Jozef Černý
29.10.17,19:26
Pred mojím domom stavaju novú cestu a chodnik, ale problém je v tom, že pred mojou bránou. Stavaju to tak, že sa nedostanem autom do svojho dvora. Postavenim zdvihli prechod o viac ako 20cm. Starosta sa ku tomu vyjadril, že si mam na vlastné náklady upraviť prejazd. Máte niekto nejake skúsenosti ako docieliť aby mi to spravili na ich náklady ? Môžu vobec niečo takto navrhnúť a zrealizovať ?
buchač
29.10.17,18:34
LEN pred Tvojou bránou a domom ?
To fakt ?
Jozef Černý
29.10.17,20:18
ešte pred jednym domom čo ma sused
marleau
30.10.17,07:16
Podľa mňa ti občianska stavba nesmie obmedzovať používanie tvojho majetku. Ak by si upravoval prejazd , mohol by ťa starosta zažalovať za ničenie verejného majetku.
Všade sa to robí tak, že chodník kopíruje vjazdy a vchody na jednotlivé pozemky, mnohorát vyzerá kľukato, ale to plní svoj účel. Upraviť, ak by to bolo aj dovolené, nejde len tak, obrubníky sú v betóne, dlažba ako taká by do seba už nepasovala. Taký starosta nie je hoden svojej funkcie.
ivka70
30.10.17,07:38
ak stavaju novu cestu, asi ju vymeriavali a stavaju ju podla stavebneho povolenia ... nie je to len tym, ze tvoj a susedov pozemok je pod urovnou tejto stavby?
bez znalosti skutocnej situacie, len z tvojho popisu, tazko posudit, kto a co musi v tomto pripade ....
Jozef Černý
30.10.17,20:10
Áno je pod úrovňou stavby lenže keďtam postavia chodník tak sa už nedostanem nikde. Myslíte, že sa s tým da niečo spraviť ešte ?
Jozef Černý
30.10.17,20:12
So starostom je to ťažko. Dohodli sme sa na určitý čas, že to príde pozrieť a do dneska ho čakám...
ivka70
30.10.17,20:28
urcite - navysit dvor :)
na zistenie, ci je narok na to, aby to urobila obec, je potrebne vediet, kde sa stala chyba, ci pri zamerani chodnika ale o uz predtym pri zamerani stavieb ...
buchač
30.10.17,20:59
Jozef Černý (Dnes 21:10) Áno je pod úrovňou stavby lenže keďtam postavia chodník tak sa už nedostanem nikde.
========================
Tak v tomto prípade by som bazíroval na tej kanalizácii.
Lebo ak príde nejaká väčšia voda, tak to budú iné problémy...

Vyjsť z dvora ?
Ono jeden nevie, ako vyzerá teraz ten stav, no určite sa dá nájsť riešenie.

Ale ako čítam ?
Tu ide nie o riešenie stavebného problému, tu sa jedná len a len o peniaze.
vicktor
31.10.17,08:37
Kazdy normalny by pred garazou a dvorom polozil obrubniky na plocho. ..
Pises v pritomnom case "stavaju", t.j. este stale su v ulici ci inde v dedine? Chod za nimi, daj im 50 eur nech to zmenia.
ivka70
31.10.17,08:49
mam pocit, ze ma problem na opacnej strane, ze dvor ma prilis nizko oproti chodniku, zjazd na cestu snad spravia korektne ... len dvor si musi zdvihnut k chodniku
vicktor
31.10.17,09:10
Aha, asi tak.
Potom nech mu za tych 50e vysypu a udusaju drvene kamenivo.