miro.str
02.11.17,09:50
Mam naplanovanu operaciu. Kedze po vykonani prveho predoperacneho vysetrenia som ochorel a internista nedoporucil ist na operaciu. Po vyzdraveni po 2 mesiacoch si musim dat aktualizovat vysetrenie .lebo nesmie byt starsie ako 14 dni. Internista mi odmieta urobit, 2 x predoperacne ,kedze ho uz robil pred 2 mesiacmi.Vraj mu to poistovna nepreplati Musim si zaplatit cca 150 Eur?.Moja chyba bola len v tom ze som ochorel a nie ze z vlastneho vymyslu som nesiel na operaciu.Nikde som nenasiel nejaky zakon,alebo podla coho sa mam riadit.V poistovni nevedeli.
buchač
02.11.17,08:56
Teraz neviem, kto z vás dvoch je normálny.
Lebo 150€ je teda solídne vysoká pálka. Si pozri,od akých súm sa pohybuje cena...
https://www.google.sk/search?q=predopera%C4%8Dn%C3%A9+vy%C5%A1etrenia+ce na&client=opera&hs=XXZ&channel=suggest&oq=predopera%C4%8Dn%C3%A9+vy%C5%A1etrenia+cena&gs_l=heirloom-serp.3...13873.15077.0.15812.5.5.0.0.0.0.0.0..0.0. ...0...1.1.34.heirloom-serp..5.0.0.6lVgE04bEfs

Ale odpoveď na otázku znie...ÁNO, platí to pacient, ak sa jedná o vyšetrenie na vlastnú žiadosť.
ivka70
02.11.17,09:06
Podla mna to placient neplati, lebo vysetrenie nesmie byt starsie ak o14 dni a odlozenie operacie nebolo kvoli tomu ,ze by si ty nieco zanedbal ci nedostavil sa na termin.
Keby sa operacia odloziala 5x, tak budes 5x potrebovat predoperacne, ak je podmienka nie starsie ak o14 dni.
Obrat sa na svoju zdravotnu poistovnu, tam ta nasmeruju. Alebo si najdi ineho internistu, nech ti vysetrenia urobi.
ivka70
02.11.17,09:06
to tazko, predoperacne vysetrenie nie je na vlastnu ziadost ....
buchač
02.11.17,10:39
Ivka....a to vážne ?
Príklad ?

Ženská si chce upraviť prsia, zadok, nohy, brucho...lebo sa tak proste rozhodla.
Ide na plastiku....a kto zaplatí tú operáciu a súvisiace náklady, teda aj predoperačné ?
Žeby poisťovňa, klinika, špitáľ...? Žeby Ty alebo ja ? Platí predsa klient.
Poisťovňa vraj nevie (viď vyššie)...a kto iný by to mal vedieť ?

Nevieš, o akú operáciu sa jedná...ani ja nie.
Keď sa zdá poplatok vysoký, furt môže ísť o dúm dál...
Keď má zdravotné problémy ? No ja neviem, ale jeden na poplatky nehľadí, ak sa jeho stav po operácii zlepší.

Či ???
Kvaka
02.11.17,10:42
je to tak, ako Ivka píše, neplatí v tomto prípade pacient, ale kebyže niekto na vlastnú žiadosť, tak tu je napríklad cenník, kde je suma 176€ http://www.poliklinika-vajnorska.sk/index_subory/cennik%20od%2001%2007%202015.pdf. Ak mu prvé preplatila poisťovňa, iste nejde o úpravu zadku. :)
buchač
02.11.17,10:50
Kvaka, čítaj...tu je iná cifra....a rozdiel je teda neskuočne markantný !

Cenník všetkych zdravotných výkonov :
Pokiaľ operačný zákrok nie je hradený zdravotnou poiťovňou, potom predoperačné vyšetrenie nie je hradené zdravotnou poisťovňu – cena vyšetrenia je 20,- € (slovom dvadsať eur) (napr. niektoré plastické operácie..... )
Interné vyšetrenie spolu s ekg pre potreby pracovnej zdravotnej služby a pre sociálne účely (mimo vyšetrení hradených Sociálnou poisťovňou a ďalšími inštitúciami podľa platných právnych noriem) cena vyšetrenia je 17,- € (slovom sedemnásť eur)
Ekg vyšetrenie pre účely pracovnej zdravotnej služby a pre sociálne účely (mimo vyšetrení hradených Sociálnou poisťovňou a ďalšími inštitúciami podľa platných právnych noriem) cena vyšetrenia je 5,- € (slovom päť eur)
Tlakový holter – pokiaľ nie je hradený zo zdravotného poistenia 10,-€ (desať eur)
Ekg holter - pokiaľ nie je hradený zo zdravotného poistenia 25,- € (dvadsaťpäť eur)
Spotrebný materiál na ekg holter alebo tlakový holter 1,- € (jedno euro)
ABI vyšetrenie – pokiaľ nie je hradený zo zdravotného poistenia 5,-€ (päť eur)
Odber krvi nehradeny ZP - jedna skúmavka 2,-€ (dve euro)
Odber krvi pred operáciou - 4,-€ (styri eur)
Príplatok za vyšetrenie mimo ordinačných hodín 10,-€ (desať eur)
http://www.zdraviemartin.sk/?art=interna-svk.php

---------------------------------
Moja DIAlekárka je aj internistka, šak jasné.
Robí tiež predoperačné...a aj iné vyšetrenia.
Má aj cenník vylepený. Cena za predoperačné je 15€, ak dobre pamätám.
Už som od nej potreboval spoplatnené papiere...no nepýtala žiadne love.

Teda, o čo tu vlastne ide ?
Nazvem nenažranosťou poniektorých internistov ???
ivka70
02.11.17,11:00
buchac, vyvodzujem z toho, ze neplatil prve predoperacne, tak nebude platit ani to druhe .... lebo ide o operaciu hradenu zo zdravotneho poistenia aj s predoperacnymi vysetreniami ....
miro.str
15.02.18,10:45
Nejdena a o operaciu na vlastnu ziadost ale o operaciu creva, Potrebujem opat ziadanku od obvodneho lekara na predoperacne vysetrenie?Mozem ist k inemu internistovy na vysetrenie ci musim stale chodit k tomu istemu co chce odo mna peniaze?
kopretinka
15.02.18,10:55
poslednú vetu od ivky si čítal?