Mojmirka
25.11.17,18:49
Dobrý večer prajem chcem sa spýtať ohľadom rozvodu chcem sa s manželom rozviesť počas manželstva sme si nabrali pozicki je ich dosť na niektorých som ako rucitelka dom máme na hypotéku ja stych dlhov nechcem nič chcem sa vzdať aj domu nechcem nič len odísť stoho manželstva ako to je prosím poraďte manžel ešte stále.,.nebude stihat sám platiť ešte ja beriem materskú aj to nám bolo málo neviem už ako ďalej bojím sa že nebirujem keď budem mať platiť ešte dlhý
Anika61
25.11.17,17:55
No myslím,že spoločných dlhov sa nezbavíš.
Ešte mi napadlo,že možno vyskúšať bezplatné právne poradenstvo
https://peniaze.pravda.sk/obcan-a-stat/clanok/22759-kedy-mozete-mat-pravnika-zadarmo/
Mojmirka
25.11.17,18:06
To ani keď manžel bude chcieť aby som sa vzdala všetkého že to bude platiť ..a od banky žiadať menšie splátky
taiko
25.11.17,18:09
Spocitaj si aktiva a pasiva. Aktiva predajte a peniaze pouzite na pokrytie dlhov.
Este predtym sa vsak musite na vsetko dohodnut.
Mozno by vam pomohli tu ?
http://www.zbavtesadlhov.net
alebo tu ?
http://www.nasedlhy.sk
Anika61
25.11.17,18:18
Niekto poradí lepšie a priloží dáky zakon ako postupovať v takom prípade.....skús sa priamo v banke opýtať......nie,že sa stane,že sa vzdáš všetkého a budeš splácať ešte aj všetky pôžičky
Mojmirka
25.11.17,18:19
Ja by som tak aj urobila len on sa nechce vzdať ničoho je tvrdohlavý on mi povie že ja sa nemám starať o to odkiaľ zoberie peniaze na splátky len to mi je ľúto že sme to brali spolu a nebude to zvládať a žiť snim nechcem on chce byť pán a ja som unho ako pes už som odišla koľko krát a volal mi naj mu prinesiem dieťa ale omna záujem nemá neviem ako ďalej neviem skym sa mám o takých veciach poradiť prepáčte že vám píšem také hlúposti
Anika61
25.11.17,18:21
Treba to riadne právne ošetriť,vašu dohodu
Mojmirka
25.11.17,18:21
Riešili sme to raz cez bankrot ale povedali že prídeme aj o dom preto do toho nechce ísť ale aj tak nebude mať a čoho platiť a exekútori aj tak prídu
Mojmirka
25.11.17,18:29
No uvidim ako to bude najprv od neho odísť a rozviesť sa Ďakujem za odpovede
veronikasad
25.11.17,18:29
ako máš vyriešené bývanie po príp. rozvode?
veronikasad
25.11.17,18:31
prípade prdaja domu výnos z jeho predaja pokryje všetky dlhy ?
Mojmirka
25.11.17,18:45
Ja by som išla k rodičom a dom keď predáme najviac za 35 tisíc viac hodnotu nemá a dlhý sú okolo 70 tisic
taiko
25.11.17,19:12
Neexistuju hlupe otazky, iba hlupe odpovede : :)
Nepises, ci mas nejaky prijem. Mas z coho zit. ci si absolutne zavisla od manzela ? Dlhov, ktore ste ziskali spolu sa uz asi nezbavis. Budes ich musiet zaplatit, teda myslim svoj podiel na nich. Musis vsak riesit, aby si tych dlhov nemala viac. O tu je rozvod, podla toho, co pises asi jedinym riesenim.
Naozak zavolaj na to cislo na stranke http://www.nasedlhy.sk. Mozno Ti pomozu s riesenim situacie.
taiko
25.11.17,19:18
minuskarovi odkazujem, ze ak nema radu sam, tak nech si trhne nohou ;)
taiko
25.11.17,19:20
tie dlhy mate vo viacerych bankach, ci nebankovkach ?
Mojmirka
25.11.17,19:30
Zatiaľ som na predĺženej materskej preto že moje dieťa má epilepsiu a stoho určite nezaplatim skoro nič čo už tak mi asi treba naletela som hlupakovi čo si neváži nikoho len sám seba...aj tak ďakujem za radi
taiko
25.11.17,23:37
V prvom rade prestan s tou sebalutostou. Mas obrovske problemy, to vsak neznamena, ze sa z nich neda vyhrabat.
Zavolaj na to ciso uvedene na stranke co som poslal vyssie. Alebo zavolaj na cislo uvedene tu http://www.centrumpravnejpomoci.sk
Chod na socialku zistit, na co mas narok vo svojej situacii, ked ostanes bez manzela a bez prijmu. Pokus as zistit kde vsade mate dlhy, kontaktuj veritelov, informuj ich o svojej situaciii. Proste nieco rob. Nie si prva ani posledna, ktora si sa ocitla v podobnej situacii. Nebude o lahke, ani prijemne. Budes pravdepodobne potit krv a zazijes mozno hanbu, mozno aj nejake ponizenie. Ale nic nie je zadarmo a za chyby sa proste plati.
Nepises ako sa k celej veci stavia Tvoja rodina. Od nej sa pomoci nedockas ?
Mojmirka
26.11.17,05:49
Ja viem že to bude tazke môžu mi pomôcť akurát s bývaním ale viac nič ale to stačí aspoň budem mať strechu nad hlavou pôjdem na tú sociálku a poradím sa o všetkom Ďakujem
buchač
26.11.17,07:21
taiko (Včera 21:12) Neexistuju hlupe otazky, iba hlupe odpovede
====================
Máš kuwa pravdu...nasekal si teda festovné hlúposti.
Zdôvodnenie :

1. Ako spomína Anika, tak spoločných dlhov sa len tak zo dňa na deň nik nezbaví.

2. Link "zbavtesa dlhov" obsahuje aj cenník...doporučujem sa na neho pozrieť.

3. Ten druhý link "našedlhy" ani len nereaguje na tie ďalšie info.
To telefónne číslo je na dve veci.....

4. Včul dávam neužitočné hodnotenie.
mareko
26.11.17,07:47
Skus si zistit ( najprv budes potrebovat lekarsku spravu o zdrav. stave dietata)co by si mohla dostat z Uradu prace a rodiny ... dake peniazky na chorobu dietata (prispevok na lieky, na dopravu ...M o z n o .... by ti nieco priznali).
Mojmirka
26.11.17,08:56
Aj aj....ale nebankovky bral sám na seba akurát na ďalších som ja rucitelka ale to som si nigdy nemyslela že to až tak ďaleko zájde no nič treba mi všetko riešiť
Dáša_
26.11.17,10:09
nuž, nechcem ti takto v nedeľu brať ilúzie, ale tým že sa rozvedieš a dohodnete si delenie dlhov, ešte si nevyhrala. Banke je to v podstate šumafuk, ako ste sa dohodli. Ona teda stále vedie ako spoludklžníka. A aby ťa "vypísala" z dlhu, bude chcieť iného veriteľa, spoludlžníka. Alebo ďalšie ručenie. A to zjavne nemáte.
Naviac, to že na dlhu nie si vedená neznamená, že v manželstve ten dlh nie je tvoj.
No a nebankovky ani nehovoriac.

osobný bankrot by pre vás oboch asi bol riešenie, aj keď prídete o dom. Ale dlh sa nebude s vami vliecť. Ak to urobíte rýchlo, škody u vás budú menšie, ako keď s tým budete váhať...
misoft
26.11.17,10:25
Ale ja pôžičky od nebankoviek brané počas manželstva sa musia deliť (teda ich splácanie) a nebankovke to tiež bude šum-a-fuk, kto bude platiť. Nebude platiť on - nájdu si teba.
Anika61
26.11.17,10:52
Ja si tiež myslím,že banka si len tak ručiteľa "nepustí".....a ďalšia vec aj keby prišlo k dohode medzi manželmi....stačí,že manžel prestane splácať....a budú žiadať od manželky
taiko
26.11.17,16:19
Co tam po taikovi, ale chvalabohu, ze Tvoja duchaplna poznamka aspon pomoze zadavatelke. Boze co ja teraz budem neborak robit, ked mi sam velky buchac premudry dal neuzitocne ;)
buchač
26.11.17,17:10
VŽDY som múdrejší ako hlúpy ... vzdelanosť neznamená múdrosť.

Ujebabrávaš si z dotyčnej osoby, ktorá má dlhy ?
To si má najat nejakého právnika, ktorý nie raz (niekedy) s kľudným svedomím naúčtuje honorár jak sviňa ?

Fakt dávaš (nie raz) doslovne hlúpe odpovede.
Si síce vzdelaný, máš dokonca aj diplom...ale inak si fakt hlúpy hlupák....dokonca si ani len nepochopil, čo som tým komentárom povedal.

...a rozhodne nie som sám (nemyslím tým misofta, nandyho) , ktorý zdieľa taký istý názor o tej Tvojej hlúposti...
--------------------------------
....a mimochodom...šak si stále nejak tvrdil, že Tebe nejak neužitočné hodnotenia nevadia.
Ale íčuješ len preto, že som sa ja realizoval ?
Mojmirka
26.11.17,17:20
Prosím vas nehadajte sa tu pomohli vaše odpovede určite ich využijem aspoň niektoré Ďakujem
korela
26.11.17,21:07
Mojmirka, objasni trochu obšírnejšie vaše spolužitie, jeho zaobchádzanie s tebou, s dieťaťom a pod. Ak by si sa v niektorej pozícii našla, boli by k dispozícii aj iné riešenia. Ak použil nejakú formu násilia, fyzické, ekonomické, sexuálne, psychické ... oslov týchto ľudí, je evidentné, že od neho utekáš.
https://alianciazien.wordpress.com/projekty/poradenske-sluzby-pre-obete-domaceho-nasilia-s-dorazom-na-deti-mladych-dospelych-a-znevyhodnene-skupiny-a-prevencia/
https://centrumnadej.sk/co-ponukame/pravne-poradenstvo/
Pre istotu si preštuduj problematiku domáceho násilia. Prakticky si o vašom nezdravom vzťahu napísala dosť. A v tomto ti štandardné právne služby veľmi nepomôžu. Nie sú kvalifikovaní v tejto oblasti.
Mojmirka
27.11.17,14:12
S dieťaťom je to v pohode má ju rád venuje sa jej somnou už riešiť nechce nič nekomunikuje so mnou písala som mu sms ako to chce riešiť tak mi povedal ak chcem môžem odísť ja som to chcela napraviť ale on si neprizná chyby pán dokonalý nemám nato financie aby som si platila právnika alebo....násilie tam ako tak nie je to sú také banality to neriešim viac mi to dáva na tú psychiku a to mi ešte viac ubližuje ako keby ma biil..