Terezka 2003
13.11.17,15:32
Zníval sa mi sem že má prijali na VŠMU a že som začala študovať herectvo. A ovdety o tom stále čitam a čím viac sa mi to páči. Ale neviem že na to mám. Ale zas sa mi chcelo robiť toľko vecí že myslím že to bude posledné . Poraďte mi . A podľa vás majú také sny myseľ lebo ľudia hovoria že majú.
misoft
13.11.17,14:39
A prečo by si nemohla? Bývať na dedine, pochádzať z dediny - to je nejaký obmedzujúci faktor?
Ak sa na to cítiš, tak sa to dá.
Ale čítam - "Zníval sa mi sem..." - najskôr si zlepši prejav, doštuduj školu (predpokladám, že si ešte na základnej), potom stredoškolské vzdelanie umeleckého zamerania (konzervatórium) a až keď toto zvládneš - tak sen sa môže stať skutočnosťou.
vicktor
13.11.17,15:12
Samozrejme ze mozes - ak spravis talentove prijimacky, cez ktore prejde iba zlomok uchadzacov, beru ich malo.
Chodis na recitacne sutaze? Hras v ochotnickom divadle? Tancujes/spievas v subore?
Sen na prijatie nestaci.
Kabaka123
13.11.17,15:14
... chcelo robiť toľko vecí...:)
Kabaka123
13.11.17,15:14
A čo s tým má dedina... dôležitý je talent a kultivovaný prejav...
Terezka 2003
13.11.17,15:32
A stačí ak na strednej lebo ja som na zakladnej. Stačí ak teraz točim Cover verzie na YouTube,keď budem na strednej hrať divadlo budem chodiť na divadelný krúžok skúsim vytvoriť si kapelu budem spievať Cover verzie budem robiť skolnych novinách a budem chodiť na jazykove kurzi. Stačí to?
Terezka 2003
13.11.17,15:33
A ešte hovoria všetci že som herečka.
Terezka 2003
13.11.17,15:38
A nestačí keď budem na gymnáziu, a kam sa počíta ekonomická
cheri
13.11.17,15:48
Veruže si herečka...robíš si žarty.Porad sa doma s rodičmi a s pani učiteľkou,najlepšie zhodnotia tvoje
nadanie.
Mila123
13.11.17,15:51
Terézia, ty máš iba 14 rokov, si mladá, veríš snom? asi áno.....
na VŠMU sa dostal i môj synovec, je tiež z dediny, ale uvedom si, že ich na maľbu vzali 7 ľudí !!!!!!! (musel si vziať na talentové skúšky svoje dielo, jednému z vyučujúcich sa páčilo, preto ho vzali do školy).... ak nič nerobíš preto aby si sa na VŠMU dostala, snom ostáva iba snom......zabudni, že raz vyštuduješ, alebo .....
Terezka 2003
13.11.17,15:59
No ja som taka umelecká spievam si tancujem dobre a žijem tak trochu vo vlastnom svete a čítala som že taký boli najlepší herci že majú vlastní svet.
arizona
13.11.17,16:11
Dalsia hérecka je tu? Nejako sa nam to tu klonuje...V Hornej-Dolnej je je vysoka skola herecka pre ludi z dediny :P
Terezka 2003
13.11.17,16:12
A môžem sa opýtať čo by si doporučila divadlo ktoré nemáme , divadelný krúžok ktorý našom kraji není , folklórny krúžok keď každý deň robím 9 hodín úlohy a vieš prečo máme toľko úloh lebo sme 6 najlepšia základná škola, nas vnutia robiť toľko úloh že nemáme čas na život , veď minuli rok išli 3 bez skúšok okrem testovania išli na strednú . A na jedinej umeleckej strednej v Trenčíne není ani herectvo ale iba tanec a umenie a robím cover verzie na YouTube takže není pravda že nič nerobím.
Terezka 2003
13.11.17,16:14
To není vtipné ja to kľudne môžem prať ako urážku.
Mila123
13.11.17,16:15
Terka, robíš gramatické chyby..... teda ???
Mila123
13.11.17,16:15
teda per to ako urážku !!!!!
Terezka 2003
13.11.17,16:17
To beriem ale nemusis to písať som tak chytra
Mila123
13.11.17,16:17
a končí to psychiatriou, popr. suicidiom
Terezka 2003
13.11.17,16:20
Tak nepíš nič pokiaľ my chceš pomoc splniť si sen tak sa pozri na moje video a daj mi odber a povedz o mne kamarátom ktorý sa tiež pozrú na video a dajú odber .
korela
13.11.17,17:47
Kabalka123, to je dobre, má na to svoj vek, aby sa hľadala. Niekto sa hľadá po celý život.
korela
13.11.17,18:07
Terezka 2003 (Dnes 17:38) A nestačí keď budem na gymnáziu, a kam sa počíta ekonomická
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ekonomická stredná sa ráta asi rovnako ako stavebná priemyslovka. Viac-menej iba odbornosti, všeobecné vzdelanie ZŠ končí. To by ti mohlo určitým spôsobom chýbať k životnému rozletu, záleží na tom, ako budeš sčítaná.
Tú stavebnú mali Kňažko s Kukurom a ktovie kto čo ešte skončil a pokračoval na VŠMU alebo iba na konzervatóriu ako napr. Kramár a iní. Nechápem, čo ťa tu strašia. Za štyri roky sa snáď ešte niekam vo vývine posunieš. Slovenčinu si zlepši na 100%.
Ak chceš silou-mocou herectvo, vyber si nejaké odbory hoci na ZUŠ, alebo si zaplať hodiny súkromne, hlasový prejav, spev, pohybovú kultúru, v každom prípade sa nechaj na prijímačky niekým odborne pripraviť, bez toho sa ťažšie prebiješ, to by si musela byť talent ako hrom, pretože veľa záleží aj na etudách, na nich veľa ľudí stroskotá a potom človek nikdy nevie, aký typ človeka im padne do oka, alebo im do ročníka chýba. Krásou nemusíš oplývať, veď vieme na koho sa pozeráme.
Ale charizmu by si mala mať.
.
Dôsledne si prečítaj http://df.vsmu.sk/wp-content/uploads/sites/4/2017/01/HERECTVO-2.pdf
a vôbec, preštuduj si pre istotu celú školu, aby si vedela aké odbory je možné okrem herectva vôbec študovať.
http://df.vsmu.sk/studium/prospekty-k-bakalarskemu-prijimaciemu-konaniu-201718/, pokračovanie je magisterské štúdium, keby si nevedela.

Ak operný spev https://www.google.sk/search?q=%C5%A1t%C3%BAdium+opern%C3%A9ho+spevu&oq=%C5%A1t%C3%BAdium+opern%C3%A9ho+spevu&aqs=chrome..69i57.13871j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Výhodu majú mladí ľudia pochádzajúci z umeleckých rodín, kde majú odbor v sebe už "vžitý" a vedia do podrobností, čo tá práca všetko obnáša. Aj tak mnohí vyšli z týchto škôl ako polená, ale rokmi sa vypracovali. To bola morda sa na niektorých pozerať.
Lebo mať herecké pozadie kedysi na školu otváralo dvere ako červená knižka. Nakoniec, každá doba má v zákulisí svoje sivé eminencie.
.
A čo sa týka VŠVU, ako sa mnohí uchytia, tak mnohí sa živia úplne triviálnou prácou rovnocennej vedomostiam z učňovky. Ale zasa sú tak kreatívni, že vedia viesť úspešne svoju živnosť, ktorá im poskytuje istotu prežitia.
Taký je proste svet umelcov odjakživa.
.
Malachovská sa dostala na štúdium produkcie na piatykrát, tak sa nemusíš nechať odradiť ani ty náhodným prvým neúspechom. Väčšina prvý rok skúškami neprejde, iba komu hviezdy prajú. :-)
viktorviktor
13.11.17,19:09
na Všmu máš ešte dosť času na rozhodnutie a zistenie umeleckého čreva, najskôr stredná, nemusí byť zrovna umeleckého smeru, niektoré dobré herečky nie sú iba "blondínky", ak chcešstrednú umeleckú, talentovky bývajú už v marci, pozor aby si nepremeškala termín podanie prihlášky, nedaj sa a snívaj, sny a ciele ťa dovedú k výšíním
korela
13.11.17,19:11
Asi niekto doteraz nevie, čo je vlastne Spam. Dievča viditeľne nemá potrebné informačné zázemie, to tak niekomu veľmi prekáža, že ju niekto usmernil? Však nechajte ľudí snívať a žiť. Ak to nebolo umožnené v tom veku tu niekomu inému v jej veku, nebudem ju predsa zatláčať do zeme. Či má talent, uvidí v živote sama. A za tú drinu na sebe to bude určite stáť.A verím, že ju nejakým spôsobom v živote aj zužitkuje. Veď koľko ľudí z Porady nerobí to, čo pôvodne vyštudovalo?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Spam
A možno to mám za tú ekonomickú, akoby to nebola pravda.
Veď je každému jasné, že priemyslovky, a iné odborné školy sú na hony vzdialené od učiva gymnázií.
taiko
13.11.17,19:13
chcem sa opytat. Slovencina je Tvoj rodny jazyk ?
misoft
13.11.17,19:18
http://www.porada.sk/t302404-co-mam-studovat-ked-chcem-byt-herecka-spevacka.html - tu píše, že nie.
Asi navštevuje toto: egy magyar nyelvű iskola.
dmc
14.11.17,06:12
VSMU - vysoka skola muzickych umeni. Este nemas ani strednu skolu a uz uvazujes o VSMU ? Naskor potrebujes vystudovat strednu skolu - ako som uz pisal idealne konzervatorium. Ci budes z Hornej Dolnej alebo z Bratislavy je uplne jedno. Dolezity je talent
dmc
14.11.17,07:09
no daj odkaz na video......posudime
kopretinka
14.11.17,07:21
ak máš aj ústny prejav taký,ako písomný,tak asi ťažko.........
dmc
14.11.17,07:22
Kto chce....hlada sposob.......kto nechce..hlada dovod.
hanelie
14.11.17,16:10
poraďáci ??? Dievča má iba 14 rôčkov a takéto odpovede??? si treba uvedomiť, že túto generáciu vychovávame my buď raďte, alebo mlčte
Mila123
14.11.17,17:32
výchova nespočíva iba v rade a iba v mlčaní????....čo tak usmernenie,???
mareko
14.11.17,19:22
... vrátane písomného, bez gramatických chýb
vicktor
15.11.17,07:18
Tvoj prispevok ako pomohol / poradil?
kopretinka
15.11.17,07:22
dostala dostatok odpovedí! ty si ako poradila??? nijako! tak mlč!!!
hanelie
15.11.17,11:16
môj príspevok sa týkal toho, kto si robil srandu z prispievateľky , inteligentní to rozpoznali , nemali potrebu na to reagovať
kopretinka
15.11.17,21:32
tak som neinteligentná.Tvoj príspevok je komentár,nie odpoveď,mala si ho napísať tomu,kto si robil srandu.
Komentujem,lebo sa mi nepáči to tvoje "mlčte".
Aplikuj si to doma na svojich potomkoch.
sito
16.11.17,04:48
Samozrejme, že môžeš. Ale? Ale, ak na to máš a máš na to. Nerušte jej kruhy ... :);)
17alisha
22.05.19,11:30
ahoj, neviem, ci je to este aktualne, ale momentalne rozbieham vzdelavaci projekt pre deti, ktore sa chcu venovat herectvu a nevedia ako zacat. robim videa zdarma, kde davam rozne tipy a rady ako zacat, ale aj to ako vylepsit svoj herecky prejav...skus pozriet moju fb stranku www.facebook.com/cestazaherectvom momentalne rozbieham aj svoj web, do nejakych dvoch tyzdnov bude spusteny, kde sa dozvies potom viac info ???? ak mas otazky, pokojne napis ????
misoft
22.05.19,13:22
Prečítaj si toto:
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zákaz reklamy
V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam."

Porušovanie Etikety Porady!
bettylou
22.05.19,22:10
choď na talentovky a uvidíš, či ťa prijmú, a či budeš na úrovni svojich spolužiakov...
bettylou
22.05.19,22:14
Terezka 2003 daj nejakú adresu yt na tie cover verzie, pozrieme a možno budeme vedieť pomôcť
vicktor
23.05.19,06:42
Predvcerom (?) davali v telke ze Jozef Kroner nebol ani z dediny.
Narodil sa a detstvo prezil v zelezniciarskom domceku kdesi za dedinou na samote u lesa.
korela
23.05.19,19:52
Vyjadrím iba svoj názor, keby som bola majiteľom podobnej stránky, ako je táto.
Všetci vieme, pre koho je určená. Účtovník je odkázaný na klienta, a naopak. Symbióza. Aby boli klienti, niekto by im mal byť tiež nápomocný.
Neviem zabudnúť na jedno zadanie témy spred desiatich rokov, niekto chcel začať vyrábať lavičky a záhradný nábytok, vtedy ešte nemal každý internet, mohlo ísť o jednoduchých, ale zato zručných ľudí a hľadali niekoho, kto by im pomohol s ich návrhom, aby uspeli. Ak neboli jazykovo zdatní, nemali šajn o dizajne, kde by mali hľadať ..., naši dizajnéri si mohli tiež prilepšiť. Táto upätosť tu fakt musí byť?

Rovnako to platí pre 17alisha, prečo by nemohla propagovať svoju činnosť? https://www.martinus.sk/?uItem=190260#description

Však umožním začínajúcim podnikateľom tiež žiť, nie, tu sa z Porady vyhnalo aj to združenie pre medzištátnu spoluprácu podnikateliek s Rakúskom.
Mohli sa nakoniec určiť nejaké podmienky, všetko sa dá, že po iks príspevkoch platená reklama, radšej skromnejšia ako žiadna. Neviem, aký máte zo súčasnej Porady dojem ostatní.

Prečo sa nemohla aj táto stránka rozšíriť pre takéto skupiny, ja to vôbec nechápem ako reklamu a ani žiadne iné zviditeľnenie.
Podporila by sa s tým aj slov. ekonomika, takto sa podporuje iba obchod a dovoz, prakticky výpredaj ich výrobkov. A Slovensko stojí, tá útrpnosť národa je nám asi súdená.
Stačí vojsť do obchodov a eshopov.
Heslo dňa pretrváva, čím horšie, tým pre niekoho lepšie, dobrovoľne odstupujeme zo svojich pozícií.
korela
23.05.19,19:59
Na každé ju dnes musí niekto odborne pripraviť, a je úplne jedno, o aký umelecký smer ide. Inak bude úplne zbytočne strácať roky, aj keby oplývala neviem akým veľkým talentom.
bettylou
24.05.19,00:36
a ja už pár rokov dumám, a nezdalo sa mi to... že to umenie je dáke umelé