martin-nik
29.10.17,09:04
pozdravujem viete mi poradiť ohľadom kúpy auta v Nemecku.
Na internetovej stránke som našiel brutto a netto ceny áut.
Viete mi to vysvetliť, ktorá cena platí.
Žabinka
29.10.17,08:09
ak si občan alebo neplatiteľ DPH, platíš sumu brutto, teda aj s DPH..
ak si platiteľ DPH a svoje IČ DPH poskytneš predajcovi, platíš sumu netto, teda bez DPH, a DPH zaplatíš v režime samozdanenia na Sk súčasne s uplatnením odpočtu DPH..
ak ide o nové vozidlo podľa ZoDPH, či si aj občan/neplatiteľ DPH, platí pre teba suma netto, a DPH zaplatíš na Sk do 7 dní od nadobudnutia nového vozidla..
Mila123
29.10.17,08:17
automobil je nový? do 6. mesiacov a nemá viac ako 6000 ubehnutých km?
https://podnikam.webnoviny.sk/povinnosti-nadobudatela-noveho-automobilu-clenskych-statov-europskej-unie/
1maaja
30.10.17,17:54
Platí pre novy dopravny prostriedok: "Každá osoba, ktorá nadobudne nový dopravný prostriedok v tuzemsku z iného členského štátu, je povinná platiť daň, t.j. každý (podnikateľ, nepodnikateľ, nezisková organizácia, občan), kto kúpi nový osobný alebo úžitkový automobil, motorku, štvorkolku, lietadlo, loď, plavidlo z iného členského štátu a dovezie ho na územie SR, má povinnosť zaplatiť 20 %-nú daň z pridanej hodnoty daňovému úradu, pod ktorého územnú pôsobnosť patrí."
vicktor
31.10.17,07:22
Vsak tu dan ako obcan zaplatim v Nemecku - vid Zabinkinu odpoved.
Takisto ako ked kupim topanky alebo zmrzlinu.
Žabinka
31.10.17,07:37
na nové vozidlá definované podľa zákona o DPH platí, že ak občan/neplatiteľ DPH kupuje nové vozidlo bez DPH, a do 7 dní od nadobudnutia nového vozidla musia podať DP DPH z titulu nadobudnutia nového vozidla §78 ods.4 ZoDPH a v tejto lehote aj zaplatiť DPH.. platiteľ DPH má výhodu, že toto všetko vysporiada v rámci svojho mesačného/štvrťročného DP..;)
1maaja
31.10.17,08:38
Victor, ak kupis zmrzlinu alebo topanky v Nemecku, DPH zaplatis v Nemecku. Ak ale kupis v Nemecku novy dopravny prostriedok, DPH platis v krajine spotreby. Ci si obcan, podnikatel, platca alebo neplatca DPH, to je jedno.
PS: O udelovani bodov na porade to maju novi poradaci tazke, vid odpovede a body k tejto otazke. Zabinkina odpoved povodne uplne spravna nebola.
Žabinka
31.10.17,09:01
automaticky som predpokladala, že nehľadá nové vozidlo, keď pozerá cez internet, ale že sú to autá v bazároch.. preto som potom doplnila aj info týkajúce sa nového vozidla..
len škoda, že zadávateľ bol tak všeobecný, a nedal viac podrobnejších informácii..