celoslav
07.11.17,15:58
zdravim.da sa to v servise vymazat?uz som bol 2x v servise a stale svieti.dik za odpovede.pekny den
Chobot
07.11.17,15:06
A čo takto vymeniť katalyzátor? Alebo navŕtať vrtákom priemeru cca 4-5 mm v mieste kontrolky do palubovky dierku do takej hĺbky, kým kontrolka prestane svietiť?
vicktor
07.11.17,15:06
Vsak zalezi na DOVODE preco svieti. Ak mas nefunkcny katalyzator, tak vymazat (zhasnut) kontrolku bez vymeny katalyzatora alebo vytiahnutia ziarovky nepojde. To prve zaisti prejdenie cez EK, to druhe nie.
Co ti v tom servise povedali?
buchač
07.11.17,15:54
Sa mi nechce veriť, že v servise to nevedeli urobiť.
Nehľadám, či má toto auto palubný počítač.
Lebo ak hej...a katalyzátor je už v poriadku, že bol vymenený, tak predsa servis by mal urobiť aj ten zvyšok, to znamená = vymazanie vyhadzovania chyby v palubnom počítači.
Dá sa to aj doma jednoduchým spôsobom...t.j. odpojením batérie na dobu cca 10 minút.
Po znovupripojení by sa malo dať všetko do poriadku...ALE zdôrazňujem, že všetko musí byť v poriadku...inak sa kontrolka rozsvieti zasa.

Mimochodom, tá žltá kontrolka neznamená jednoznačne, že ide o závadu katalyzátora...tam je chýb teda habadej...sviečky, lambda sondy, indukčky, rôzne čidlá...
Poznámka - pred dvoma týždňami som strávil (presnejšie mechanik) dva dni pri hľadaní chýb, pokiaľ som dostal auto do riadneho výkonu.


Taký manuál ohľadom kontroliek
http://www.autorubik.sk/clanky/kontrolky-vozidla-a-ich-vyznam/
vulxy
07.11.17,18:10
ja to mam na panely prelepene ciernou izolacnou paskou uz asi 6 rokov....funguje vyborne...ako pise Buchac to nieje kontrolka len katalyzatora...sa ti rozsvieti aj ked vynechava sviecka,cievka...
buchač
07.11.17,18:11
Hehehehe...a pásku odlepuješ pred STK ? ;)
vulxy
07.11.17,18:19
to nie...robim to elegantnejsie... korumpujem
vicktor
08.11.17,07:22
Super riesenie - svieti kontrolka, ale poviem si ze hadam to nebude katalyzator, na sviecku a cievku kaslem, jazdim dalej.