dyma1
18.11.17,12:04
Od roku 1997 zijem s mužom , v roku 2001 sme sa zosobášili a v roku 2004 rozviedli no az doposial žijeme spolu.On byval v zahraničí a ja som na Slovensku rekonštruovala dom ktorý kupil on pred sobášom. Po dokončení v roku 2003 som sa nasťahovala do domu a exmazel v roku 2004 prišiel tiež bývať na Slovensko do domu.Ja v dome nemam trvalý pobyt, teraz nastali nezhody a mňa vyháňa z domu preč.Môže ma vyhodiť ked dom som rekonstruovala aj pocas manzelstva aj ked nemam tam trvaly pobyt.Všetko financoval on ale faktury isli na moje meno .
ivka70
18.11.17,11:18
cize nie si vlastnikom ani spoluvlastnikom?
jslancik
18.11.17,12:39
Tebe to nie je jasné? čo tak troška objektívneho nadhľadu? Dom nie je tvoj, napriek tomu ťa v ňom nechal dlhé roky bývať. Nejde o trvalý pobyt, ide o vlastníctvo.

Jediné, čo je otázne, sú tie 3 či 4 roky spoločného života. či a koľko ste do domu investovali počas manželstva. Tie peniaze (teda polovicu z nich) by si teoreticky mohla po ňom požadovať. Len on by mohol po tebe požadovať nájomné za posledné 3 roky bývania v JEHO dome. A mám obavy, že by to bolo možno výrazne viac, ako polovica z toho, čo ste investovali do domu počas manželstva.

Dúfam, že ho nechceš pripraviť o to, na čo si nikdy nárok nemala. Ale počítam s tým, že sa toho ešte veľa dozvieme...

Majetkové vzťahy treba mať vyjasnené, ale keď sa niekto vyžíva v komplikovaných vzťahoch, nech sa páči...

A je možné/pravdepodobné, že spoločný majetok bol vysporiadaný pri rozvode. Teda aj tvoj podiel na rekonštrukcii. Zato 3 roky nájomného sú stále aktuálne, tak radšej tichúčko.
draik
18.11.17,15:54
Keďže rozvod bol v 2004, BSM je už dávno vyporiadané minimálne zo zákona, teda aj investície počas manželstva. Ostatné investície po rozvode sú možno premlčané.
jslancik
18.11.17,16:20
Nebol som si istý, preto som to uviedol ako pravdepodobné.