Laurinkai
19.11.17,11:35
Ahojte poraďáci. Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako opraviť navíjanie na vonkajších roletách? Ide o veľmi staré rolety, plastové. Fungujú tak, že zvnútra na okne je pripevnená šnúra, ktorá sa ručne ťahá smerom dole a rolety sa dvíhajú hore a keď ju povoľujem, rolety idú smerom dole. Táto šnúra sa mi roztrhla. Pozerala som to trochu. Tá šnúra sa navíja na koliesko, či ako to nazvať. Ale neviem ako tu šnúru pripevniť v tom kolese, aby to fungovalo. Nemala som to rozobraté ani to neviem rozobrať. Neviem, či som to dobre popísala a či z toho niekto vyjde a poradí. Vďaka.
lujza.j
19.11.17,10:55
Laurinkai
19.11.17,11:49
Princíp by mohol byť. Ale problém je v tom, že ja sa k tomu kolesu nedostanem. Tak blbo je to spravené. Lepšie povedané, ešte neviem, ako sa k nemu dostanem. Je schované na ľavom kraji toho bubna, do ktorého sa roleta navíja. Tie lamely sa dajú posúvať doprava a doľava, sú totiž robené ako perodrážka, tak asi sa nejako odsunú a dostanem sa ku kolesu.Ale aj tak Ti ďakujem. Medzitým som to už spravila. Šnúra bola našťastie dosť dlhá, tak som ju len nadviazala a rolety fungujú. Musím to riadne prezrieť, lebo ak sa to opäť pretrhne, už sa mi to takto nebude dať opraviť. Nebude to podľa mňa zložité, len zatiaľ neviem ako na to. Ale ja na to prídem.
Ešte raz vďaka za videonávod.
https://www.youtube.com/watch?v=Rf9YWeBf2hk
Takéto mám, akurát to koleso ie je v tom bielom kryte, ako vo videu, ale hore v tom bubne, alebo ako to nazvať.
peta49
07.02.18,12:09
Čo tak investovať do automatickej možnosti? Ja osobne odporúčam svoje automatické sťahovanie roliet. V praxi to funguje napríklad tak, že ak začne byť v lete príliš teplo a vy ste v práci, automatický systém stiahne rolety v daných miestnostiach za vás. Ale ak sú príliš staré a vy nechcete investovať, tak to nieje vhodné riešenie.
bodliak
07.02.18,12:19
Odfoť, nech vieme, ktorý typ máš. K niektorým sa dá dostať len z vonku, k niektorým, až keď ich odmontuješ...
Laurinkai
08.02.18,06:37
Tak toto som už vyriešila. Už som si to opravila, nebolo to také zložité. Žiadnu automatiku nechcem, teda čím najmenej. Všetko to stojí za milú jarmilu. Presne tak, ako digitálne vysielanie, keď prší, alebo sneží dohromady nič nejde, signál vypadne. Čím vyššia technika, tým je to zložitejšie a kazivejšie. A ľudia potom zabudnú robiť bežné veci, ktoré kedysi robili bez problémov. Už sa im nedovolí ani žiarovka v aute vymeniť. Všetko do servisu. Škoda slov. Ale neberte to peta49 prosím Vás osobne. Viem, že to myslíte dobre a ja si cením akúkoľvek radu, či už ju akceptujem alebo nie. Je to o tom, že ľudia si poradia a každý si potom z tej pleády rád vyberie. Tak to má byť. Ja som sa rozhodla, že sa to naučím robiť a tak som aj spravila. Toto je len môj názor na dnešný pretechnizovaný svet.
Všetkým ešte raz ďakujem za rady. Ste fajn.
buchač
08.02.18,08:03
Lauri...súhlasím.
Na kieho frasa tú automatiku ? Ešte dobre, že niekto nevydumal apku do mobilu, aby sa na diaľku dalo ovládať to sťahovanie/vyťahovanie roliet.

Normálny jedinec si pozrie večer predpoveď počasia (alebo kukne do mobilu), následne sa podľa toho zariadi.
Ráno okná zatieni sám a ručne...a príde domov do chladného bytu.
misoft
08.02.18,17:26
Juraj... ale i to už existuje ... tá apka.... i také rolety....
Laurinkai
08.02.18,19:45
No, však je to pravda, buchač?. No na kieho helementa ľudia vymýšľajú takéto sprostosti? Pohyb im treba a nebudú musieť utrácať nehorázne prachy vo fitkách. Ozaj, ešte nevymysleli stroj na chudnutie, čo bude za človeka makať a človek vykydnutý na gauči bude sledovať telku, jesť vyprážané lupienky a zároveň chudnúť? Veď na čo sa hýbať a rozmýšľať? Síce to nepotrebujem, ale nebolo by zle. /chi chi/ No neviem sem vložiť nejakého rehotníka.
buchač
08.02.18,19:57
Dvojbodka a veľké D - bez medzery : D = :D
buchač
08.02.18,20:02
misoft (Dnes 18:26) Juraj... ale i to už existuje ... tá apka.... i také rolety....
===============
Viem...ale nie sú rolety ako rolety.

Tie automatické, ktoré spomína spamerka z povolania ?
Nech si ich namontuje sama...trebárs aj tam "dole"...´že podľa vlhkosti sa bude roleta dvíhať...;) :D
Laurinkai
09.02.18,09:25
skúsim. :D
misoft
09.02.18,09:38
; ) bez medzery = ;)

buchac - ja viem, len som poznamenal... a keďže jej oný.... čotototo som vyhodnotil, tak som vyhodnotil - červene ;)