dodo2438
08.11.17,18:00
Mobilný operátor dostal zaplatené namiesto 15€ - 1500e! Platiteľ na to prišiel po dvoch rokoch. MO mu chce vrátiť preplatok iba za posledný rok - polovicu.
Ide o bezdôvodné obohatenie?
Ako vymôcť celý preplatok?
Vďaka.
kopretinka
08.11.17,17:53
:eek: no zbohom,to sa mu ako podarilo?
dodo2438
08.11.17,20:14
za 15 chcel dat ciarku a dve nuly - no odislo to bez ciarky
kopretinka
08.11.17,20:40
keď si platiteľ toto všimol po dvoch rokoch,tak nemá problém s peniazmi a nech si zaplatí právnika.ja by som požadovala okrem tej sumy aj nejaký úrok.......celé sa mi to nezdá,platiteľ si to nevšimne,že mu toľko peňazí odišlo z účtu??Mob.operátor to nechá tak,vôbec nepovažuje za potrebné ho upozorni????
dodo2438
08.11.17,21:39
Pri množstve rôznych platieb cez internetbanking nieje problém si to nevšimnúť! Ja osobne mám cez internetbanking iba jednu platbu, tak by som si ju všimol :)
arizona
08.11.17,21:57
Ako je to mozne, ze to "odislo bez ciarky???" Niekto tu chybu musel posobit. Ked MO poslal FA na 15€ a prislo mu 1500€,tak zakonite mu prisli navyse peniaze,ktore mu nepatria a mal ich vratit.Ak odmieta,mozete sa branit cestou sudu .Podla mna,ide o nezakonne obohatenie
dodo2438
08.11.17,22:27
Ako... ked to robis na mobile...nehľadám, kto urobil chybu pri odoslaní peňazí, ale spôsob riešenia, keď MO odmieta vrátiť preplatok!
buchač
08.11.17,22:35
dodo2438 (Dnes 00:27) Ako... ked to robis na mobile...nehľadám, kto urobil chybu pri odoslaní peňazí, ale spôsob riešenia, keď MO odmieta vrátiť preplatok!
=====================
...a teraz momentálne ROBÍŠ tiež na mobile ?
Ak áno, tak si radšej zapni PC...dlab na tie malé mobilové písmená a prečítaj si na väčšom monitore, čo bolo doteraz napísané...nájdeš odpoveď, aj spôsob riešenia.
dmc
09.11.17,06:12
Podla Obcianskeho zakonnika je premlcacia doba pri bezdovodnom obohateni subjektívna a aj objektívna

subjektívna - 2 roky (odo dna, ked sa opravneny dozvie, že doslo k bezdovodnemu obohateniu)

objektivna - 3roky /10 rokov pri umyselnom konani

Ak teda neuplynula lehota 3 roky od zaslania platby tak operator podla mna nema v ruke ziaden dovod na nevratenie platby v plnej vyske (samozrejme -15e)

Pisomne by som vyzval operatora na vratenie neopravneneho obohatenia v plnej vyske s upozornenim na uvedeny §. Ďalsim krokom ostava jedine zaloba.

Obciansky zakonnik

§ 107
(1) Právo na vydanie plnenia z bezdôvodného obohatenia sa premlčí za dva roky odo dňa, keď sa oprávnený dozvie, že došlo k bezdôvodnému obohateniu a kto sa na jeho úkor obohatil.
(2) Najneskôr sa právo na vydanie plnenia z bezdôvodného obohatenia premlčí za tri roky, a ak ide o úmyselné bezdôvodné obohatenie, za desať rokov odo dňa, keď k nemu došlo.
(3) Ak sú účastníci neplatnej alebo zrušenej zmluvy povinní navzájom si vrátiť všetko, čo podľa nej dostali, prihliadne súd na námietku premlčania len vtedy, ak by aj druhý účastník mohol premlčanie namietať.
veronikasad
09.11.17,06:17
O akého operátora ide? Prijatá platba nebola vykázané na nasledujúcej faktúre ako preplatok??
dodo2438
09.11.17,14:38
toto je presne odpoveď, ktorú som potreboval! Výborne!!!