Jakub100
20.11.17,19:47
Dobrý deň mám na pláne si kupovať PC ale mám limit a keď dám do košíka aj windows tak to ten limit dosť presahuje nešlo by nejak zo starého notebooku prehodiť windows do PC mám windows 8.1. Nechcem na to dokupovať žiadny program rozmýšlal som nad možnosťou prekopírovať z Tento počítač-Lokálny disk C všetky tri zložky Windows, Program files, a Používatelia ale asi by to nešlo. predom ďakujem za odpoveď.
ivka70
20.11.17,19:47
aky win 8, OEM verzia alebo kupovane ako samostatny SW?
misoft
20.11.17,20:05
A) V noťasi máš OEM verziu - tú na stolný PC nedáš. Tam sú predinštalované OS, viazané na konkrétny stroj.
B) Operačný systém sa NEKOPÍRUJE - on sa INŠTALUJE. Na inštalovanie sa používa tzv. bootovacie médium (USB fleška, ext.HDD, DVD s ISO súborom Windows) a celá inštalácia má svoj presný postup. Tomu sa vraví "retail" verzia (ľudovo "krabicovka", i keď dnes sa kupuje len inštalačný kľúč a Windows-inštalačku ISO si stiahneš z netu).

Odporúčam - prehľadaj si cez Google, ako sa inštaluje OS, ako a čím sa vytvára inštalačné médium, ako sa aktivuje OS.


Mimochodom - inštalovať "osmičky" na NOVÝ PC = masochizmus.
ZahradnikAmater
20.11.17,20:08
A prečo si neskúsiš zadarmo napr. Linux Mint? Stiahni ISO, vypáľ bootovacie DVD, vyskúšaj Live boot a možno si ho aj inštaluješ.
Nie, nehovorím španielsky, skús Google ;)
sthruska
21.11.17,07:25
Asi to je bežný užívateľ a nechce sa učiť zas niečo nové. Radšej nech prehovorí sponzora na zvýšenie dotácie :)
duves
21.11.17,10:19
Prečo je inštalacia osmičky na nové železo masochizmus? Videl som desiatku a teda grc.
ZahradnikAmater
21.11.17,20:43
To prehovoril bežný užívateľ, ktorý ten Mint ani nevidel? Chápem, ľudia bežne kupujú autá Škoda, lebo načo iné?
sthruska
22.11.17,05:41
Skúsme to ináč.
Pokazí sa Ti auto. Teba to baví, tak si ho opravíš.
Druhý povie: ja som bežný užívateľ. Ja chcem na ňom jazdiť. Nemienim ho študovať. Čas venujem iným záujmom. Potrebujem iba vedieť kde sa leje voda, olej a benzín. Na ostatné mám servis. A to sa mi stalo :)
ZahradnikAmater
22.11.17,20:33
Odkiaľ berú niektorí ľudia pocit, že o Linux sa treba nejako starať, opravovať, rozumieť tomu a u Windows je to iné? Moja baba je bežný užívateľ. O počítačoch nevie a ani nechce nič vedieť. Chce ho len používať. Behá po nete, číta maily, pozerá si ppt aj avi, mpg4, všeličo čo jej kamoška posiela, používa internetbanking, pozerá TV archívy. Nemieni linux ani notebook študovať. Čas venuje svojim záujmom. Potrebuje len vedieť, kde sa notebook zapína a vypína, kde sa pridáva alebo uberá hlasitosť, kam treba kliknúť pre spustenie programu. Na ostatné má servis. Vlastne nemá, nepotrebuje. Po inštalácii na starom NTB šesť rokov nebolo treba šáhnuť, na tom novom to poldruha roka ide japonským štýlom "samo sa to" funguje.

To len kamoška jej občas zavolá "Išlo ti na tom videu z mailu zvuk? Lebo mne nie." Áno, kamoška má windows a musí si občas doinštalovať kodeky, občas upgradovať antivírus a niekedy reštartovať počítač, aby normálne fungoval.

Ale inak si ma pobavila :D