Slon89
14.11.17,12:38
Zdravim . Byval som v podnajme kde som na zaciatku pri podpise zmluvy vyplatil najomne jednomesacne a depozit vo vyske najmu . Jeden mesiac t.j. od 1 do 30 -teho bola doba prenajmu . Zaplatil som este mesiac do predu no za mesiac ktory som zaplatil som ne yval ani den pretoze 1 v novom mesiaci som sa vystahoval . Takze dohromady so. Zaplatil 2-krat najomne a raz depozit vo vyske najmu . Problem je ze majitel mi nechce abo neviem vcom je problem vratit depozit a sumu za dalsi najom ktpry som zaplatil . Majitel na telefonaty neodpoveda v podstate je uz cislo nefunkcne a na adrese bydliska som sa este nezastavil . Chcel by som vas poprosit o rady ako postupovat ? Mam ist na policiu alebo na sud ??
Podat trestne oznamenie ?? alebo ho skusit navstivit na adrese bydliska ?. Za kazdu radu vopred dakujem . Pekny den prajem
ivka70
14.11.17,11:56
dal si pisomnu vypoved z najmu? aku si mal vypovednu dobu podla zmluvy?
Katy a R
14.11.17,11:59
Nuž - prv než pôjdeš na políciu prípadne na súd - tak pozri do zmluvy, ktorú si uzavrel. v zmluve máš aj podmienky, ako tento nájom môžeš skončiť.
napr - ak máš zmluvu podľa OZ - tak tam je 3-mesačná výpovedná lehota (výpoveď písomne). pri krátkodobom prenájme je tuším 2. Môžeš sa s majiteľom dohodnúť na skoršom termíne - ale to už je na ňom, či bude, alebo nebude súhlasiť! (nemusí). Nestačí sa len vysťahovať!
.....
po tvojom doplnení ... obávam sa, že ti ostáva len čakať a dúfať - že ti tie peniaze pošle - prípadne sa ešte pokús skontaktovať, že či sa "náhodou" nepomýlil pri písaní čísla účtu - že si ešte nedostal ;)? . .. súdne riešiť by si to mohol len ak vieš dokázať tú dohodu. Ak nie - tak si on ešte od teba môže žiadať nájomné za VD (ale to hádam nehrozí)
Slon89
14.11.17,12:07
Pisomnu vypoved mam . Zmluva je pofla OZ , a viem ze tam je ta vypovedna doba 3 mesiace . Po dohode s majitelom a podpisani vypovednej zuvy som sa vystahoval hned stym , ze peniaze mi posle na ucet tak ako som mu peniaze posielal ja . Vyslo to na stvrtok . Pisal mi sms ze o pol 7 vecer v stvrtok odisli a neprisli doteraz . Riesil som to snim kym bol este dostupny na tel. Cisle cely vikend . No v nedelu vecer sa uz na tel. Cisle vypol a ja som.oskbne zasiel na byt kde som byval a uz tam mal ubytovane dalsie osoby . Preisel uz asi tyzden a tel. Ciso je stale nefunkcne a on ma nijak inak nekontaktoval uz .
dmc
14.11.17,13:02
Vypovedna doba je podla OZ - 3 mesiace. Za 3 mesiace mas aj zaplatit (v podstate si aj zaplatil) . Do konca vypovednej lehoty mozes v byte byvat. Ak si odisiel sam a dobrovlne pred uplynutim vypovednej lehoty - nemas narok na vratenie penazi.

Pokial mas v ruke dohodu o skonceni najmu k urcitemu datumu tak za nevyplatene peniaze mozes majitela bytu zalovat.
Slon89
14.11.17,13:10
Ako je mozne ze nemam narok na vratenie penazi ked depozit je vratny a aj najomne ktore som zaplatil za mesiac vipred a nevyuzil som to pretoze som sa vystahoval po dohode s majitelom hned na zaciatku mesiaca . Podpisala sa aj vypovedna zmluva , kde bolo uvedene ze mi bude vratena penazna hotovost vo vyske takej aku som zaplatil ja . Zmluva bola podpisana a uvedeny bol aj datum dokedy maju byt peniaze ci uz prevedene alebo vratene .
Slon89
14.11.17,13:13
Nebol dodrazany datum vratenia penazi . Ja som splnil vsetky podmienky ci uz zmluvne alebo po dohode s majitelom . Peniaze mi mali priat hned na druhy den a neprisli . Tak preto to tu riesim ako dalej postupovat kedze som zmluvne a dohodnute podmienky neporusil ja ale majitel bytu tym ze ako prve porusil datum vratenia penazi a teraz je uz aj nedsotupny a odmieta riesit zalezitost dalej , tym padom odmieta akykolvek postup ukoncenia a doriesenia veci a brani sa penaznemu vyrovnaniu .
ivka70
14.11.17,13:13
Ked tu dohodu nemas pisomne, ze ste sa na ukonceni najmu dohodli, nemas narok na ziadne vymahanie, prenajimatel ma narok na najomne za celu vypovednu dobu podla OZ - teda na 3 mesiace, to, ze ty si sa odstahoval a on si tam dal dalsich najomnikov, na veci nic nemeni.
Nic nevymozes, s peniazmi sa rozluc.
Nemas ziadny zakonny dovod nieco vymahat, z ziadnemu podvodu nedoslo.
Este budes rad, ak on nezacne vymahat jeden mesiac, kedze vypovedna doba zacne plynut az od dalsieho mesiaca po doruceni vypovede a ty si vypoved urcite nedorucil pred zaciatkom najmu.
Slon89
14.11.17,13:22
Mam vypovednu zmluvu kde je pisomne vyjadrene ze sa obe strany dohodli natom ze byt opustim vtedy a vtedy nenutene a bez natlaku atd... vsetko bolo v poriadku . Ja som mal vyplateny najom na dva mesiace a jeden depozit . Dokopy 3 platby . V byte som byval mesiac a na podnet majitela som byt musel opustit . Ja som mal pravo na 3 mesiace ale dohodli sme sa ze ho opustim hned . Ja som mu zaplatil na zaciatku vsetko potrebne a dalej som platil na mesiac dopredu . Byt sa odovzdal v takom stave akom som ho doatal ja . Nebol nijak poskodeny zeby bol depozit vyuzity na neake opravy alebo nieco podobne . Pri podpise vypovednej zmluvy mi mal vratit alebo preposlat peniaze a to depozit a dopredu zapaltenu mesacnu platbu . Ja som mu byt odovzdal aj kluce vserko v poriadku . V zmluve je ze sme vypovednu zmluvu taktiez podpisaly slobodne bez natlaku atd a ze obe strany sa dohoddli natom ze prenajimatel vyplati najomcovi cize mne peniaze take a take v dany datum . Podpisali sme to obaja a peniaze nepriali tak nezmysli ako nemam narok a podovne veci neakcwptujem pretoze ja som poskodeny a na sude ai myslim ze najomca je v prave viac a je viac zakonom chraneny ako prenajimatel a to z toho dovodu ze je v tejto veci silnejsi .
ivka70
14.11.17,13:28
Tak si rozmysli, co mas, ci mas vypoved najmu alebo mas dohodu o skonceni najmu .... to su 2 rozdielne veci a z toho potom vyplyvbaju aj naroky, ktore mas .....
Co je to na podnet majitela si byt musel opustit?
Mas v tom dobry chaos, co pises (porovnavam tvoje komentare tu a hore).

Ak mas teda podpisanu dohodu a v nej je termin, dokedy ti ma vratit depozit a ten termin presiel, posli mu pisomne predzalobnu vyzvu na vyplatenie dohodnuteho.
Slon89
14.11.17,13:36
Ano pardon . Mam vypovednu zmluvu kde je uvedena aj vyska platieb aku ma vyplatit mne a aj datum dokedy . Ide o peniaze ktore som zaplatil a ktore mi ma vratit a nevratil a datum vratenia presiel . Dakujem pekne poslem .
jslancik
14.11.17,15:29
v prvom rade si ujasni, čo vlastne máš podpísané - dohoda o ukončením prenájmu alebo výpoveď. A aké sú tam dátumy. Máš v tom obrovský chaos... Ale súdiť sa, na to by ťa bolo. Je to sto či dvesto eur?
Slon89
14.11.17,15:36
V prvom rade ano ujasnil som si co mam . Je to vypoved . V druhom rade so. Sa tu pytal na rady ako postupovat . Zle som sa vyjadril v otazke hore . Sudit sa zatial nechystam a aj keby tak snad ma clovek pravo na svoje peniaze , vtomto pripade . Nie nieje to sto ani dvesto eur . Nebyval som na ubytovni alebo v kravine . Ale dakujem za nazor . Vazim si to
jslancik
14.11.17,15:39
Kedy ste podpisovali výpoveď? Aký je tam dátum podpisu výpovede?
dmc
15.11.17,07:21
Pokial mas dohodu o skonceni najmu pisomne - treba obratit so zalobou na sud.
Slon89
15.11.17,07:56
Ano mam . Este raz na upresnenie pre vsetkych co bud komentovali alebo sa rozhodnu mi poradit . Mam vypovednu zmluvu pisomne podpisanu mnou ( najomca ) a majitrlom bytu (prenajimatel ) , kde je uvedene kolko penazi mi ma vratit a dokedy . A dakujem za radu no sudnou cestou by som to riesil najradsej az v poslednej rade. Pekny den
mareko
15.11.17,08:10
Urob tak, ako ti radi ivka70 po vysvetleni a doplneni tvojej neuplnej otazky
jslancik
15.11.17,09:49
ak nerozumieš po slovensky... ŽIADNU VÝPOVEDNÚ ZMLUVU NEMÁŠ. nič také neexistuje. Buď máš výpoveď. alebo dohodu. Zdá sa, že máš výpoveď s nejakými obkecmi, ktoré do výpovede nepatria a budú sa veľmi ťažko obhajovať na súde. totiž človek sa nemôže vzdať svojich práv vyplývajúcich napr. z výpovede (napr. výpovedná doba). Mali ste podpísať dohodu a bolo by to úplne o inom...
jslancik
15.11.17,09:52
láskavo zdvihni svoj zadok, nájdi ten papier a zisti, čo to vlastne je za dokument...