margita112
10.11.17,16:43
Dňa 25.10 mi prišiel list o začatí exekucie,v ten deň som mala aj zablokované účty.Kontaktovala som ex. a druhý deň som dlžobu vyplatila prevodom. No zároveň mi aj dal príkaz na strhnutie z platu čo sa aj stalo. Dá sa nejako vymôcť späť suma strhnutá z účtu?
misoft
10.11.17,16:32
Pokiaľ si dostala upovedomenie o začatí exekúcie, máš na tom papieri vypísané všetky náležitosti - tz.
– označenie exekútora, ktorý ho vydal,
– označenie exekučného titulu a orgánu, ktorý ho vydal,
– označenie oprávneného a povinného,
– označenie vymáhaného nároku,
– poučenie o námietkach proti exekúcii a trovám exekúcie a o lehote na ich vznesenie.
Ty môžeš do 14-tich dní podať prípadnú námietku.
Peniaze z platu nie sú strhnuté - sú BLOKOVANÉ.
zze/1995-233/66
zze/1995-233/95/1

Keďže si zaplatila dlh (a dúfam aj exekútorom vyčíslené náklady a trovy exekútora), on je potom povinný účty odblokovať, musí dať príkaz (napr. vo firme) pokyn na uvoľnenie blokovanej sumy a ukončenie zrážok zo mzdy.
zze/1995-233/61o
zze/1995-233/61p
Žiaľ - ako je na Slovensku zvykom u našich exekútorov - i keď povinný vyplatí dlh včas (aby znížil náklady na trovy exekútora a pod.) - exekútori majú vždy čas a niekedy na svoju povinnosť (odblokovať účty, zrušiť zrážky zo mzdy) zabudne a povinný je často nútený niekoľko dní, týždňov písomne, telefonicky, alebo i osobne toto pripomínať exekútorom.
Ak by exekútor po prípísaní dlhu + trov + odmeny pre exekútora na účet nekonal, písomne ho vyzvať na splnenie jeho povinností a zároveň kontaktovať a podať podnet SKE (http://www.ske.sk/kontakt/) na prešetrenie exekútora a prípadne jeho potrestanie.
margita112
10.11.17,16:50
Takže vlaste ak už mám odblokované účty to znamená,že peniaze má,a ešte musí zaslať upovedomenie? A tým to končí,alebo ešte aj zaslať niečo zamestnávatelovi? Alebo mám kontaktovať exekútora aby mi uvolnil peniaze blokované na mzde?
misoft
10.11.17,17:10
Zablokované účty neznamená, že ich už má! Neda sá s nimi hýbať, okrem prípadu v zákone (vyššie uvedené!) - prevod na účet exekútora.
Zamestnávateľ tiež dostal od exekútora papier na zrážky zo mzdy, peniaze BLOKUJE.
Keďže si zaplatila (všetko, čo bolo v tom papieri napísané), ak sa mu pripíšu na účet (dúfam, že si to posielala na uvedený účet v papieri), tak exekútor musí zo zákona do troch dní oboznámiť banku a mzdárku o ukončení exekúcie a vydať príkaz na odblokovanie účtov a odblokovanie časti mzdy - tá ti musí byť následne vyplatená (buď dodatočne, alebo v ďalšej mzde).
Ešte jedna rada - pokiaľ si to posielala na účet exekútora poštou (teda nie prevodom z účtu) - doporučeným listom uvedenému exekútorovi zašli kópiu podacieho lístka/ ústrižku poštovej peňažnej poukážky a žiadaj, aby ti urýchlene a podľa zákona 233/1995 §61p odblokoval bankový účet a vydal príkaz zamestnávateľovi o odblokovanie zadržiavanej pohľadávky/mzdy.

Môžeš ho i postrašiť a to tým, že pokiaľ toto nebude vykonané do troch dní odo dňa doručenia listu - podstúpiš jeho konanie Slovenskej komore exekútorov na prešetrenie (máš na to právo!)
margita112
10.11.17,17:18
účty už mám odblokované(už 2.11 boli odblokované.),asi musím zavolať na mzdové,možno bude chyba len tam.
misoft
10.11.17,18:46
Tak počkaj zo 3-4 dni. Upovedomenie o ukončení exekúcie musí byť aj zamestnávateľovi doručené a ten na jeho základe ukončí zrážky zo mzdy.