andrea354
27.11.17,12:27
Vie mi niekto poradiť pod akú živnosť spadá tetovanie? Prešla som celý internet a všade je uvádzané ako voľná živnosť, služby súvisiace so skrášľovaním tela. Na úrade mi však bolo povedané, že je to remeselná živnosť a patrí pod kozmetické služby, takže potrebujem vyučenie v odbore kozmetička alebo nejaký ďalší kurz. Čo sa týka hygieny a zdravotného preukazu, je mi všetko jasné... ale s tým tetovaním tela je to zúfalé, je v tom neporiadok a každý tvrdí svoje... Ďakujem vopred za odpoveď.
vicktor
27.11.17,11:33
Nejde o skraslovanie tela, ale presne naopak.
dmc
27.11.17,11:50
Na urade nech si precitaju zoznam volnych zivnosti

https://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=40259

polozka 96 - VOLNA ZIVNOST - Ostatne osobne sluzby - Sluzby suvisiace so skraslovanim tela - Ozdobne tetovanie

- rozoberane aj tu: http://www.123podnikanie.sk/remeselne-zivnosti/ostatn-remeseln-ivnosti/
alaya1
27.11.17,12:13
Tetovanie je volna zivnost
andrea354
27.11.17,13:17
Pani mi ukazovala dany zoznam, ale vraj sa rozlisuje ozdobne tetovanie a tetovanie s narusanim integrity ludskej koze... kde pod remeselnymi zivnostami je uvedene tetovanie? Nikde, su tam len kozmeticke sluzby... nastrelovanie nausnic, resp. piercing je rovnako narusenim integrity koze a rovnako su tam aj prisne hygienicke zasady, ale to uz patri pod volnu zivnost? Nechapem tu "logiku"... takto ma odbili uz 2 uradnicky.
alaya1
27.11.17,13:38
Ozdobne tetovanie je normalne tetovanie, tatoo- je napr. malba na telo. Chod za veducim oddelenia, pripadne napis dotaz na MInisterstvo vnutra, pod co patria zivnostenske urady- napis svoju skusenost a poziadaj o stanovisko e-mail: ozp.svs@mvsr.vs.sk

Inak dobre tupane tam pracuju :) ASi absolvenstky socialna praca
kn-alka
27.11.17,18:05
skús si nájsť na nete živnostenský list tetovacieho štúdia :)

ja som si vygooglila tetovacie štúdiu a podľa IČO v živnostenskom registri som našla, že majú živnosť na:Služby súvisiace so skrášľovaním tela
dmc
28.11.17,07:31
chod za jej veducou. Uradnicka si nemoze sama upravovat zoznam. Toto je oficialny zoznam volnych zivnosti.