cimocimo
22.11.17,15:11
Frenolog mi dal nízkokalorickú a purínovú diet kde sa radí jesť viac mlieka a mliečnych výroblov. Endokrinolog mi nariadil prísnu bezmliečnu dietu kvôli vysokému vápniku v krvi.
Jedna druhej si odporujú a ja neviem čo by som vôbec mohol konzumovať- čo ďalej?!
Ospravedlňujem sa!!! nie frenolog mi predpísal obličkovú dietu, ale správne je NEFROLOG -
Bezmliečna strava s obmedzenim purínov.
ENDOKRINOLOG -
Bezmliečna strava (mliečne výrobky včetne masla)
Z čoho si vybrať??
Katy a R
22.11.17,14:36
No tak jednoducho vynecháš všetko, čo ti nerobí dobre. Nízkokalorickú - bez mliečnu (bez mlieka sa ozaj zaobídeš) .
treba si nájsť to, čo je pre teba vhodné - a prípadne čo aj chutí:)
Sú ľudia s oveľa väčšími obmedzeniami
taiko
22.11.17,15:53
co povedal frenolog na to, ze nesmies mlieko ? Odkial sa vzala ta oblickova dieta ?
mareko
22.11.17,17:41
:D Frenologie byl obor, který předpokládal a zkoumal souvislost stavby lebky s duševními schopnostmi a charakterovými rysy. Byl populární zejména v 19. století, do začátku 20. století však byl zavržen jako pseudověda. Některé představy o funkční specializaci jednotlivých částí mozku však od ní úspěšně převzala moderní neurověda.
mareko
22.11.17,17:47
Frenológ - milé :). Nefrológ tiež preferuje diétu s malým obsahom bielkovín aj purínov (veľa purínov rovná sa dna). Skús si vybrať niečo napríklad tu, aj keď nemáš dnu: http://www.chudnutie.biznisweb.sk/post/ako-sa-stravovat-pri-dne-aka-dieta-je-vhodna-133/
A tu je konkrétne obličková diéta:
https://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/303749-ludia-s-oblickovymi-chorobami-by-mali-konzumovat-nizkobielkovinovu-dietu/
Pochopila som "purínovú diétu" tak, že máš vynechať puríny ... alebo naopak, máš ich konzumovať viacej? Lebo obličková diéta je podobná ako pri dne iba mäsko sa môže minimálne a napríklad pečienka (vnútornosť)vôbec.
taiko
22.11.17,19:35
ved preto som sa pytal :)
cimocimo
25.11.17,03:38
Nechcem upresniť komentáre akurát som trochu rozčarovaný z Vašich odpovedí. A to len o
preto,že som sa dopustil omylu v špecializácii lekára čo som sa už i ospravedlnil, no bohužiaľ to nie každému stačí.
Nechcem sa tu rozpisovať a ani polemizovať s nikím, pretože ja viem najlepšie čo môžem a čo nesmiem.
Ak budem dodržiavať obličkovú, purínovú dietu spolu s dietou na dna (zvýšený moč v krvi) tak potom nesmiem komzumovať :
mlieko a mliečne výrobky, potraviny s malým obsahom bielkovín, žiadne strukoviny. kapusta hlavne kyslá, sem tam trochu bieleko mäsa, červené vôber, žiadne vývary z mäsa, morské ryby, sladkovodnú výnimočne, žiadne paštiky, údene ryby, mak, žiadny alkohol včetne vína-piva, bez korenín, žiadna káva, bublinkové nápoje, maximálne vypiť 2litre vody všetne čaju i polievky., vnútornosti žiadne.
Zmyslom mojej otázky bolo, že som chcel aby mi tu niekto na PORADE poradiť v mojom probléme, ale hlavne v tom či nie je taký lekár či sestra čo sa o túto problematiku zaujímaju na profi úrovni.
Možno som však niekoho pobavil možno priamo potešil už len s tým, že som sa v jednom slove pomýlil a i keď som sa ospravedlnil tak si píšu veselo ďalej. Však Mareko i taiko.
Pekný deň prajem všetkým. čimočimo.
kobolcs
25.11.17,04:53
Ak chces konketne tak nech sa paci pri bezpurinovej jedz viac :
Hnedá ryža, kukurica
Varené kapusta alebo kel, zeler, mrkva, pečené sladké zemiaky, cibuľa, datle
Čerstvá dužina z kokosu, avokáda, med, hrozienka
Čerstvé gaštany / mandle (nie varené)
Banány, hrušky, jahody, čerešne, pomaranče, kiwi, grepy
Čerstvé nesladené ovocné džúsy (chladené alebo mrazené - nie z brusníc) a pečené zemiaky (nie biele zemiaky).

Ak naozaj nevies zit bez masla tak skus ghee (prepustene maslo) ci ti robi nejake problemy, ale prakticky má 0% laktózy.

Tiež by som sa opytal lekara/podla vysledkov tvojich ci je to bez kravskeho mlieka alebo aj ostatne mlieka su vylucene (ovcie,kozie, rastlinné), tak by som skusil kyslomliecne veci

Dieta neznamena ze mas zakaz to jest, ale to, ze ked to zjes (a zvycajne vela) tak sa mas pripravit na dosledky - vyssia kys. mocova, hnacky vracanie, choroba podla to co a kolko zjes

Ja osobne mam bezglutenovu-redukcnu-bezpurinovu-diabeticku-ketogennu--bezlaktozovu-pesco-ovo-vegetariansku dietu,nic zlozite len clovek sa musi naucit vymenit :
30dk sunky/treska +2 rohliky s kofolkou na ranajky za Plátkový losos 100 g, olivy, pol avokáda, zeleninová obloha, klíčky
mareko
25.11.17,09:39
Z uvedeneho si mas vybrat, co ti bude vyhovovat a co nie. Je to navod na tvoje stravovanie. Ak chces denny jedalnicek, tak si ho objednaj u vyzivovej poradkyne , ta ti ho vypracuje na cely tyzden, pripadne i na mesiac.
Kabaka123
25.11.17,14:34
cimocimo (Dnes 04:38) ...pretože ja viem najlepšie čo môžem a čo nesmiem....
-------------------------------------------------------------
...tak keď to vieš, tak sa toho drž....
bettylou
25.11.17,16:17
dobrý cenový rozdiel..
kobolcs
26.11.17,23:58
tak 600eur/mesiac, preto dostavam tu alamuznu zvany invalidny dochodok, ale na saty a byt uz nezostava, ked nerobis, ale robit nemozes lebo nikto ta nezamestna, tak pod podnikat, to sa da ale odberatelia zabudaju platit, a urady sypu pokuty od 200 do 2000 kazdy druhy mesiac, no neobesis sa? :)
BXLmiami
27.11.17,08:04
Poskladať si to musíš sám,venuj tomu deň a bude.