*Lia*
29.10.17,07:13
zamestnavatel mi zrusil podpisanu dovolenku na 30 a 31.10 (koncim pracovny pomer k 31.10.17 dohodou). Ak by som navstivila lekara tieto dva dni, musi mi to zamestnavatel uznat? Citam k ZP, ze dovolenka sa navstevou lekara nekrati. Dakujem za odpoved.
Tweety
29.10.17,09:11
Čerpanie D určuje zamestnávateľ. Ak teda na tieto dni budeš mať opodstatnenú návštevu lekára, čas ošetrenia, vyšetrenia, budeš mať preplatený priemerkou, tzv. Paragraf, konkrétne §141 ZP.
ivka70
29.10.17,13:58
Nesmies zabudnut na to, ze narok na platenu prekazku v praci je na nevyhnutne potrebny cas na osetrenie alebo vysetrenie, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovnu dobu.
Cize pocitat s tym, ze ti zaplati 2 cele dni, ked zjavne ide o spekulaciu kvoli zrusenej dovolenke, dost naivne. Musi ti uznat nevyhnutne potrebny cas.
Tak davaj pozor, aby si si takym konanim neprivodila viac problemov, nez je nevyhnutne.
širi1
31.10.17,08:36
podľa mňa nemá nárok na platenú prekážku - nepracovala preto že má schválenú dovolenku a nie preto že pôjde k lekárovi; dovolenka sa prerušuje iba pri PN
ivka70
31.10.17,08:50
dovolenku jej zamestnavatel zrusil, cize chce, aby tie 2 dni riadne odpracovala .... nazov otazky je zavadzajuci