janka1979
27.11.17,18:29
dobry den .prosim o radu, mam problemi s krcnou chrbticou diag. blokovanie postavenie stavcov C5-C7 so zuzzenim priestorov sklerozou a znerovnenim krycich plosiek a zadnimi osteofytmi ,diagnoza. Osteochondrosis intervert.C5-C7 s blokom a CBS. M50.1,M53.1 -CB syndrom 1.dx. , C-C syndrom 1. dx. Epikondylitis ulnariu art. humeri 1.dx.porucha statiky a dynamiky .diag.M54.2,Cervikalgia, epikondyl hum. diagnoza praveho lakta M77.0.,pravy laket diagnoza .M77.1 Lateralna epikondylitida,.prosim na poradenie mi na toto mna liecia uz 7.mesiacou a som stale na pn a dnes som absolvovala rengenovu terapiu a stav sa mi stale nezlepsuje , moj lekar mna chce dat na invalidny dochodok .v ruke neviem nic uz chytit vsetko mi pada z ruky a sa ledvaj podpisem .a teraz zacali aj bolesti v spodnec casti chrbtice co sa neviem poriadne postavit a ani otocit v posteli na druhy bok a mi to ide do lavej nohy , moze mi niekto poradit ako sa mam stimto liecit , obvodny lekar mi povedal ze to uz budem mat stale aby som si podala o invalidny dochodok,Za vasu radu Dakujem ,Na stitnu sa liecim uz 5 rokou .slaba imunita stitnej zlazi a stuma zvecena,
Xanti
28.11.17,06:38
Na tenisový lakeť by mohla pomôcť liečba rázovou vlnou a laserom. Mne to pomohlo, pred cca dvoma rokmi.
Na ostatné netuším.
BXLmiami
28.11.17,07:32
Fyzioterapeut od teraz až nafurt.Ale dobrý,nie všelijakí preškolení ...
branislavp
30.11.17,03:33
Ťažko radiť podľa toho čo si popísala. Chrbtica boľavá - to je dlhodobý liečebný proces, aby sa pacient postavil na nohy. Jedine pomôže na chrbticu neurológ, v takom stave ako opisuješ, asi ani nedoporučí cvičenie - rehabilitácie, skôr zaberú predpísané neurologickým lekárom tabletky, obstreky, infúzie. Najskôr sa musíš preliečiť, aby bolesti ustúpili až potom môžeš rehabilitovať - postupne, pomaly, opatrne za pomoci fyzioterapeuta, nie hocikoho, pretože nesprávnym cvičením si môže pacient aj ublížiť. Poraď sa s Tvojim neurológom, bojuj, aby si sa vyliečila. Poznám bolesti aj krčnej aj driekovej chrbtice s vystreľovaním bolesti až do nohy, bolesti sú ukrutné. Ale bez odborného lekára-neurológa to nejde, preto by som doporučila konzultáciu s ním, či Tvoj zdravotný stav nie je aj na hospitalizáciu v nemocnici. Tŕpnutie prstov môže byť aj od chrbtice. Porucha funkčnosti štítnej žľazy - hľadaj pomoc u odborníka lekára - endokrinológa. Tenisový lakeť-neviem poradiť. V prvom rade komunikuj s odbornými lekármi, poriadne im popíš Tvoje zdravotné problémy, aby vedeli o Tvojej chorobe čo najviac a riaď sa ich pokynmi. Ani obvodný lekár Ti v týchto diagnózach odborne nevie poradiť, na to sú odborní lekári, iba Ťa odporučí k odbornému lekárovi.