31potkan31
09.11.17,16:19
Zdravim ak mi mozte pomoct lebo som trochu zufaly mam problem .Uzatvoril som online registráciu na www.pracaeuropa.sk no až na konci registrácie som si všimol, že treba uhradiť poplatok 35e. Teraz chcú po mne tento poplatok. Po mesiaci mi prisiel list ze teda vcera ze do 5tich dni mam zaplatit tych 35 eur inac budu uroky a exekutor

Napisal som im odvolanie od registracie z dovodu ze som to nebol ja kto sa registroval ale ze ma registrovala mama

A oni nato ze maju to aj telefonicky potvrdene kurva drat a to mi volali na druhy den od registracie som tam hmkal len no no no a ked spomenul 35eur tak som ich zrušil a uz nedvihal ....
TAK SOM SA ODVOLAL PROTI TOMU a oni mi odpisali toto : dobry den
to co ste napisal sa tyka osobnych udajov
ale nie zmluvy o poskytnuti sluzieb ta sa da zrusit len do 14 dni od
registracie
to su dve rozdielne veci
takze aj ked to poslete pisomne zmluva sa nezrusi a poplatok je potrebne
uhradit
dakujeme
pripadne nas kontaktujte telefonicky
pre vysvetlenie situacie
0453811236
dakujeme MOZte mi poradit či ma maju v hrsti a musim zaplatit? lebo mi to pripada nefer prosim pekne dakujem za pomoc :/
misoft
09.11.17,16:49
Každá agentúra, ktorá "pýta" peniaze (z akéhokoľvek dôvodu) VOPRED - je nespoľahlivá.
Vyberanie "poplatku" vopred za registráciu je nezákonné.
zze/2004-5/25/1
zze/2004-5/25/3
hanelie
10.11.17,07:31
misoft ,toto sa týka poplatku za sprostredkovanie práce -
ale čo sa týka poplatku za registráciu - ten sa bežne vyberá to si dokážu firmy obhájiť, možno skúsiť SOI -
Peter8006
12.11.17,06:34
to že niekto neodpoveda neznamena že to nejako nerieši..zmluvy sa uzatvaraju aj telefonicky a oni maju aj registraciu..to že si to nevšimol je jeho problem..pichnut hlavu do piesku a čakat neni riesenie..takato firma to ma isto zaistene nebude prvy co nechce zaplatit..mal som zamestnankynu ktora v roku 2013 dlzila v orange 0.80 eur..pred mesiacom mi prišiel exekucny prikaz na nu..520e vratane urokov a poplatkov exekutorovi...strha sa to z vyplaty..tiez " zmlkli"
Peter8006
12.11.17,10:09
ale on sa registroval
misoft
12.11.17,10:30
No hej - registráciu.... ale registráciu uchádzača o prácu, ktorý ju hľadá a oni majú ju sprostredkovať. A to už súvisí..

@31potkan31 - nahlás túto agentúru ÚPSVaR. Na ich stránkach http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nestatne-sluzby-zamestnanosti/agentury-docasneho-zamestnavania.html?page_id=13034 si môžeš overiť, či táto agentúra je schválená a registrovaná na ÚPSVaR - sú totiž povinné byť registrované. Pokiaľ nie je na zozname - tak je to "čierna" agentúra a ÚPSVaR by mal o tom vedieť.
jslancik
12.11.17,14:21
nepovedz...
31potkan31
13.11.17,20:41
tu ide skor o to ze vyplnil som to vsetko a registroval sa a v tom mi prisiel email aby som zaplatil 35eur a oni mi poslu ponuky prace tak automaticky som to hodil do spamu ale toto by ani nenapadlo ze za take niečo sa moze platit preto ma ani nenapadlo si prečitat obchodne podmienky Nakolko som si aj spomenul ako raz bola afera aj v spravach o tych programoch VLC player ak si ho clovek stiahol a musel zaplatil velke peniaze a nakoniec nemal platit nikto
31potkan31
13.11.17,20:52
naozaj dakujem za pomoc misoft :) ...to potrva kym to najdem v tom zozname ked to v nom nie je podla abecedy a ked to maju registrovane na sude aji Okresný súd Banská Bystrica,vložka číslo: 22349/S tak to mozu mat povolene po registrovani? EDIT: Prešiel som si ten subor v EXCELI dva krat a nenasiel som ju v zozname budu to nejaki špekulanti kedze v tom zozname som nasiel agenturu PERFECTJOBS pri ktorej som sa tiež registroval a ziadne poplatky za niečo ani nechceli a ani nechcu :) takže ich mozem nahlasit na SOI?
taiko
13.11.17,21:05
ani pracaeuropa.sk, ani Tredonex s.r.o, co je s.r.o. nie su na zozname "Zoznam platných povolení na ADZ k 04.07.2017" upsvar.
Nie ze by to hralo nejaku ulohu , ale moc im ten business nejde https://www.finstat.sk/46703501
a pan statutar je dlznik soc poistovne https://dlznik.zoznam.sk/dlznici-na-poistnom/majercik-jan-11