, aby sa vytvoril kolobeh v komorach a sucasne aby sa bakterie dostali k odpadu.
idealne je to nastavit tak aby do tej malej komory vytekalo asi z tretiny az polovice toho maleho potrubia.
Treba sa s tym pohrat par dni, najst tu spravnu strednu cestu, lebo ak niekde pridsa vzduch zakonite ti v ostatnych sa znizi.

Zaroven cim viac kalu sa vytvori tym je pre vzduch tazsie to preltacit a treba viac otvarat. Casom vsak bude kalu vela a je treba cisticku odkalit a nasdit nove bakterie.
Pri beznej 4clennej rodine asi raz za 9 mesiacov.
na zaver - zaklad je nehadzat do odpadu zvysky potravin, vlhcene utierky, ani ine tvrde predmety (kosti a pod.)
Dufam ze to pomoze.