PracaVTaliansku
31.10.17,08:59
Dobry den, chcem Vas velmi pekne poprosit o radu. Moj priatel je Talian,mame spolu dcerku. Kedze som nikdy v Taliansku nepracovala,tak som na Slovensku aj s malou a do Talianska chodime iba na navstevy. Som na rodicovskej dovolenke,ale hladam pracu v Taliansku,aby sme spolu mohli normalne zit. Nikdy sa mi nikto neozval,ale teraz sa mi uplnym zazrakom podarilo najst dobru pracu,kde maju o mna zaujem. Cele sa to zbehlo strasne rychlo: minuly stvrtok som oboslala ponuku, vcera som absolvovala pohovor. Vyjadrit sa maju 7.11. My sme teraz v Taliansku,ale buduci tyzden sme sa mali vratit. Neviem,ci sa podla planu vratit na Svk alebo ostat a pockat na vysledok? Lebo ak by ma vzali,budem musiet zrusit sebe aj malej zdravotku a socialku a rodicovsky v SR a neviem,ci je to mozne aj cez splnomocnenie (cez rodicov). Ale ak sa vratim a oni mi 7.11 oznamia,ze nastup je 8.11, tak mam po sanci. Velmi pekne dakujem. Eva
ivka70
31.10.17,08:07
Zo zdravotneho poistenia sa da odhlasit aj elektronicky, mas na to 8 dni od prihlasenia sa v IT zdravotnej poistovni. Dokaldy z IT dostanes, staci zoskenovat a vypisat prislusne tlacivo , ktore maju ZP dostupne na webe.
Zavolaj si infolinku svojej zdravotnej poistovne, povedia ti ako na to.
Inak manzelovi som uz ukoncovala ZP aj bez splnomocnenia, nikto sa ma nepytal, kto som, len som priniesla potvrdenie, ktore dostal.

Co sa tyka SP, tam by som tiez najskor volala infolinku, kedze ide len o odhlasenie dochodkoveho poistenia pocas RD, mala by im stacit kopia pracovnej zmluvy a aj tu by si vedela poslat elektronicky. Tiez mas na to 7 dni.

Narok na rodicovsky prispevok by ti za istych okolnosti mohol aj ostat, tam sa treba informovat. Ak zacnes pracovat na SK, narok na RP nestracas, je vyplacany az do 3 rokov dietata.

Ci sa mas vratit na SK alebo pockat do 7.11., to uz si musis rozmysliet sama.
Obvolat infolinky ZP, SP a UPSVaR (kvoli RP) mozes aj odtial.
veronikasad
31.10.17,08:11
Cez splnomocnenie asi nie. Na stránke zdravotnej aj sociálnej poisťovne nájdeš tlačivá, ktoré si výplň zatiaľ bez datumu vystavenia a dátumu odhlášky, podpis a nechaj u rodičov. Lehota na odhlásenie je 8 kal.dni.
S ukončením poberania rodičovského príspevku skúsenosti nemám.
PracaVTaliansku
31.10.17,09:13
Dakujem velmi pekne
PracaVTaliansku
31.10.17,09:14
Velmi pekne dakujem