Marfa
16.11.17,11:35
Dobry den, prosim Vas, moze mat slovenska firma hlavny podnikatelsky ucet iba v CR? A na SR ziadny? Nie je to problem z hladiska Obchodneho zakonnika alebo tak? Dakujem pekne.
Dav
16.11.17,10:39
Podmienka je nahlásiť podnikateľský účet finančnej správe, krajina účtu nerozhoduje.
Problém vidím v tom, že účet bude vedený zrejme v cudzej mene a preto bude potrebné vypracovať Internú smernicu pre používanie cudzej meny a účtovanie kurzových rozdielov.
Marfa
16.11.17,13:35
Dobry den, dakujem pekne. Samozrejme, nahlasil by sa ucet danovemu uradu. Inak je to v sulade s Obchodnym zakonnikom aj so zakonmi SR, ano? Dakujem pekne.
Verwest
18.11.17,15:58
využijem túto tému na otázku :) ak predávam tovar v SR ale chcem ho predávať aj v ČR, tak by bolo pre mňa ideálne založiť si ČR účet kam mi budú chodiť platby za tovar, kt. napr. budem posielať poštou. Následne by som asi peniaze prevažne využíval na nákup tovaru, kt. nakupujem v ďalšej členskej krajine(ktorá nie je v eurozóne), čiže peniaze z ČR účtu by som buď vybral, zamenil za cudziu menu a zaplatil s ňou tovar alebo by som to uhradil elektronicky. Prípadne by som si doplnil z ČR účtu ten slovenský...ale to len keby sa mi v ČR začalo dariť viacej ako u nás. Je na tomto všetko OK? :) vďaka
Dav
18.11.17,19:33
OK