eleven
21.11.17,19:25
Som študent. Mám podpísanú dohodu o brigádnickej činnosti študenta. Moja hodinová mzda je 3€. Za mesiac som odprcovala približne 25hod-30hod. Na výplatnej páske mám napísaných 66,5 a moja čistá mzda je vraj 200€.
Nechápem tomu. Mohol sa zamestnávateľ len pomýliť, alebo to napísal zámerne?
jslancik
21.11.17,18:34
áno, mohol sa pomýliť, alebo to napísal zámerne. čo keby si sa spýtal zamestnáveľa, že kedy ti doplatí zvyšok výplaty z výplatnej pásky? že si dostal iba toľko a toľko, určite si podpísal prevzatie určitej sumy výplaty v hotovosti (?).
Mila123
21.11.17,18:36
a dostal si tých 200 € ?
jslancik
21.11.17,18:39
z názvu otázky to nie je jasné?
eleven
21.11.17,18:47
Keď som preberal peniaze tak som nič nepodpisoval. V skutočnosti som dostal výplatu (hotovosť) akú som mal dostať za skutočné odpracované hodiny. Len na výplatnej páske je uvedený oveľa väčší počet odpracovaných hodín a aj celková mzda je na výplatnej páske väčšia. Len ma zaujíma, či nebudem mať nejaký problém, ak si budem podávať daňové priznanie.
Mila123
21.11.17,18:49
mne nie...možno tebe, ale autor nižšie píše
" eleven (Dnes 19:47) Keď som preberal peniaze tak som nič nepodpisoval. V skutočnosti som dostal výplatu (hotovosť) akú som mal dostať za skutočné odpracované hodiny. Len na výplatnej páske je uvedený oveľa väčší počet odpracovaných hodín a aj celková mzda je na výplatnej páske väčšia. Len ma zaujíma, či nebudem mať nejaký problém, ak si budem podávať daňové priznanie"
eleven
21.11.17,18:49
nie nedostal. Ani som nemal dostať, pretože som odpracoval len 25 hodín. nie 66,5 ako sa uvádza na výplatnej páske.
jslancik
21.11.17,18:50
pýtaj si nevyplatené peniaze od zamestnávateľa. potom uvidíš, ako to je.
eleven
21.11.17,19:02
Zrejme to tak urobím, aby som mal jasno. Ďakujem.
vicktor
22.11.17,07:33
Mozno to bola odmena za toto: "Za mesiac som odprcovala...", ale skor to vyzera ze ta prijali na poziciu "(polo)mrtva dusa". Druhu polovicu plnej sumy si sef/majitel strcil do vlastneho vrecka.
kopretinka
22.11.17,07:54
budeš ma problém.Do daňového sa predsa píšu aj odvody a základ dane,tak neviem,na akom základe tam čo napíšeš....
kn-alka
22.11.17,12:17
Viditeľne sa jedná o optimalizáciu nákladov firmy, nakoľko za študentov sú najnižšie odvody do SP.

Väčšinou sa na papiery uvádza nižší zárobok, ostatné na ruku, tu teraz vznikla opačná situácia, nakoľko mal málo odpracovaných hodín, tak na ruku dostal menej, než je na výplatnej páske.

.... proste "černota"