ex789
06.11.17,20:40
Dobrý večer,
užívala som nebytový priestor, ktorý mi časom nevyhovoval , kedže tam bolo treba spraviť nejake opravy. Majiteľ nebol ochotný, v podstate mi povedal, že ak sú podmienky nevyhovujúce môžem odísť.
Naskytol sa mi hned v ten týždeň iný priestor, teda som zaplatila nájom na daný mesiac, pripravila výpoveď nájomnej zmluvy, posledný deň v mesiaci som vypratala priestor a odišla som do nového priestoru. Na úradoch mám všade zmenenú adresu prevádzky.
Problém je ten, že majiteľ priestoru mi stále nepotvrdil ukončenie nájomnej zmluvy, komunikácia s ním je problémová. Mam s nimi zmluvu na dobu neurčitú, s výpovednou lehotou 3 mesiace. Avšak je tam jeden bod v zmluve, ktorý si neviem uplne vysvetliť:
Pokiaľ podnájomca nezaplatí za prenájom uvedeného nebytového priestoru v zmysle čl.III, bude to zo strany nájomcu považované, ako skončenie nájmu, podnájomca je potom povinný odovzdať nájomcovi nebytové priestory v najkratšom možnom termíne, najneskôr do jedného mesiaca od termínu poslednej nezaplatenej splátky za podnájom nebytových priestorov.

Takže, moja otázka je, ako mám postupovať, čo môže odomňa žiadať majiteľ, keˇjeho priestory už nevyuživam.
Ďakujem za radu.