Seraphim79
02.11.17,20:19
uvažujem o zobytnení podkrovia. Strecha je profil A. Dával by som izoláciu 18cm medzi krokvy, na to by som rád dal ďalších 18cm, potom reflexnú parozábranu, medzeru a sadrokartón.
Našiel som postupy, ako urobiť zateplenie bez tej medzery s nereflexnou fóliou, tam mi je všetko celkom jasné, ale medzi reflexnou fóliou a sadrokartónom sa doporučuje ponechať medzeru a k tomu som nenašiel zatiaľ žiadny postup.
Takže aký by bol postup? Aké prvky použiť na uchytenie CD profilov, reflexnej fólie a ako vytvoriť medzeru? Za každú radu vopred ďakujem!

edit: našiel som v jednom videu od Rockwool, že robia spodnú konštrukciu z dreva priamo na hranoly krovu, medzi tie dajú vatu, na to potom fóliu, medzeru vytvoria s priamymi závesmi a CD profilmi a následne montujú sadrokartón. Oni ale použili asi len 5cm vaty. Ja som uvažoval o 18cm vaty. Ako urobiť teda väčší odstup? Drevenými hranolmi +drevená podkonštrukcia zo strešných latí, alebo priamy záves, naň strešné late, medzi vatu, potom fóliu, opäť strešný záves na vytvorenie medzery tak 5cm a následne sadrokartón?

jednoznačne na plafóne budem dávať 18cm+18cm do kríža medzi hranoly, pod to už len fóliu, priame závesy a sadrokartón, takže tam tá medzera bude. Ale čo po bokoch. A prosím riešenia, nie komentáre. Ďakujem vopred!
marleau
02.11.17,20:39
robím montované drevodomy 25 rokov, teraz mesačne dva až tri domy, ale reflexnú hliníkovú fóliu som nedal a ani nedám nikdy nikam.
tino2
08.12.17,12:14
a dôvod ?
marleau
08.12.17,13:53
hliník síce odráža teplo, ale sálavé, izbové teplo v pohode zachytí izolácia nad fóliou, hliníková fólia akurát tak zachytáva všetky typy vlnení zo spotrebičov a odráža ich späť, čo nemá dobrý vplyv na mozog človeka, navyše zvykne sťažovať príjem signálu na telefón a podobne zvonku.