Citron
18.11.17,23:58
Sme traja úplne si cudzí dediči a nevieme sa dohodnúť o rozdelení hnuteľných vecí medzi sebou v rámci dedičského konania hnuteľných vecí dohodou. Je možný predpoklad o rozdelení hnuteľného majetku súdnou cestou, ktorá predpokladám, bude veľmi zdÍhavá a finančne nákladná? Zaujímal by ma nejaký manuál, postup súdu pri tejto činnosti, odmeny znalcov...a čo ja viem čo ešte. A čo keď zistím, že oceňovanie a súdny spor budú vysoko presahovať moje finančné možnosti, či môžem toto nejak odmietnuť, vzdať sa toho, lebo nemám peniaze na vstupy...ťažko sa formulujú otázky...proste som to zdedil...Dedičstvo som prijal a vôbec som netušil, že s hnutelnými predmetmi to bude tak zložité.
Mária27
19.11.17,06:39
Skúste mediatora.
lubko6394
20.11.17,06:53
Dohodnite sa sami, je to najjednoduchšie najlacnejšie a najspravodlivejšie. Postup asi takýto: Zídete sa všetci naraz a pôjdete o postupne po jednotlivých veciach. Každý si povie akú hodnotu má pre neho daný predmet a získa ho ten kto ponúkne najviac. Na záver Vám ostane zoznam vecí so sumami a budúcimi vlastníkmi. Podtrhneš, sčítaš za jednotlivé osoby a buď zaplatíš alebo zinkasuješ. A máš po probléme.
anet
20.11.17,07:45
Nepíšeš o aké hnuteľné veci ide. Keď boli spísané a predložené na dedičskom konaní, museli byť aj približne, odhadom ocenené. U notárky ste sa buď nejako dohodli, alebo nedohodli a idete na súd?
Úprimne, ak tam nie sú nejaké vzácne obrazy, historické predmety ... vzala by som si jednu najmilšiu vec aby mi zosnulého pripomínal a zvyšok nech si nechajú (nábytok, domáce spotrebiče, sedačka ...) kým sa dosúdite nebude to mať žiadnu cenu.
monika1991
20.11.17,09:46
Ak k veciam nemáte citový vzťah a majú nejakú hodnotu skúste sa s ostatnými dedičmi dohodnúť na ich predaji a potom si peniaze z predaja jednoducho rozdeliť