--..--..--
07.11.17,12:35
po stlaceni Shift + (akoze makcen) mi na pismeno da dlzen napr "Ć" namiesto makcena. System som prebehol antivirakom ESET ENDPOINT a nic nenaslo.
Dakujem za pomoc
Martuk
08.11.17,18:14
mäkčeň sa v slovenskej klávesnici skrýva pod skratkou Shift + + (to + je klávesa vedľa backspace, tá je zase nad Enterom - pri niektorých klávesniciach). Prikladám foto. Ktoré plus si stláčal? Plus nad písmenom Q alebo plus pri klávese Backspace? Aký jazyk máš naištalovaný? Slovenčinu, češtinu, angličtinu, nemčinu alebo aký? Totiž každý jazyk, ak vôbec podporuje mäkčene, má inak rozhodené klávesy.
--..--..--
09.11.17,08:09
dakujem ale viem ako sa pise makcen. Problem je, ze doteraz to pisalo normalne. Mam nastavene vsetko na regional setting SK, klavesnica SK Querty. BTW stlacam SHIFT + to tlacitko co je na fotke. Male pismena ako ľščťžýáíé (ktore su na cislach 123456789) pise ok, ale SHIFT + dava vzdy dlzen v kombinacii s nejakym pismenom bez ohladu na to ci stlacim SHIFT alebo nie. Takze nemozem pisat velke pismena s makcenom. Shift ako pisanie velkeho pismena mi funguje.
misoft
09.11.17,08:33
Č = ľAlt+0200; Ď = ľAlt+0207; Ú = ľAlt+0217; Ý = ľAlt+0221; Ó =ľAlt+0211; Ö = ľAlt + 0214; Á = ľAlt+0193; Ĺ = ľAlt+0197; Ü = ľAlt+0220; Š = ľAlt+0138; Ť = ľAlt+0141; Ŕ = ľAlt+0192
(na numerickej klávesnici), alebo potom použiť Mapu znakov (Start-príkazový riadok napísať charmap-vybrať v zozname charmap).

Ale ako prvé by som odporúčal preveriť PC na "škodnú" - pretože toto sa často prejavuje, ak je PC infikovaný - skúsiť AdwCleaner a MBAM (MalwareBytes) a čo nájde - vyhodiť.
--..--..--
09.11.17,08:46
u mna alt+0200= Č, alt+0207 = Ď, alt+0217=Ů, až na to U to funguje, len nechapem preco nefunguje ten makcenovo dlznovy klaves poriadne. Ale dakujem vlastne pomoze aj toto.
misoft
09.11.17,12:57
Sorry Ú = ľAlt+0218 - moja chyba.
Tu je komplet tabuľka ASCII znakov s kódmi.
http://www.tyl.cz/Pocitace/Internet/Tabulka-ASCII-znaku.html
--..--..--
13.11.17,07:39
misoft dakujem pekne, aj ked moj problem to stopercentne neriesi, je to moznost ako pisat makcen. Pravdepodobne pomoze asi len preinstalovanie systemu, aj ked do toho sa mi moc nechce, nakolko je to pracovny pocitac aj je v nom nainstalovane vsetko mozne od certifikatov, az po nejake pracovne softy. Nas spravca IT si s tym tiez nevie poradit /vraj sa s tym uz raz stretol/ a navrhuje tiez preinstalovanie. Pytam sa tu preto, ak niekto mal uz skusenost s podobnym problemom na WIN 10 a pozna nejake jednoduchsie riesenie ako preinstalacia. Ale aj tak vdaka za uzitocnu radu.
vicktor
13.11.17,07:42
Vsak v inej otazke si dostal radu preverit antivirom - spravili ste?
--..--..--
13.11.17,08:46
spravil... je to v uvodnom texte co som pisal. Len potom niekto chytry tu temu uzavrel. Citujem "System som prebehol antivirakom ESET ENDPOINT a nic nenaslo." A okrem toho som to prebehol aj antimalware atd.
misoft
13.11.17,15:38
V mojom komentári máš programy, ktoré máš použiť na preskenovanie, či nie je v PC škodná.
"Ale ako prvé by som odporúčal preveriť PC na "škodnú" - pretože toto sa často prejavuje, ak je PC infikovaný - skúsiť AdwCleaner a MBAM (MalwareBytes) a čo nájde - vyhodiť. "
Urobil si to? Skôr, než dôjde na preinštalovanie - treba preveriť týmito dvoma programami celý systém.
Ten ESET ENDPOINT - to rovno vyhoď - to je ANTIVÍRUS, ty (možno) máš v PC MALWARE, prípadne ADWARE. To je iný level.