veronikasad
16.11.17,14:36
Ahojte poraďáci,

potešila som sa, keď som v TV videla reklamu, že istá sieť lekární bude poskytovať pacientom zľavu na doplatok liekov na lekársky predpis do výšky 50 % doplatku - za lieky na lekársky predpis doplácam štvrťročne celkom slušnú sumu...
Zistila som si z oficialnej stránky sumu doplatku pacienta a išla som sa informovať do lekárne, kde mi rýchlo padla sánka. Nebudem písať konkrétne lieky, aby to nebolo považované za reklamu.
1. liek doplatok pacienta stanovený zákonom 4,70€, cena v lekárni 4,16€ - zľava 12,5%
2. liek doplatok pacienta 7,55€, cena v lekárni 7,49€ . zľava 4,09%.
U ďalších troch liekov je doplatok pacienta vyšší ako je stanovený zákonom.

Kde je sľubovaných (do) 50 % ?

Aké máte skúsenosti s touto akciou Vy ?
ivka70
16.11.17,13:42
Podstatne je to slovicko ... DO ... (50%)
Do toho sa zmesti aj 49%, aj 10% aj 0% .....
Dáša_
16.11.17,14:02
no, ja mám skúsenosť s inou doplatkovou akciou. V mojej poisťovni, ak má niekto dieťa do 18 rokov, tak preplácajú doplatky na lieky až do celkovej výšky 200€. Lenže keď príde na preplácanie, tak ani srnky netušia, jak to počítajú. Zrejme to nejak prepočítavajú na najlacnejší liek v skupine. Lenže čo, keď má niektorá skupina aj liek zadarmo? Prvú stovku mi preplatili relatívne rýchlo. A druhú zbieram už tuším dva roky. V podstate pri rovnakých liekoch. No čo už....
veronikasad
16.11.17,14:05
no, ja mám skúsenosť s inou doplatkovou akciou. V mojej poisťovni, ak má niekto dieťa do 18 rokov, tak preplácajú doplatky na lieky až do celkovej výšky 200€. Lenže keď príde na preplácanie, tak ani srnky netušia, jak to počítajú. Zrejme to nejak prepočítavajú na najlacnejší liek v skupine. Lenže čo, keď má niektorá skupina aj liek zadarmo? Prvú stovku mi preplatili relatívne rýchlo. A druhú zbieram už tuším dva roky. V podstate pri rovnakých liekoch. No čo už....
Mam podobnú skúsenosť, štvrťročne doplácam na lieky s príspevkom poisťovne okolo 50€ a pri poslednom vyúčtovaní z toho nevyšli ani tri € na vrátenie ... V minulosti mi vracali.
Lieky na lekársky predpis plne hradené pacientom do tejto sumy vôbec nezapočítavajú.
buchač
16.11.17,15:33
Ahojte poraďáci,

potešila som sa, keď som v TV videla reklamu, že istá sieť lekární bude poskytovať pacientom zľavu na doplatok liekov na lekársky predpis do výšky 50 % doplatku - za lieky na lekársky predpis doplácam štvrťročne celkom slušnú sumu...
Zistila som si z oficialnej stránky sumu doplatku pacienta a išla som sa informovať do lekárne, kde mi rýchlo padla sánka. Nebudem písať konkrétne lieky, aby to nebolo považované za reklamu.
1. liek doplatok pacienta stanovený zákonom 4,70€, cena v lekárni 4,16€ - zľava 12,5%
2. liek doplatok pacienta 7,55€, cena v lekárni 7,49€ . zľava 4,09%.
U ďalších troch liekov je doplatok pacienta vyšší ako je stanovený zákonom.

Kde je sľubovaných (do) 50 % ?

Aké máte skúsenosti s touto akciou Vy ?

Hehehe...akože to ivka povedala ?...že DO !
Aj by som bol zvedavý na tie moje doplatky...len na jeden liek - jedno balenie je doplatok 30€. Pritom donedávna bol dokonca 40€.
Dobrá (tá moja) lekáreň dáva vernostnú zľavu 10%, tak niet o čom.
Tiež každý kvartál mi pošle štát maximálnu čiastku = 60€.

Takže sa pýtam..." budem hnať niekde do inej lekárne ? "
Odpovedám sám sebe si..." a čo mi drbe ??? " ;)

Niečo podobné už bolo u susedov.
https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/9725/klamava-reklama-spolecnosti-dr-max
Katy a R
20.11.17,13:35
jasné že reklamný ťah ... však do 50% :)
Ale k tomu doplatku - čo potom vracia poisťovňa - všimnite si na bloku z lekárne - tam je to označené (napr *) - že "prepočítaný doplatok pre určenie limitu spoluúčasti "
napr pozerám : cena - 2,75, hradíte - 1,10 a ten doplatok - 1,03
alebo mám: cena 3,54 .. 2,59 a dopl 2,40. (majú to stanovené pre každý liek)
A len ak suma týchto doplatkov presiahne štvrťročný limit (neviem, že či je teraz 30 eur pre dôchodcov) - tak len nad tento limit poisťovňa vráti doplatky. Aj pošle normálne listom presné vyčíslenie. môj brat dostával každý štvrťrok niečo - ale tie pálky za lieky - v stovkách eur!
cimocimo
22.11.17,12:15
Dobrý deň.
Ja chodievam do dvoch lekárni "MAX" a vždy mi dávajú 50%-nú zľavu z doplatkov na každý liek.
Magistra spočíta sumu a po predložení "ICH KARTY" zaplatím len uvedených 50%
Takže je potrebné vlastniť kartu "DR.Max*CLUB", ktorú Vám vypíšu a nakupujete v ich lekárňach so zľavou po predložení karty. Pekný deň
veronikasad
22.11.17,12:19
Dobrý deň.
Ja chodievam do dvoch lekárni "MAX" a vždy mi dávajú 50%-nú zľavu z doplatkov na každý liek.
Magistra spočíta sumu a po predložení "ICH KARTY" zaplatím len uvedených 50%
Takže je potrebné vlastniť kartu "DR.Max*CLUB", ktorú Vám vypíšu a nakupujete v ich lekárňach so zľavou po predložení karty. Pekný deň
Daj konkrétny liek a koľko zaň zaplatíš v lekárni dr. Max
buchač
22.11.17,12:30
Daj konkrétny liek a koľko zaň zaplatíš v lekárni dr. Max
Veru, to by chcelo dôkaz a najlepšie vo forme bločku.
cimocimo
22.11.17,12:36
Dobre.
Protevasc 35 - 1.30€.......0,76€
Xarelto 15 - 3,12€.......1.54€
Seebri Br. 44 - 3,40€.......1,70€
Zodac 10 - 3,14€.......1,57€
Mohol by som i ďalej. Nekupoval som ich dnes, ceny kategorizovaných liekov sa tiež menia, ale vždy platím 50%.z doplatku lieku.
veronikasad
22.11.17,13:02
Dobre.
Protevasc 35 - 1.30€.......0,76€
Xarelto 15 - 3,12€.......1.54€
Seebri Br. 44 - 3,40€.......1,70€
Zodac 10 - 3,14€.......1,57€
Mohol by som i ďalej. Nekupoval som ich dnes, ceny kategorizovaných liekov sa tiež menia, ale vždy platím 50%.z doplatku lieku.
Aké balenie zodac? Akcia na doplatky na recept neplatí vždy, ale od 1.11....udaje 3.14, 1.57 sú z krabičky, alebo čo znamenajú?
cimocimo
27.11.17,22:28
Veronika - V max lekárni je to vždy 50% samozrejme, že sa neviem vyjadriť o všetkých liekov, len tie čo mi predpisuje lekár. Ako som už písal ceny liekov sa menia, potom sa zákonite menia i doplatky a následne i zľava. Ja beriem tak plus-mínus 12 druhov. Vždy po príchode z lekárne si pozriem na stránke "Kategorizačný zoznam humánnych liekov" ceny liekov platné na príslušné obdobie a zaplatil som vždy len 50%, možno len pár centov hore dole.
Zodac si dám predpisovať obyčajne 60 tabletkový a vtedy som platil pri doplatku 3,14€ len 1,57€ (bolo to pred 1.1.2017)
Ja sa, ale vždy pozriem, do zoznamu koľko ktoré balenie stojí a tam sú niekedy velikánske cenové rozdiely a dám si predpísať to najvýhodnejšie. Na toto by mali lekári i lekárnici zákazníka vždy upozorniť, no skutek "utek".
Nechcem nikomu robiť reklamu, to ani náhodou. V najbližších dňoch sa chystám po lieky a uvidím, môžem i napísať ceny+zľavy.
cimocimo
27.11.17,22:37
oprava dátumu :1.11.2017
veronikasad
27.11.17,22:39
Veronika - V max lekárni je to vždy 50% samozrejme, že sa neviem vyjadriť o všetkých liekov, len tie čo mi predpisuje lekár. Ako som už písal ceny liekov sa menia, potom sa zákonite menia i doplatky a následne i zľava. Ja beriem tak plus-mínus 12 druhov. Vždy po príchode z lekárne si pozriem na stránke "Kategorizačný zoznam humánnych liekov" ceny liekov platné na príslušné obdobie a zaplatil som vždy len 50%, možno len pár centov hore dole.
Zodac si dám predpisovať obyčajne 60 tabletkový a vtedy som platil pri doplatku 3,14€ len 1,57€ (bolo to pred 1.1.2017)
Ja sa, ale vždy pozriem, do zoznamu koľko ktoré balenie stojí a tam sú niekedy velikánske cenové rozdiely a dám si predpísať to najvýhodnejšie. Na toto by mali lekári i lekárnici zákazníka vždy upozorniť, no skutek "utek".
Nechcem nikomu robiť reklamu, to ani náhodou. V najbližších dňoch sa chystám po lieky a uvidím, môžem i napísať ceny+zľavy.
Preverovala som si ceny doplatku na oficiálnej stránke a porovnávala s doplatkom ceny v lekárni Max. Nemala som so sebou recepty. Ceny mi na lístok napísala pracovníčka lekárne a sú také ako som napísala v zadaní témy, konkrétne lieky uvádzať neidem. Viem, že doplatok závisí od balenia, vždy si ho pred predpisom liekov kontrolujem a podľa toho si pýtam recept od lekára.

Volala som na infolinku Max, nevedeli alebo nechceli mi povedať, prečo ich doplatok pacienta je vyšší ako doplatok stanovený zákonom. Dala som podnet na prešetrenie na SOI, výsledok som ešte nedostala.

Porovnaj si doplatok pacienta z oficiálnej stránky s cenou ktorú zaplatíš v lekárni Max. Ak budeš mať u všetkých liekov zľavu 50% a priložis o tom dôkaz, platím pivo aj pol deci.
cimocimo
11.12.17,14:45
Veronika, bohužiaľ nie je to pravda čo som napísal v predchádzajúcom príspevku!!
Dnes som bol v lekárni a pri 11-tich druhoch liekov mi vyšla zľava "0,90" €. Stalo sa mi to prvý krát, že som nemal 50-nú zľavu asi sa zmenili ceny+doplatok po 1.11., alebo to bol od Maxu len reklamný ťah ako pomýliť ľudí.:confused:
To pivo a poldeci platím ja.
Pôjdem si to ešte overiť v druhej lekárni max, nakoľko v dnešnej som bol prvý krát.
misoft
11.12.17,17:15
Veronika, bohužiaľ nie je to pravda čo som napísal v predchádzajúcom príspevku!!
Dnes som bol v lekárni a pri 11-tich druhoch liekov mi vyšla zľava "0,90" €. Stalo sa mi to prvý krát, že som nemal 50-nú zľavu asi sa zmenili ceny+doplatok po 1.11., alebo to bol od Maxu len reklamný ťah ako pomýliť ľudí.:confused:
To pivo a poldeci platím ja.
Pôjdem si to ešte overiť v druhej lekárni max, nakoľko v dnešnej som bol prvý krát.
Sám si si odpovedal: reklamný ťah!
A že si náhodou mal 50% zľavu - tak si gratuluj.
Lekárne Dr.MAX (vraj jednotka) manipulujú s cenami, len tak fičí.....