victoria
31.07.06,15:46
Dobry den,

chcela by som sa opytat na zaklade coho si mam uplatnit nahradu za osobne motorove vozidlo ked v novom europskom technickom preukaze nemam uvedenu ziadnu normovanu ani skutocnu spotrebu ?
sway
31.07.06,14:43
Dobry den,

chcela by som sa opytat na zaklade coho si mam uplatnit nahradu za osobne motorove vozidlo ked v novom europskom technickom preukaze nemam uvedenu ziadnu normovanu ani skutocnu spotrebu ?

Tieto údaje zisťuješ z Veľkého technického.;)
Zuziana
31.07.06,15:18
údajne existuje certifikát confirmity alebo tak nejak sa to volá, v ktorom sú údaje o spotrebe
Ninna
03.08.06,10:49
Tieto údaje zisťuješ z Veľkého technického.;)
Dnes už autá nemajú veľký techničák. Pokiaľ ho nemáš ešte od starých čias.
Pokiaľ nemám spotrebu uvedenú v techničáku čo s tým
Zoltán Kovács
03.08.06,10:51
Dnes už autá nemajú veľký techničák. Pokiaľ ho nemáš ešte od starých čias.
Pokiaľ nemám spotrebu uvedenú v techničáku čo s tým

Môžeš sa obrátiť na dovozcu značky. Na požiadanie ti vydajú oficiálne technické údaje (spotrebu PHM) na konkrétny model.(aj staršieho dáta výroby)
Ninna
03.08.06,10:57
Mám problém s autom po prestavbe korby teraz má väčšiu spotrebu ako udáva techničák. Ten je naciachovaný na základný model. Je jedinou možnosťou otestovanie na moje náklady v skúšobni?
Zoltán Kovács
03.08.06,10:59
Asi áno, nakoľko inak to nezistíš. A vieš že DÚ potrpí v takýchto prípadoch na presných číslach.
Ninna
03.08.06,11:10
je zaujímavé že pri tejto kontrole chceli odo mňa kópie techničákov a v jednom zrovna nie je uvedená žiadna spotreba a nikto sa ma na nič nepýtal akú spotrebu beriem do úvahy ja.