zdena54321
24.11.17,06:08
Ahojte. Vedel by mi, prosím, niektor poradiť? Jedinú asfaltovú prístupovú cestu včera rozkopali vodári- obec, lebo zrejme niečo opravujú/ prerábajú. Zakreslenie na ceste sme videli asi 2-3 t, ale nevedeli sme, čo sa bude robiť, a vlastne ani teraz nevieme. Najskôr sa objavil len výkop na okraji, čo sa dalo obísť, no a včera cesta prekopaná úplne. Je tu ešte jedna cesta zakreslená aj na mape, ale ide o "poľnú"cestu- no väčšina po hline alebo kameňoch a v kopci. Takže ideálne počasie na jazdu takou cestou... Chcem napísať na obec, aby nás nabudúce na niečo také aspoň upozornili. Na úradnej tabuli nič, mne osobne, ani ďalším susedom nikto nič nehovoril, ani nepísal... Rozhlas neviem posúdiť, keďže cez deň moc času doma netrávime... Je nejaký zákon, ktorý ukladá obci za povinnosť o niečom takomto ľudí informovať? Prakticky nás odrezali od prístupu autom (teda včera večer sme sa po tej poľnej ceste nadol kopcom podostávali domov, aj muž ráno po primrznutom nahor prešiel... no som zvedavá ako pôjdem ja, keď tam bude maglajz... ) Nechce sa mi veriť, že mi skrátka prekopú cestu a ani sa neuráčia hubu otvoriť, nech sa na to pripravíme.
Prosím, ak sa niekto nájde, môžete mi napísať čo najskôr? Nech to riešim za horúca...
Ďakujem
misoft
24.11.17,09:54
No keďže obec pracuje na obecnom pozemku pre obec z obecných peňazí (inak z podielových daní a poplatkov je to - teda peniaze občanov obce) a je to istotne väčšia investícia - má to zverejniť aspoň na tabuli. Okrem toho, zdá sa mi, že je povinnosť toto zverejňovať i na webe obce.
zdena54321
25.11.17,04:53
Ďakujem. Tiež by som povedala, že zverejnenie by malo byť utomatické, ale či existuje nejaký zákon, ktorý by im to "prikazoval". Napísala som im obyčajný mail, že by som bola rada, keby ma do budúcna upozornili. Uvidím, či sa poučia.
misoft
25.11.17,14:35
Zákon existuje a dosť dlho!
https://www.employment.gov.sk/files/ministerstvo/zakon_546_2010.pdf
teda do zákona 40/1964 sa doplnil jeden paragraf
"㤠47a
Účinnosť povinne zverejňovaných zmlúv
(1) Ak zákon ustanovuje povinné zverejnenie zmluvy,
zmluva je účinná dňom nasledujúcim po dni jej zverejnenia.
(2) Účastníci si môžu dohodnúť, že zmluva nadobúda účinnosť neskôr po jej zverejnení.
(3) Zmluva uzavretá na účely odstránenia následkov mimoriadnej udalosti bezprostredne ohrozujúcej život, zdravie, majetok alebo životné prostredie, je účinná bez zverejnenia. Rovnako je bez zverejnenia účinné aj ustanovenie zmluvy, ktoré obsahuje informáciu, ktorá sa podľa osobitného zákona nesprístupňuje.
(4) Ak sa do troch mesiacov od uzavretia zmluvy alebo od udelenia súhlasu, ak sa na jej platnosť vyžaduje súhlas príslušného orgánu, zmluva nezverejnila, platí, že k uzavretiu zmluvy nedošlo.“.
2. Doterajší text § 490 sa označuje ako odsek 1 a dopĺňa sa odsekom 2, ktorý znie:
„(2) Ak zákon neustanovuje inak, neplatné je ustanovenie zmluvy podľa § 47a, podľa ktorého zmluva uzavretá na dobu určitú trvá aj po uplynutí tejto doby.“.
zdena54321
26.11.17,04:16
Ďakujem, ak sa niečo podobné zopakuje (čo je dosť pravdepodobné), využijem to:)
vicktor
27.11.17,07:55
Az taka vec sa mi nestala, ale kedysi som "hresil" damy na OcU preco nedali vediet o akejsai akcii a tie mi odvetili "ved sme to hlasili obecnym rozhlasom" - kto bol mimo bydliska to samozrejme nepocul.