mičurinka15
22.11.17,16:00
Niekde som čítala, že by sa malo od 1.1.2018 zvyšovať bodovanie chorôb na invalidné dôchodky. Budú tam zaradené aj iné choroby, pri ktorých teraz dôchodok nevychádzal. Napr. keď niektorá choroba mala 35 bodov bude mať 45 bodov. Je to pravda, alebo nie? Mení sa niečo v prehodnocovaní dôchodkov?
Anika61
22.11.17,20:02
Tu čítaj.....https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/417128-invalidom-sa-skonci-boj-o-percenta/
Ja by som bola skôr skeptická... ako je známe zvyčajne tieto prehodnocovania vedú skôr k zníženiu ako zvýšeniu inv.dôchodkov.....
Anika61
24.11.17,20:08
No už "je to tu"....včera som si našla obálku....na prehodnotenie zdr.stavu....:'(
Dáša_
24.11.17,20:17
neboj. Ja viem, že sa to ľahko hovorí. Ja som bola pred týždňom a v pohode. Zmena zatiaľ nebola
Anika61
24.11.17,20:36
Achhh jaaaj vždy mám také nervy.....a ešte mi to prišlo že prehodnotenie 10/2017.....a včera to prišlo......tak ozaj nechám...
kopretinka
24.11.17,20:37
a to už po novom? :eek:
Anika61
24.11.17,20:53
Kopretinka neviem či po novom.....no ale ak nie,tak čo nás budú zas prehodnocovať v 2018?.....mne povedala ,že už posledný krát pojdem, pri predošlej prehliadke....dám vedieť potom
Dáša_
25.11.17,07:15
jaaj, nestíhajú prehodnocovať tých, čo sú normál na pláne. Neviem si predstaviť, že by v roku 2018 pozvali všetkých naraz. U nás majú meškanie skoro rok. To podla mna budú prehodnocovať tak, ako padne termín. Zatial nový zákon nie je v platnosti, zatial po starom
kopretinka
25.11.17,07:36
ja nechodím na prehodnocovanie,keď som dostala ID,tak mi napísali,že stav trvalý,a že môže nastať iba zhoršenie........Potom som raz bola,to bolo vtedy,keď začali vo veľkom prehodnocovať a odoberať....doktor kukol do mojich papierov a nasrane povedal,že načo ma predvolávali :D asi on jediný pochopil,že nové oči mi nenarastú :D
Počkám na ten nový zákon a požiadam sama,ak ma oni neprehodnotia,myslím si,že mi dali málo %,iba to najmenšie minimum.
buchač
25.11.17,07:56
Hm...najprv čítajte, zamyslite sa...znova prečítajte.
Až potom mi môžete nadávať.
Citujem z diskusie k článku :

" Je to dobre že sa prehodnotia percentá....malo by sa to však robiť dôsledne aby nebol invalid každý kto si vie spočítať aký dôchodok by dostal za svoju "celoživotnú prácu"...takže si radšej "zariadi" invalidné...čo je podstatne vyššie ako by mal dôchodok...potom už môžu vysedávať po krčmách. Bohu žiaľ je veľmi veľa takzvaných "invalidov" čo tento systém zneužívajú,bolo by treba dať možnosť Kaníkovi-on by si už vedel poradiť-počet invalidov by sa razom znížil možno aj o 2/3-ny !!! "


P.S.:
...a nie, nie som na ID...aj keď som mohol byť už od roku 2002.

...a áno, poznám jedincov s ID na chrbticu, čo idú s rýľom po poli rýchlejšie ako traktor s pluhom.
Anika61
25.11.17,09:51
Netvrdím,že nemáš pravdu a veľa ľudí viem,že využíva....tiež si myslím ,že ID okolo 300€ asi nebude vyšší ako star.dôchodok....no a pri poslednej kontrole som videla ako neuznali človeka bez nohy a ruky v 3 štádiu rakoviny,lebo sa "nezmestil do tabuliek".....a odôvodnenie bolo,že s jednou rukou a nohou sa dá pracovať....
buchač
25.11.17,10:35
Anika, ja mám vždy v určitých debatách pravdu....ale to je vedľajšie.

Nejdem víriť zbytočne tému...nezávidím poberateľom ID ich love. Pokiaľ má nárok, tak niet o čom.

Ale je to nie raz podobné, ako pri ZTP preukazoch.
Proste sa to dá jednoducho vybaviť.
Lenže ZTP nie sú až tak náročné na financie, prípadne výhody.
ID sa nie raz vybavuje zmenou lekárov, ktorí napíšu do papierov, čo je potrebné.

Ten posudkový lekár nemá proste šancu zistiť, ako je na tom konkrétny žiadateľ. Ak by boli žiadatelia pozývaní na prehodnotenie do špitáľa ? Nie jeden by sa radšej ani nedostavil.

Iné je, čo spomínaš....že nie je priznaný ZTP a ID človeku, ktorý na to má nárok aj podľa najväčšieho laika.
Nepriznanie od kompetentných orgánov je hyenizmus najväčšieho rangu.
Rád, veru rád by som videl tie ich ksichty v opačnom garde.
misoft
25.11.17,14:26
Ako to "chodí" - neviem posúdiť. Ale jeden dôsledok politiky pre telesne postihnutých vidím u susedovho syna. Po autohavárii prišiel o časť pravej nohy (tesne pod kolenom, miera 50%) - má ČID (koľko má - nepovedal, ale naznačil, že z toho by ani 2 týždne nevyžil), musí chodiť do práce, autobus tam nemá spojenie, chodí autom. Žiadal o preukaz ZŤP (aby mohol v mesta, na parkoviskách zaparkovať blízko vchodu...) - odpoveď bola - NIE! Takl žiadal aspoň príspevok na benzín - odpoveď bola NIE, choďte autobusom, alebo pešo - toto povedia človeku, ktorý nemá funkčnú nohu na 100%, chodí s protézou a s palicou. Protézu, ktorá má pohyblivé chodidlo, si musel platiť sám, pretože mu dali tú obyčajnú - tomuto podobnú http://web.katolik.cz/feeling/images/pic10053.jpg.
Takže - akáže politika to je? Čo na to posudkový lekár, čo na to tí úradníci, čo rozhodujú od písacieho stola?
Anika61
04.12.17,11:12
Takže oznamujem,že na tri ťažké diagnózy,chronické ktorých stav sa zhoršuje....mi dnes odobrali plný ID.....a posudkova lekárka mi otvorene povedala,že preto lebo chýbajú peniaze v soc.poisťovni......takže 5 rokov pred dôchodkom si môžem hľadať prácu,ktorú nezvladam robiť.........:'(
Dáša_
04.12.17,11:33
ufff, a kolko ti nechali?
Anika61
04.12.17,12:15
45% %
Anika61
04.12.17,12:21
45%....:'(
kopretinka
04.12.17,14:13
:eek:
Mikae
04.12.17,21:12
ja tomu už naozaj nerozumiem, vychádza mi to tak, že všetko je naozaj len o známostiach a peniazoch. Poznám tiež "invalidných dôchodcov", ktorí chodia lepšie ako ja, pritom sú invalidní na nohy, chrbticu a pod. Pritom chodia lyžovať do Álp, Tatier, robia vysokohorskú turistiku a pod. A takí poberajú invalidný dôchodok a iným , ktorí to naozaj potrebujú, nedajú nič. Dvojaký meter.
korela
04.12.17,22:50
Podobne, záhradníka, 30 r. človek. Má svoju klientelu a perfektné vybavenie pre vykonávanie fušky. U nás bol len raz a poslednýkrát. Nemal o sebe rozprávať, ale ani mu nechcem krivdiť. Ak je naozaj odkázaný na ID, udržuje si aspoň psychiku.
Odporúčam si vypočuť posledné video z témy Alternatívna medicína od kukučky, zázraky sa dejú, treba chcieť, kto verí a verí predovšetkým sám sebe a vo svoje sily.
28.11.17 22:03 príspevok od kukučka
http://www.porada.sk/t279987-alternativna-medicina.html
T.Veverka
25.12.17,10:25
Ja sa tiez mam chut spytat sa ich, ci mi ta noha dorastie, ked chodim kazdy druhy rok na prehodnotenie. Je to citliva tema. Clovek by sa na nich aj vysral, ale vtipne je, ze ked sa mne zadari, tak ruku nastrcia, a to velmi radi. Pritom staci menej kradnut. Naozaj potrebuje vednie BMW 740Li za vyse sto tisic eur ? Na toto by sme si mali posvietit.