LadyLu
20.11.17,18:07
Ktoré prevádzky majú povinnosť viesť evidenciu a podávať hlásenie o zariadení na vykurovanie?Ako, kde môžem zistiť, či sa takáto povinnosť týka aj našej prevádzky? Zákony, ktoré na to odkazujú sú pre mňa španielska dedina. Má niekto, prosím s takýmto hlásením skúsenosti? Priestory nie sú naše ale máme ich prenajaté.
Vopred ďakujem za všetky odpovede!
leskovskysami
05.01.18,13:39
Ak túto skutočnosť máte zmluvne stanovenú povinnosť pripadá na majiteľa priestoru. Resp.: ak máte v zmluve že Vám prenajíma administratívne priestory, priestory na účely podnikania alebo iné s tým súvisiace automaticky táto povinnosť padá na Prenajímateľa (ak nieje zmluvne dohodnuté inak) ak máte iba prenájom priestorov bez akejkoľvek špecifikácie je to diskutabilné a niekedy ťažko obhájiť túto vec nakoľko po väčšine prípadov potom spadá povinnosť na Vás. Mal som podobný problém z WC (sociálnymi zariadeniami) v administratívnej budove ktorú som mal v prenájme. Mali sme ju v areáli a niekoľko metrov od našej budovy bola centrálna budova v ktorej boli WC. Nespĺňalo to však normy pre zamestnancov - vzdialenosť. V zmluve o prenájme sme mali len že nám prenajímateľ poskytuje priestory a neboli špecifikované aké, tým pádom povinnosť z tohto urobiť administratívny priestor padala na nás, resp. miesto kde zamestnanec vykonáva prácu pre firmu. Je to slovná vojna ale bohužiaľ takto to funguje. Treba si to overiť nakoľko potom vedia z toho vzniknúť dosť veľké problémy o ktorých človek ani nesníval - hovorím z vlasntej skúsenosti.