Stanley654
20.11.17,20:22
Trvá to už 8 rokov.Začalo to ,že ju odpočuvaju,davaju vone a tým sa jej akože ničí zdravie.Ked boli deti malé, tak im slubila,že sa pojde liečiť.Boli sme u psychologa,následne u psychiatra,kde dostala lieky,ktoré nikdy neužívala.Podozrievala každého v okolí,priatelov aj nas rodinu,že jej chceme zle.Aj vlastneho brata,ktory je psychiater.Ten si tiež nevie s nou rady,býva ale v inom meste.112 ku si netrufam volať,lebo nevyvadza hlučno a ani si neubližuje.Na dobré rady nedá.Bola asi v 8 zamestnaniach.Všade jej robili akože len zle.T.č.je už 9 mesiacov doma bez práce a my ju musíme počuvať aké to má ťažké.Neustále konflikty vyvoláva,čo sa stáva neunosné.Ja som podla nej ten, kto može za toto všetko.Finančne to ťahám sám a ona sustavne mi vyčíta nezmyselnosti.Liečiť sa odmieta,ešte nas doma posiela k psychiatrovi.Najviac si prajem,aby sa táto nočná mora pre moje deti skončila.Miestami sa obávam,aby mi nerupli nervy,lebo to trvá už dlho.Rozvod teraz by to asi nevyriešil,lebo by som nemal kam isť byvať s detmi.Vdaka za odpoved a prajem vela zdaru
ZahradnikAmater
20.11.17,21:11
Rozvod? Odsťahovať? Zabudnúť?
Anika61
21.11.17,00:22
Veľmi ťažko radiť,keď ani vlastný brat psychiater nevie.....skúste sa porozprávať s jej ošetrujúcim lekárom či nie sú nejaké možnosti aby absolvovala liečbu.....prípadne zavolať tú 112 a možno z rozhovoru s ňou pochopia,že potrebuje psychiatrickú pomoc.....len sa mi zdá,že ak sa sama nerozhodne liečiť prinútiť ju asi nikto nemôže, pokiaľ neohrozuje seba či okolie....aj keď psychický teror je závažný fakt....určite to začnite riešiť napr.s tým jej bratom ,lebo sa môže stať,že môže ublížiť vám alebo sebe......alebo vy nevydržíte psychický nápor .......
Dav
21.11.17,05:21
Podať žiadosť o rozvod, odsťahovať sa a prenajať si byt pre seba a deti.
Ing. Ľubomír Janoška
21.11.17,05:52
A rýchlo, lebo paranoidní ľudia môžu aj veľmi nebezpeční.
Bez jej súhlasu ju možno liečiť, až keď niekoho ohrozí a to už môže byť neskoro.
ebeš
21.11.17,09:49
Nerozumiem celkom.Manželka nemusí brata poslúchať, ale každý psychiater by vám mal vedieť ponúknuť východisko z tejto situácie.Keď to nevie rodina/ možno sú tam nejaké psychické bloky/, zájdite sa poradiť za miestnym psychiatrom.
buchač
21.11.17,09:57
Hm...takže ak brata nemusí poslúchať, tak tým pádom iný psychoš dá pacienta do pozoru ? Tak je to myslené ?

Každý psychoš by mal vedieť ponúknuť východisko ?
Kde niet vôľa, tam niet cesta.
alaya1
21.11.17,10:28
kazda minca ma 2 strany.
korela
21.11.17,17:23
Keď už bola u psychológa aj psychiatra, absolvovala vyšetrenie u klinického psychológa? Našli nejakú dg? Alebo predpísali lieky iba tak? Ako dnes býva zvykom.
Aj keby ju rovno 112 odviezla na príjem, nemusí nastúpiť na liečbu.
Dajú jej podpísať lekársku správu, a zasa je doma.
Ako žijete rodina spoločensky?
Skúste nejakú alternatívnu liečbu, za tie peniaze to stojí, a nebude to pre ňu také ponižujúce, resp. súkr. psychológa.
Kedy sa jej to spustilo, pamätáte si? Čo tomu predchádzalo? Aj stravou sa dajú liečiť psychické poruchy. Vaše informácie sú nepostačujúce.
Mila123
21.11.17,17:30
mňa by tá strava zaujímala, že aká to je????
korela
21.11.17,17:36
Do SS.
jslancik
21.11.17,18:09
úprimnú sústrasť... Poznám veľmi podobný prípad... tebou popisovaná epizóda trvala asi 20 rokov. Pozitívne je, že chodila do zamestnania (aj keď do rodiny neprispievala). Potom sa doslova zo dňa na deň situácia zvrtla a je z toho desná depresia. (fyzicky) zdravá osoba, čo by sa mala/mohla starať o dosť chorého manžela, nemá chuť/silu ani vstať z postele. o užívaní liekov na depresiu škoda hovoriť. Takže manžel sa ešte musí starať o ňu, aj keď mu skoro celý život ničila život...

Riešenie? ťažko. snáď dotlačiť do hospitalizácie na psychiatrii, nastaviť lieky, ktoré by fungovali. Ktoré by v nej potlačili chuť búriť sa voči všetkému (napr. nebrať lieky). Len to sa nepodarí na prvý krát...

Rozvod by bol asi najjednoduchšie riešenie, ale neviem, či ste sa až tak odcudzili... A predsa len, sľúbili ste si "v dobrom aj v zlom".
Mila123
21.11.17,18:16
nepomôže jej tvrdiť, že by dostala ID?
buchač
21.11.17,18:50
Kurňa...šak čítajte !!!

Lieky boli predpísané, no dotyčná na ne dlabe.
jslancik
21.11.17,18:53
copak? veď čítame. a chápeme. užívanie liekov nastaviť v nemocnici počas hospitalizácie.
Jarka 1
21.11.17,18:56
No, ak je psychická porucha, tak to zase nie je nič zvláštne, že nechce brať lieky. Toto sa predsa vyskytuje v takýchto prípadoch, tak kvôli tomu ju predsa nehodia do jarku. No, ale riešenie je však veľmi ťažké. Možno by dlabala aj na prísľub invalidného dôchodku, ako radí Mila. Inak tá rada je naozaj na skúsenie. Možno by zabrala. Dala by som za ňu užitočné, ale za koment s nedá dať.
buchač
21.11.17,19:03
Tak potom už len alternatívnu liečbu...
Nejaké morfium, herák, piko, diazepan s vodkou, marišku...a podobne. ;)

ALE to musí užívať Stanley a nie jeho manželka...
;) :D :D :D
Mila123
21.11.17,19:04
Juraj, nemôžem ti napísať, že si (prepáč) debil, pretože takúto Dg. dáva iba lekár, a ním nie som......
alaya1
21.11.17,19:12
KOrela- "Skúste nejakú alternatívnu liečbu, za tie peniaze to stojí, a nebude to pre ňu také ponižujúce" - liecba u lekara je ponizujuca? Uz som od teba vela toho precitala, ale toto som ani vo sne necakala.
jslancik
21.11.17,19:15
chápal by som to asi tak, že aby človek chcel ísť k lekárovi, musí si priznať, že je chorý. a TO je ponižujúce... chorí/zlí sú predsa všetci ostatní.
alaya1
21.11.17,19:19
podla mna choroba je smutna vec, nie ponizujuca...nikdy som sa s takouto formulaciou nestratla, ale pri alternativcoch- vid asi liecitelia, vestice a pod... je to v poho...
jslancik
21.11.17,19:21
samozrejme, že je to ponižujúce, priznať si, že som psychicky chorý... je asi výrazný rozdiel medzi prijímaním fyzických a psychických chorôb...
alaya1
21.11.17,19:22
zalezi od jednotlivca.....nestotoznujem sa s tym....
Jarka 1
21.11.17,19:23
alay, prepáč, ale nechceš mi povedať, že si sa nestretla s tým, že pre pacienta je to problém a je to pre neho ponižujúce ... pretože pre niektorých to ponižujúce je a hanbia sa zato, nechcú, aby to niekto vedel ... to fakt v tomto prípade nemá nič spoločné s alternatívcami ... myslím, že to veľmi dobre vieš ... sorry
alaya1
21.11.17,19:26
ja som reagovala na korelu a jej prispevok kde pise, ze u lekara ponizujuce u alternativca nie. Tak s tym nesuhlasim.
jslancik
21.11.17,19:31
väčšinou to vyplýva už z podstaty psychickej choroby, že sa človek za ňu hanbí... človek, ktorý sa bojí vyjsť z domu, lebo si myslí, že mu vidieť na čele, že je psychicky na šrot, sa tým z princípu nebude "chváliť". Ale tuto popisovaný prípad je o inom...
buchač
21.11.17,19:37
Miluš...myslím si, že si nepochopila súvislosti.
Takže vysvetlenie a veľmi, veľmi vážne ?

Dôležité je slovo "alternatívna liečba"...a toto použil kto asi ?
Ja som to nebol a ani nebudem...

...a ďalej ?
Nemenovaná (korela) tu nie raz hádže alternatívu v dosť vážnych otázkach...čo je dosť odvážne a zavádzajúce.
Nie raz Subotiča, nie raz Badatela...a podobné šarlatánske stránky.

No vždy spomenie niekoho z niektorých, čo niekoho poznali...no nedá nič zo svojich skúseností. Možno nechce, čo aj akceptujem. No skôr sa prikláňam k názoru, že nemá nič overené z vlastného života.

Ja sa netajím...prešiel som si ordináciou psychiatra, ku psychošovi som chodil dosť dlho a intenzívne. Dodnes velebím danú osobu a nie raz zbehnem do ordinácie na krátky pokec.

Ešte stále som debil ?????
Alebo sa konečne chápeme ? Prdel si zo života každý deň robím, nakoľko prežitého mám dosť...aj na koňa veľa.
Stanley654
21.11.17,21:12
Ked bola u psychiatra a dostala lieky,myslím že to bol rispen,tak správu hned skovala a tvrdila,že je zdravá.Paradoxne na tom je,že pracovala v psychiatrickej nemocnici v administratíve a jedneho dna jej upratovačka nosila vone,ktoré jej škodia a robia na nej pokusy a kvoli nej rozhlas ine info.podsuva a doma mi povedala,že mi neverí,že som spolčený so psychiatrami.Tak to začalo,doma sme mali šepkať,aby nás neodpočuvali a vela iných nezmyselností.Doma som jej pomáhal s domácimi prácami.Jej kamarátky mi vraveli,že tolko čo jej pomáham nechápu jej stálu nespokojnosť.Alternatívnu liečbu sme s detmi začali hned ako dostala lieky,ktoré neužívala.V prírode a na bike sme vela hodín predebatovali,chodili na tury,mala v nás oporu.Ale aj tak nás stále podozrievala.Spoločensky žije velmi málo.Vyhýba sa rod. oslavám ako sa dá.Prerušila styky s jej priatelmi.Vobec sa s nou nedá dohodnut na ničom
misomiso
21.11.17,21:22
Zas... povedzme si na rovinu... Koho manzelka netyra?
Stanley654
21.11.17,21:29
Zas rozlišuj
branislavp
22.11.17,00:55
No, zložitá situácia v rodine, najmä keď ide o blízku osobu, teda o manželku. Najlepšie Ty vieš, svoje, aké je to žiť s chorým človekom. Rozvod - to je na zamyslenie, čo potom bude s chorou manželkou, ako to budú znášať deti, ani ich by asi netešilo keby ich mama bola v "zabudnutí" . Brat - psychiater - to ešte neznamená, že práve jeho musí manželka -Tvoja žena rešpektovať. Možno by stálo za to zmeniť psychiatra a toho by manželka možno aj rešpektovala, o to viac, že ju nelieči jej brat, aj nad takouto zmenou pouvažovať. V pohode, v kľude si sadnúť, nahodiť dobrú atmosféru a vzájomne si porozprávať, ako je dôležité si navzájom jeden druhého vypočuť, aké je náročné chodiť do práce, zarábať peniaze na živobytie, zároveň starostlivosť o deti. Študujúce deti - zvýšené výdavky, aké majú povinnosti, musia sa učiť - pripravovať do školy, majú mať vytvorené vhodné domáce prostredie na učenie. To sa najľahšie zvláda, keď rodina funguje tak ako má, že je všetko v poriadku. Preto aj s manželkou v pohode tieto veci vysvetliť, obzvlášť opatrne, lebo ak naozaj je chorá, jej treba pomôcť a na to treba poriadnu trpezlivosť. Žiadny krik, žiadne zvady to nevyriešia, práve naopak. S manželkou by bolo dobré chodiť na prechádzky, aj s deťmi, pokiaľ je to možné, na výlety. Veď aj keby nebola chorá, nezamestnaný človek stále zavretý v dome - to tiež neprospieva zdraviu - z toho musí byť nervózny, nespokojný, všelijaké myšlienky mu prejdú hlavou, aj toto človeka ubíja, keď nie je v spoločnosti.
Je potrebné si uvedomiť, že máte šikovné zdravé deti, z ktorých určite máte radosť, aj Ty, aj manželka. Radosť s detí, že ich máte, z ich úspechov v škole by ste mali obaja denno denne prejavovať a povzbudzovať ich a byť obaja šťastní, že sa im dobre darí. Navzájom si musíte svojim správaním preukazovať ako Vám záleží, že ste všetci súčasť rodiny a dokážete sa navzájom pochopiť a navzájom si pomáhať. Ak toto v rodine, nielen vo Vašej, aj v inej chýba, vytvára sa dostatočný priestor na "dusno" a problémy sa potom riešia všelijako, len nie dobre.
Toto je iba môj pohľad na vec.
Ale rozhodne treba podať pomocnú ruku manželke, byť ku nej trpezlivý a hľadať také riešenie, aby sa skoro vyzdravela a fungovali ste v pohode ako rodina, aby deti úspešne ukončili školy, aby ste sa jeden z druhého tešili a navzájom si pomáhali jeden druhému naďalej. Som sa príliš rozpísala, ale je na Tvojom rozhodnutí, ako ďalej.
Stanley654, prajem Ti v riešení problému veľa sily, trpezlivosti..
korela
22.11.17,01:03
Prosím ťa, čo zasa nevieš prežrieť? Ide o to, že máš asi príliš málo vedomostí o alternatíve ako takej. Hej, spomínam občas príbehy ľudí, ktoré som osobne nezažila, ale poznám ich. Je na tom niečo nevhodné? Ak je človek chorý, a už nevie kde a na koho by sa mal obrátiť, tak spomeniem.
Lekári nie sú všemocní, a nevedia podnes všetko, proste je to tak, veda ešte nie je tak ďaleko, to nie je kritika, aj tak dokážu toho veľa, ale k cieľu vedie veľa ciest.
.
Bohapusto ma tu dokola ohováraš. Ty si si vybral túto cestu, tak po nej kráčaj.
Tiež som chodila po lekároch a aj chodím. Ale kde nevedeli pomôcť, pomohli mi alternatívci. A zatiaľ úspešne.
.
Aleže nespomenieš zbabelo, ako som sa k tomu dostala. Písala som tu o tom a ty nevynecháš jeden môj príspevok, to je doslova na liečbu.
Mame povedali, že otec má metastázy po celom tele pri prvej operácii (50. roky) a do troch týždňov zomrie. Išlo o kožnú formu. Jeho bunky skúmali ešte v 83, ak ich nemajú podnes, bol druhým najdlhšie žijúcim pacientom v tej dobe, robili s ním pokusy, daroval krv pacientke s tou istou dg v rámci výskumu, nie z darcovstva.
Opísala som to v téme o CA. Nechodievam tam inak, iba aby som odovzdala informáciu ďalej.
V okamihu sa mama spamätala, a zohnala recept s aloou, ruský. Med plus červené víno, recept sa, žiaľ v rodine nezachoval. Žil ešte 16 - 17 rokov, mal veľmi silnú vôľu, nasadil zdravú výživu, domáce plody, slnko, záhrada, ... jeho hobby. Spoločenský človek, nikdy by si nedovolil s ľuďmi diskutovať ako ty.
Mal síce ešte dve operácie, podkožné nálezy, aj ožarovanie. A z teistu sa zo dňa na deň stal ateista. Jeho prístup.
Prečo ho lekári odpísali? Podcenili, nevedeli, ...? Už vtedy sa vedelo o liečbe Dr. Budwigovej. A vie sa podnes, aj koľkokrát bola nominovaná na Nobelovu cenu od 50, rokov. A podnes nič. Aj iné formy liečby, verifikované na našej univerzite. A neliečia sa ňou pacienti.
.
To tu nespomenieš. Nechápem vôbec, čo teba osobne vedie, že tak brojíš proti alternatíve. Alternatíva je široký pojem. Nikomu nezakazujem liečiť sa vo verejnom zdravotníctve, nečerpám zo zakázaných stránok, veľa liečiteľov predstavili na Twiste aj v SRo.
V CH idú zdrav. poisťovne preplácať liečbu homeopatiou. Zajac má kliniku TČM, už zmizli fotky z netu, prítomné moderátorky z STV, celý Dámsky magazín na jej otvorení.
Niekto kráča asi sto rokov za opicami, zdá sa, zastavil sa v čase.


.
korela
22.11.17,01:20
Možno aj to je dôvod, prečo sa nechce dať hospitalizovať, videla a vie o pomeroch v týchto zariadeniach, nie sú všetky rovnaké, môže ísť iba o tento prozaický dôvod.
Ja som iba raz prešla cez jedno mužské odd. v nemocnici, lebo lekár mal izbu na konci. A stačilo.
Čo si opísal, keby to bolo ešte v dobe za socíku, tak to odpočúvanie by mohlo byť aj reálne, čo povieš? Viď film Ucho. Nevidela som ho.
buchač
22.11.17,07:00
korela (Dnes 02:03) Prosím ťa, čo zasa nevieš prežrieť? Ide o to, že máš asi príliš málo vedomostí o alternatíve ako takej. Hej, spomínam občas príbehy ľudí, ktoré som osobne nezažila, ale poznám ich. Je na tom niečo nevhodné? Ak je človek chorý, a už nevie kde a na koho by sa mal obrátiť, tak spomeniem.
-------------------
Bohapusto ma tu dokola ohováraš. Ty si si vybral túto cestu, tak po nej kráčaj.
Tiež som chodila po lekároch a aj chodím. Ale kde nevedeli pomôcť, pomohli mi alternatívci. A zatiaľ úspešne.
-------------------
Aleže nespomenieš zbabelo, ako som sa k tomu dostala. Písala som tu o tom a ty nevynecháš jeden môj príspevok, to je doslova na liečbu.
--------------------
Nechápem vôbec, čo teba osobne vedie, že tak brojíš proti alternatíve. Alternatíva je široký pojem. Nikomu nezakazujem liečiť sa vo verejnom zdravotníctve, nečerpám zo zakázaných stránok, veľa liečiteľov predstavili na Twiste aj v SRo.
===================
Ja prežeriem všetko....život ma naučil.
Ty už len a len spomínaš...
----------------------------
Keby som Ťa ohováral, tak predsa nepíšem otvorene...či ?

Nie alternatíva je tu vytýkaná...jedná sa o niečo úplne iné.
To Ti už aj pár iných a nie iba ja vytýkalo.
-----------------------------
Keby som bol zbabelý, tak som dávno na pravde Božej.

Máš pravdu...je to na liečbu.
Preto vystáva otázka..." Prečo ju zanedbávaš ? "
-----------------------------
Twist alebo SRo ?
Nedaj sa vysmiať...to je ako keby som Havrana alebo Hríba pozeral...Tých by mali zavrieť a to buď do šaleneho domu alebo do basy.



Niekto je za opicami.
No kolotoč života sa točí...takže niekto sa opicou stáva.
korela
22.11.17,10:24
Rád prekrúcaš, odbočuješ od témy, príspevky deformuješ nepresnou citáciou, zavádzaš, mažeš po sebe atď. Ako aj teraz.
Zrejme nevieš zabudnúť, že som si dovolila otvoriť tému o tebe, pretože už nastával neúnosný stav tvojho vulgárneho vyjadrovania a strhával si k nemu aj iných. Chliev tu nemusíš vytvárať. Zrejme sa držíš "Stokrát povedaná lož sa stáva pravdou.", tak doslova na mňa kydáš.
http://www.porada.sk/t246397-kam-kraca-nova-porada.html
Stačí si pozrieť hodnotenia. Tie súhlasné v SS čo mi prišli, nevidíš.
.
Ak si chcel citovať, mal si najmä toto. To je najpodstatnejšie z celého môjho príspevku. Že nie je liečba ako liečba. Lenže takto sa lieči a alopatickou liečbou vo svete. Rozlišuje sa, o akého pacienta ide, podľa toho sa navrhuje postup.
.
No, povedz mi k tomu vysvetlenie, ako to bolo možné. A potom hodnoť moje príspevky, týkajúce sa alternatívy.
"Aleže nespomenieš zbabelo, ako som sa k tomu dostala. Písala som tu o tom a ty nevynecháš jeden môj príspevok, to je doslova na liečbu.
Mame povedali, že otec má metastázy po celom tele pri prvej operácii (50. roky) a do troch týždňov zomrie. Išlo o kožnú formu. Jeho bunky skúmali ešte v 83, ak ich nemajú podnes, bol druhým najdlhšie žijúcim pacientom v tej dobe, robili s ním pokusy, daroval krv pacientke s tou istou dg v rámci výskumu, nie z darcovstva.
Opísala som to v téme o CA. Nechodievam tam inak, iba aby som odovzdala informáciu ďalej.
V okamihu sa mama spamätala, a zohnala recept s aloou, ruský. Med plus červené víno, recept sa, žiaľ v rodine nezachoval. Žil ešte 16 - 17 rokov, mal veľmi silnú vôľu, nasadil zdravú výživu, domáce plody, slnko, záhrada, ... jeho hobby. Spoločenský človek, nikdy by si nedovolil s ľuďmi diskutovať ako ty.
Mal síce ešte dve operácie, podkožné nálezy, aj ožarovanie. A z teistu sa zo dňa na deň stal ateista. Jeho prístup.
Prečo ho lekári odpísali? Podcenili, nevedeli, ...? Už vtedy sa vedelo o liečbe Dr. Budwigovej. A vie sa podnes, aj koľkokrát bola nominovaná na Nobelovu cenu od 50, rokov. A podnes nič. Aj iné formy liečby, verifikované na našej univerzite. A neliečia sa ňou pacienti.
.
To tu nespomenieš. Nechápem vôbec, čo teba osobne vedie, že tak brojíš proti alternatíve. Alternatíva je široký pojem. Nikomu nezakazujem liečiť sa vo verejnom zdravotníctve, nečerpám zo zakázaných stránok, veľa liečiteľov predstavili na Twiste aj v SRo.
V CH idú zdrav. poisťovne preplácať liečbu homeopatiou. Zajac má kliniku TČM, už zmizli fotky z netu, prítomné moderátorky z STV, celý Dámsky magazín na jej otvorení.
Niekto kráča asi sto rokov za opicami, zdá sa, zastavil sa v čase."


.
miruka
22.11.17,11:22
Je to schyzofrénia. Potrebuje rýchlo lieky.
alaya1
22.11.17,11:27
dala som ti nesuhlas, ako to mozes tvrdit? vysetrila si tu zenu? Si psychiater?
miruka
22.11.17,11:43
Nie, len podľa príznakov, možno nemám pravdu. Neviem.