johnyjohn
25.10.17,16:01
Zdravím. Som oprávneným z exekučného titulu, podal som návrh na vykonanie exekúcie. Súd vydal poverenie exekútorovi. S exekútorom máme ťažkosti v komunikácii. Viem, že oprávnený môže sám podať návrh na zastavenie exekúcie, snáď aj bez udania dôvodu. Hľadám odpoveď na otázku, či si tým neodstrihnem cestu k možnosti opakovaného podania návrhu na výkon rozhodnutia. Viem, že po novom je už náhodné prideľovanie poverení. To, že teraz podám návrh na zastavenie exekúcie, bude to mať v budúcnosti vplyv na začatie druhého exekučného konania z toho istého exekučného titulu? Za akýkoľvek nápad či usmernenie vopred pekne ďakujem.
draik
25.10.17,17:22
Ak budete v lehote, tak nie. Vylúčená tiež nie je zmena exekútora.
willma
26.10.17,05:54
tiež by som išla cestou zmeny exekútora - Odôvodniť prečo a myslím, že v tomto prípade by ste sa mohli aj vyhnúť poplatkom pôvodnému exekútorovi.
Mária27
26.10.17,10:21
Rozhodnutie súdu o tom, že exekučné konanie sa zastavuje nie je prekážkou rozhodnutej veci, a teda nijako nebráni opätovnému začatiu ďalšieho exekučného konania na základe toho istého exekučného titulu.
rudolf83
27.10.17,19:10
Zmenu exekútora v exekúciách od 1.4.2017 upravuje § 34 EP. V zásade je možná len v dvoch prípadoch -ak exekútor - opakovane alebo závažne porušil povinnosti ustanovené týmto zákonom alebo rozhodnutím súdu. Zadávateľ príspevku však nič také neuvádza, čiže asi nie je ani splený zákonný dôvod na podanie návrhu na zmenu súdneho exekútora.
rudolf83
27.10.17,19:16
Ano, nič nebráni novému návrhu na exekúciu, okrem trov ktoré si oprávnený zaplatí pri skončení exekúcie a zároveň skutočnosti, že druhý návrh na exekúciu môže dostať ten istý exekútor. Lebo náhodné pridelovanie nie je úplne náhodné, ale ide o to, aby mal jeden exekútor všetky exekúcie voči jednému povinnému.. Údajne pre zníženie trov konaní..

Pozri § 55 ods. 4 EP Ak proti povinnému je vedená exekúcia, v ktorej už súd udelil exekútorovi poverenie na vykonanie exekúcie, každá ďalšia vec proti tomu istému povinnému sa pridelí tomu istému exekútorovi, ktorý už vykonáva skôr začatú exekúciu proti tomuto povinnému; náhodný výber exekútora podľa odseku 1 sa v takom prípade nepoužije.
Mária27
28.10.17,06:17
Ale po zastavení exekúcie je exekútor povinný všetky údaje aj z registra vymazať. Nová exekúcia sa vtedy neviaže na pôvodnú. Náhodné prideľovanie je v rámci kraja.